Pożyczki z wpisami w KRD, ERIF, BIK, BIG

Kwota: 500 - 6000 zł; Okres spłaty: 30 dni; Pierwsza pożyczka za darmo: Nie

Kredyt z wpisami w bazach — luty 2024

Alfa KredytAlfa Kredyt
FinboFinbo

Kwota: 500 - 15 000 zł; Okres spłaty: 30 dni; Pierwsza pożyczka za darmo: Tak

WandooWandoo

Kwota: 100 - 10 000 zł; Okres spłaty: 30 dni; Pierwsza pożyczka za darmo: Nie

KukiKuki

Kwota: 500 - 15 000 zł; Okres spłaty: 30 dni; Pierwsza pożyczka za darmo: Tak

RupiRupi

Kwota: 500 - 6000 zł; Okres spłaty: 30 dni; Pierwsza pożyczka za darmo: Nie

Potrzebujesz pilnie gotówki, ale masz negatywne wpisy w bazach informacji kredytowej? Nie martw się! Nasze pożyczki z wpisami w KRD, ERIF, BIK, BIG są właśnie dla Ciebie. Oferujemy pożyczki chwilówki na uproszczonych warunkach, które pozwolą Ci otrzymać potrzebną gotówkę bez względu na Twoją historię kredytową.

Nasza oferta skierowana jest do osób z negatywnymi wpisami w KRD, ERIF, BIK, BIG. Bez względu na to, czy masz zaległości w spłacie pożyczek czy problemy z terminowym regulowaniem rachunków, możemy Ci pomóc. Nasze pożyczki są dostępne dla wszystkich.

Dlaczego warto skorzystać z naszych pożyczek z wpisami w KRD, ERIF, BIK, BIG?

 • Szybka decyzja i przelew środków na Twoje konto - nie czekaj na długie procedury.

 • Uproszczone warunki - nie wymagamy od Ciebie wielu dokumentów czy zaświadczeń.

 • Wygodna spłata - dostosujemy harmonogram spłaty do Twoich możliwości finansowych.

 • Brak ukrytych kosztów - jasne i przejrzyste warunki umowy.

 • Kompletna dyskrecja - dbamy o Twoją prywatność, nikt nie dowie się o Twojej sytuacji finansowej.

Nasze pożyczki z wpisami w KRD, ERIF, BIK, BIG to doskonałe rozwiązanie dla Ciebie, jeśli potrzebujesz szybkiej gotówki, a masz trudności ze znalezieniem innych źródeł finansowania. Niezależnie od Twojej historii kredytowej, u nas możesz liczyć na wsparcie i elastyczne warunki pożyczki.

Skontaktuj się z nami już dziś i otrzymaj potrzebną gotówkę bez zbędnych formalności. Nie pozwól, aby negatywne wpisy w bazach informacji kredytowej ograniczały Cię w realizacji Twoich celów finansowych. Z nami możesz zacząć od nowa!

CrezuCrezu

Kwota: 100 - 5000 zł; Okres spłaty: 15 - 60 dni; Pierwsza pożyczka za darmo: Tak

Kto może uzyskać pożyczkę bez baz?

Firmy pozabankowe nie mają jednego modelu weryfikacji klientów, właściwego dla wszystkich pożyczkodawców. Jedynym wspólnym mianownikiem są zobowiązania prawne, które zostały nałożone na instytucje finansowe, przez ustawodawcę. Każda firma ma swoje własne procedury, które praktykuje. Każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie i na podstawie własnych wytycznych. Decyzja kredytowa jest zależna od wielu różnych czynników, w tym. m.in. kwoty zadłużenia, czy ilości i jakości wpisów w rejestrach. Odmowa w jednej firmie pozabankowej nie przekreśla szans klienta, na uzyskanie pożyczki w innej.
Wnioskodawca, który pretenduje do uzyskania pożyczki bez baz BIK BIG KRD, powinien m.in.:
➭ mieć ukończone min. 18/21 lat
➭ dysponować polskim obywatelstwem
➭ posiadać stały miejsce zamieszkania w Polsce
➭ dysponować pełną zdolność do czynności prawnych
➭ nie prowadzić procedury dotyczącej upadłości konsumenckiej
➭ posiadać konto bankowe (niektóre firmy pozabankowe nie wymagają posiadania rachunku bankowego)
➭ niektóre firmy wymagają od swoich klientów dysponowanie odpowiednim zabezpieczeniem w postaci nieruchomości, ruchomości lub gwarantem
uzyskiwać dochody na poziomie, który pozwoli terminową spłatę zobowiązania
➭ posiadać dowód osobisty, telefon komórkowy i adres e-mail

» Pożyczki dla bardzo zadłużonych online ➜ wybrane pożyczki pozabankowe, udzielane na uproszczonych warunkach aplikacji i weryfikacji zdolności kredytowej, dedykowane dla osób bardzo zadłużonych...

