Data aktualizacji: 07.12.2022

Pożyczki z komornikiem

Pożyczki z komornikiem, udzielane na uproszczonych warunkach aplikacji i weryfikacji zdolności kredytowej, dedykowane dla osób z komornikiem.

Najczęściej wybierane pożyczki z komornikiem - grudzień 2022

Logo AutoKapital 100X100
 • pod zastaw samochodu
 • bez BIK itd.
 • do kwoty 100 000 zł; na 12/48 miesiące; RRSO 59,30 %
 • zastawiony samochód pozostaje do dyspozycji klienta
 • do 65% wartości pojazdu
 • dla osób od 25 roku życia
 • akceptowane samochody osobowe lub dostawcze do 3,5 tony — maksymalny wiek pojazdu osobowego do 10 lat i dostawczego do 6 lat, wymagana karta pojazdu, aktualne OC; brak zabezpieczeń ustanowionych na samochodzie, własność pojazdu bez współwłasności

Logo Alfa Kredyt 100X100
 • do kwoty 6000 zł; na okres 30 dni; RRSO  1081.20%

Logo Provident 100X100
 • do 20 000 zł, na 48 miesięcy, RRSO od 19,75%
 • bez przelewu weryfikacyjnego
 • bez telefonów do pracodawcy

Logo Ekassa 100X100
 • do 9000 zł; na 4 lub 12 tygodnie; RRSO 173%
 • możliwa konsolidacja chwilówek
 • bez przelewu weryfikacyjnego
 • dostępne w soboty i niedziele
 • od 18 roku życia

Logo Finbo 100X100
 • do kwoty 15 000 zł; na okres 30 dni; RRSO 523,31%
 • bez telefonów do pracodawcy

Logo Kuki 100X100
 • do kwoty 15 000 zł; na okres 30 dni, RRSO 1410%
 • pierwsza pożyczka za darmo dla nowych klientów
 • bez telefonów do pracodawcy
 • dostępne w soboty i niedziele
 • od 18 roku życia

Niniejsze informacje nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego (Dz. U. z 1964, poz. 16, nr 93 z póź. zm.), mają one jedynie charakter orientacyjny i nie powinny być wykorzystywane w innych celach. Wiążące warunki udzielenia kredytu lub pożyczki zostaną przedstawione przez właściwą firmę lub bank w trakcie zawierania umowy.

Pożyczki udzielane z przeznaczeniem na spłatę komornika

Pożyczki udzielane z przeznaczeniem na spłatę komornika to wybrane produkty dla osób, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Wobec których są prowadzone postępowania egzekucyjne i mają status tzw. niesolidnych dłużników z negatywnymi wpisami w bazach BIK, BIG czy KRD.

Pożyczki z komornikiem to specyficzne oferty, które są oferowane przez firmy pozabankowe, prywatne i osoby indywidualne. Pozabankowe oferty pożyczek dla osób z zajęciem komorniczym nie są tak restrykcyjne, jak produkty bankowe, jednak zazwyczaj są zabezpieczone zastawem lub poręczeniem a ich koszt, jest wyższy od standardowej pożyczki pozabankowej.

Pożyczki z komornikiem — kto może je uzyskać?

Pożyczki udzielane dla klientów, którzy posiadają sankcje komornicze z przeznaczeniem na spłatę zobowiązań komorniczych, są towarem deficytowym. Osoby zadłużone, które nie mogą liczyć na obsługę w instytucji bankowej. Poszukują alternatywnych form finansowania swoich zobowiązań za pośrednictwem firm i instytucji, które działają online. Pożyczkodawcy, którzy dysponują pożyczkami dla osób z zajęciem komorniczym:

1. Zwyczajowo rezygnują z weryfikacji zdolności kredytowej w bazach dłużników, np. BIG, BIK, KRD, ponieważ sam fakt posiadania sankcji komorniczych jest rozstrzygający.
2. Wymagają właściwego zabezpieczenia spłaty zaciągniętej pożyczki z komornikiem w podstacji zastawu nieruchomości ew. ruchomości, poręczenia spłaty przez osoby trzecie lub wykupu ubezpieczenia na poczet ew. problemów w regulowaniu spłaty.
3. Mogą naliczyć dodatkowe koszty pożyczki za brak terminowej spłaty, już po 3 niespłaconych ratach kredytu.