» Pożyczki z komornikiem ➜ pożyczki z komornikiem, udzielane na uproszczonych warunkach aplikacji i weryfikacji zdolności kredytowej, dedykowane dla osób z komornikiem...

» Pożyczki społecznościowe ➜ pożyczka społecznościowa Finansowo jest oferowana od 50 do 30 000 zł, z okresem spłaty od 7 dni do 36 miesięcy...

» Konsolidacja chwilówek online ➜ konsolidacja chwilówek to połączenie kilku różnych zobowiązań krótkoterminowych w jedną pożyczkę z dłuższym terminem spłaty...

Kto udzieli pożyczki z wpisami w KRD, ERIF, BIK, BIG?

Sondaż Netpozyczka24.pl w sprawie pożyczek z wpisami w baz BIK BIG KRD

Uzyskanie finansowania przez osoby, które posiadają negatywne wpisy w rejestrach informacji kredytowej i gospodarczej tj. BIK, KRD, BIG itd. Może być poważnym wyzwanie dla klienta, który poszukuje właściwej oferty w sieci. Instytucje finansowe adresują swoje produkty do klientów, którzy dysponują wiarygodnością finansową. Wyrażoną m.in. przez brak negatywnej historii kredytowej. Informacje o problemach w regulowaniu swoich zobowiązań są dyskwalifikujące. Banki, ale i firmy pozabankowe starannie weryfikują ten zakres aktywności swoich klientów. Tylko nieliczne firmy posiadają oferty pożyczkowe, które są dostępne przez osoby z negatywnymi wpisami w rejestrach.

Dlatego postanowiliśmy sprawdzić jak ten rodzaj klientów, jest traktowany przez pożyczkodawców z sektora pozabankowego. Zamiast skorzystać z propozycji ofertowych zawartych np. na stronach firm finansowych, postanowiliśmy przeprowadzić badanie rynku za pomocą sondażu. Udając potencjalnego klienta, zwróciliśmy się z pytaniem do największych firm pozabankowych w naszym kraju.

Pytanie sondażowe:

"Witam, mam problem z uzyskaniem kredytu w banku z powodu negatywnych wpisów w BIK i innych bazach. W związku z tym mam pytanie: czy jest sens składania wniosku w państwa firmie? Zależy mi na szybkiej odpowiedzi."

Odpowiedzi firm pożyczkowych

Większość instytucji finansowych, do których zwróciliśmy się z pytaniem, odpowiedziało w przeciągu jednej godziny. Tylko nieliczni potrzebowali więcej czasu m.in. przez rozbudowany system informacyjny, który np. informował o przyjęciu pytania i przekazania go do właściwej komórki organizacyjnej. Kilka firm nie udzieliła odpowiedzi w ciągu doby. Dlatego nie zostały ujęte w naszym materiale, który powstał 24 godziny od wystosowania pytań do pożyczkodawców.

Poza określeniem pożyczkodawców, którzy są skłonni udzielić pożyczek dla osób z negatywnymi wpisami w bazach. Postanowiliśmy opublikować odpowiedzi na nasze pytania, dzięki czemu każdy może sam przekonać się o indywidualnym stosunku firm pozabankowych do problemu negatywnych zawartości źródeł informacji kredytowej i gospodarczej.

Pożyczki z negatywnymi wpisami w bazach BIK BIG KRD

Aasa Polska ➜ Dzień dobry, dziękuje za wiadomość. Informuję, że analitycy podczas podejmowania decyzji co do wniosku biorą pod uwagę zdolność oraz historię kredytową. Natomiast negatywne wpisy w bazach dłużników nie są elementami wykluczającymi.

Zapraszam do złożenia wniosku na naszej stronie internetowej.

Korzystając z panelu klienta można m.in.: dokonać płatności raty, włączyć wakacje od raty kapitałowej na miesiąc lub złożyć wniosek o pożyczkę.

Kuki ➜ Dziękujemy za wiadomość. Informujemy, iż każdy wniosek rozpatrywany jest indywidualnie. Zachęcamy do złożenia wniosku o pożyczkę.