Osoby ubiegające się o uzyskanie pożyczki z komornikiem, powinni spełnić kilka zasadniczych wymogów dotyczących m.in.:

1. Posiadania polskiego obywatelstwa i zameldowania na stałe na terenie kraju.
2. Minimalnego wieku klienta od 18 lat.
3. Posiadanie konta bankowego, telefonu komórkowego i dowodu osobistego.
4. W wybranych ofertach istnieje warunek posiadania zastawu ew. poręczyciela.
5. Uzyskiwanie określonego dochodu nawet z nieoficjalnych źródeł.

Jak uzyskać pożyczkę z komornikiem?

Proces aplikacji o uzyskanie pożyczki dla osób z komornikiem, nie rożni się zasadniczo od standardowej procedury, która jest stosowana wobec każdego innego klienta. Różnice mogą wynikać jedynie z charakteru oferty tj. z zastawem czy poręczeniem. Dla uzyskania finansowania z oferty dla osób zadłużonych z komornikiem, klient musi wykonać kilka prostych formalności dotyczących m.in.:

1. Wybrać odpowiednią ofertę, która najlepiej odpowiada na potrzeby i indywidualne możliwości klienta.
2. Określić zakres wnioskowanej kwoty i terminu spłaty, który można wykonać na stronie pożyczkodawcy za pośrednictwem kalkulatora pożyczkowego.
3. Klikając w aktywny link ,,Weź pożyczkę'', należny wypełnić formularz rejestracyjny (imię i nazwisko, e-mail, numer telefonu, miejsce zamieszkania, numer PESEL, numer konta bankowego, a także informacje finansowe, tj. źródło dochodu) i zaakceptować niezbędne zgody dotyczące wykorzystania danych osobowych.
4. Dla potwierdzenia swojej tożsamości klient może zostać poproszony o wykonanie przelewu 1 grosza z własnego konta na rachunek bankowy firmy pożyczkowej lub korzystając z automatycznej weryfikacji zalogować się na swój rachunek bankowy za pośrednictwem specjalnej aplikacji tj. Kontomatik czy Instantor. Możliwe są jeszcze inne warianty autoryzacyjne dotyczące np. kuriera, czeku GIRO czy pracownika firmy pożyczkowej.
5. Decyzja kredytowa jest podejmowana niezwłocznie po analizie indywidualnych warunków finansowych klienta.
6. Jeśli decyzja kredytowa jest pozytywna, firma pozabankowa wypłaca klientowi pożyczkę zależnie od wybranego wariantu przez pożyczkobiorcę.

Pożyczki dla osób zadłużonych to produkty, które są częściej wypłacane w formie gotówkowej np. za pośrednictwem czeku GIRO czy bezpośrednio przez pracownika firmy pożyczkowej. Rzadziej, wypłata takiej pożyczki jest wykonywana na konto bankowe klienta, które zazwyczaj jest zajęte przez komornika. Jeśli pożyczka jest zaciągana z myślą o spłacie roszczeń komorniczych, to wypłata na konto jest właściwym rozwiązaniem. Jednak, jeśli przeznaczenie kredytu jest inne, to należy wybrać inny model wypłaty, który pozwoli na odbiór gotówki bez angażowania rachunku bankowego. Dla zabezpieczenia pożyczanych środków przed komornikiem.

Wysokie ryzyko kredytowe

Pożyczki dla osób zadłużonych, które posiadają komornika, są obarczone wysokim ryzykiem kredytowym i ich koszt jest zdecydowanie wyższy od standardowej oferty. Brak spłaty może się wiązać z naliczeniem dodatkowych kosztów i uruchomieniem zabezpieczenia, w postaci spłaty przez poręczyciela lub zabezpieczenia zastawu.

Zanim zdecydujemy się na aplikację o pożyczkę z komornikiem, warto poważnie rozważyć swoją decyzję. Czy jest ona ekonomiczne uzasadnienie i czy ten rodzaj oferty jest optymalny w naszej sytuacji. Należy pamiętać, że można skorzystać np. z oferty konsolidacji chwilówek, która połączy kilka zobowiązań w jedną, z nowym planem spłaty. Należy unikać sytuacji, w której koszt wszystkich spłacanych zobowiązań, przekracza 50 procent naszych dochodów. Zaciąganie nowych zobowiązań do spłaty starych to tzw. spirala zadłużeń, która jest degradująca dla budżetu domowego. I zamiast pozbywać się obciążeń finansowych, generuje nowe, których nie będzie.

Comments: 0