TAKTO Finanse ➜ Prosimy o kontakt telefoniczny z naszą firmą.

Bocian Pożyczki ➜ Szanowna Pani Najpierw należy złożyć wniosek na Infolinii lub online, następnie w ciągu 24 godzin zadzwoni do Pani nasz Doradca, by umówić się na spotkanie w Pani domu i po tym spotkaniu Kierownik podejmie decyzję o udzieleniu pożyczki i jej kwocie.

LoanMe ➜ Obecnie nasza firma posiada w ofercie kartę kredytową SuperKartę, która zastąpiła standardowy produkt pożyczkowy. Zachęcamy do zweryfikowania swojej zdolności kredytowej i sprawdzenia, czy taka forma finansowa jest dla Pani odpowiednia.

Hapi Pożyczki ➜ Szanowna Pani, Dziękuję za kontakt z Biurem Obsługi Klienta hapipożyczki. Tego typu sprawy zawsze są rozpatrywane indywidualnie. Po złożeniu wniosku, nasz system zweryfikuje obecną zdolność finansową oraz historię kredytową i na tej podstawie wyznaczy maksymalną ofertę pożyczki, jaką możemy zaoferować, dlatego negatywna historia w bazach nie wyklucza możliwości otrzymania pożyczki. Wykluczeniem byłoby jednak zadłużenie komornicze.

Warunkami wnioskowania o hapipożyczkę są: wiek między 18, a 80 rokiem życia, polskie obywatelstwo oraz regularny i udokumentowany dochód, z tym że nie wymagamy zaświadczeń.

Jeśli są one spełnione, zapraszam do wypełnienia wniosku na naszej stronie. Po jego ukończeniu, w ciągu kilku sekund, wyświetli się wstępna decyzja kredytowa.

W przypadku pozytywnej decyzji system przedstawi ofertę pożyczki w postaci suwaków. Będzie również możliwość wyboru terminu spłaty pierwszej raty nawet za 2 miesiące.

Provident ➜ Dziękujemy Pani za wiadomość skierowaną do Provident Polska S.A.

Informujemy, że zależy nam na udzieleniu Pani wyczerpującej odpowiedzi. W tym celu niezbędna jest identyfikacja Pani konta w naszym systemie. W związku z powyższym zapraszamy do kontaktu

z naszą Infolinią. Konsultanci z przyjemnością udzielą odpowiedzi na Pani pytania.

Finbo ➜ Informujemy, że do rozpatrzenia wniosku zaciągamy informacje z Biur Informacji Gospodarczych oraz Biura Informacji Kredytowej. Jednak każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie, dlatego zachęcam do rejestracji.

Net Credit ➜ Jeżeli nie ma zajęcia komorniczego, można próbować złożyć wniosek w naszej firmie. W razie dodatkowych pytań jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Extraportfel, Lendon ➜ Dzień dobry, dziękujemy za kontakt. Adres email, z którego piszesz, nie znajduje się w naszym systemie. Skorzystaj z adresu email przypisanego do profilu. W razie jakichkolwiek pytań służę pomocą.

Wandoo ➜ Szanowny Kliencie, Jeżeli posiada Pan/i negatywne wpisy w biurach informacji gospodarczej, wniosek zostanie odrzucony, natomiast z biurem informacji kredytowej nie współpracujemy.

W przypadku dodatkowych pytań zapraszamy do kontaktu

KredytOK ➜ Dziękujemy za kontakt z nami. W razie dodatkowych pytań pozostajemy do Twojej dyspozycji na naszej Infolinii. Pracujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 08:00-20:00 oraz soboty 9:00 -17:00.

Sondaż został przeprowadzony 17.06.2021

Pożyczki bez baz

Pożyczki bez sprawdzania baz z wpisami w BIK, BIG, KRD dla osób zadłużonych, nie należą do propozycji powszechnie oferowanych, przez firmy pozabankowe. Większość instytucji finansowych korzysta z wybranych baz danych, do oceny ryzyka kredytowego, podczas podejmowania decyzji pożyczkowej. Ustawodawca m.in. za pośrednictwem ustawy, zobowiązał firmy pożyczkowe, do stosowania określonych procedur, podczas weryfikacji swoich klientów. Firmy pozabankowe częściej korzystają z informacji zawartych w gospodarczych bazach danych tj. BIG czy KRD, niż np. kredytowych np. BIK. Brak jednolitych procedur weryfikacji pozwala m.in. na wybranie tych ofert pożyczek bez baz, które można uzyskać pomimo posiadania negatywnych wpisów w rejestrach. Jednak należy pamiętać o specyfice takich propozycji, które cechują się większymi kosztami obsługi, wynikających m.in. z kosztów ubezpieczenia.
Kredyt z wpisami w bazach informacji kredytowej i gospodarczej to oferty finansowe, które są poszukiwane przez osoby bez stałych dochodów, zadłużone lub posiadające negatywne wpisy w rejestrach. Ten segment konsumentów finansowych nie może liczyć na uzyskanie kredytu bankowego , czy pożyczki online. Instytucje pożyczkowe, są prawnie zobowiązane do analizy kredytowej wniosków, w rejestrach informacji kredytowej. Właściwym rozwiązaniem dla tych klientów, są pożyczki pozabankowe oferowane bez baz, czy dedykowane dla osób zadłużonych.

Bazy danych kredytowych stały się integralną częścią branży finansowej. Przechowują informacje dotyczące historii kredytowej i zachowań finansowych danej osoby. Informacje te są następnie wykorzystywane przez instytucje finansowe i pożyczkodawców do oceny ryzyka związanego z pożyczaniem pieniędzy osobie fizycznej. Wynik kredytowy, który jest oparty na wpisach w bazie danych, może wpływać na zdolność danej osoby do spłaty pożyczek, kart kredytowych i innych produktów finansowych. Baza danych kredytowych przechowuje informacje o historii kredytowej i zachowaniach finansowych osób fizycznych. Informacje te obejmują wykorzystanie kredytu danej osoby, historię płatności i ogólną zdolność kredytową. Biura kredytowe są odpowiedzialne za gromadzenie i przechowywanie tych danych. Zbierają informacje z różnych źródeł, w tym banków, firm wydających karty kredytowe i innych instytucji finansowych. Biura kredytowe wykorzystują następnie te dane do tworzenia raportów kredytowych dla każdej osoby.
Pożyczki z wpisami w tj. Biuro Informacji Kredytowej (BIK), Biuro Informacji Gospodarczej (BIG), Krajowy Rejestr Długów (KRD), czy ERIF Biuro Informacji Gospodarczej, są najczęściej udzielane dla osób, które będą w stanie zabezpieczyć spłatę pożyczki. W postaci zastawu nieruchomości lub ruchomości, której wartość zapewni pokrycie kosztów spłaty zobowiązania, na wypadek problemów z ich regulowaniem. Czasami pożyczkodawcy ograniczają swoje zabezpieczenia do poręczycieli, lub obowiązkowego wykupu ubezpieczenia. Wysokie ryzyko kredytowe i dodatkowe formy zabezpieczeń, generują dodatkowe koszty spłaty, które powodują, że ten rodzaj ofert jest zdecydowanie droższy, od przeciętnej pożyczki pozabankowej.
Kredyty z wpisami w bazach nie sprawdzają wszystkich baz danych, weryfikując tylko wybrane źródła informacji. Mając na uwadze fakt, że zarejestrowanie dłużnika w jednej z baz, nie przesadza o pojawieniu się wpisu w innych. Niektóre firmy w ofercie dla osób zadłużonych, są dość wyrozumiałe dla swoich klientów, których niespłacone zobowiązania trafiły do baz. Można łatwo określić, które pożyczki w procesie aplikacji są weryfikowane wybranych bazach.

Pożyczki bez baz BIK

 • Pożyczka Plus, Kuki, Aasa Polska, Tani Kredyt, Solven, Smart Pożyczka

Pożyczki bez baz KRD

 • TAKTO Finanse, Aasa Polska

Pożyczki bez baz BIG InfoMonitor i ERIF

 • Szybka Gotówka, Aasa Polska, TAKTO Finanse, Smart Pożyczka

Główne bazy informacji kredytowej i gospodarczej

W Polsce można wymienić cztery główne bazy, które są najczęściej weryfikowane przez banki i firmy pozabankowe, podczas oceny zdolności kredytowych tj.:

BIK – Biuro Informacji Kredytowej, to baza danych o wszystkich kredytach, kontach i innych produktach bankowych, z jakich klient korzysta. Zawiera informacje o całej historii (nie tylko negatywne wpisy) dotyczącej korzystania z produktów bankowych, formie ich spłaty itp. BIK to podstawowa baza danych instytucji bankowych.

BIG InfoMonitor – Biuro Informacji Gospodarczej jest bazą, do której trafiają informacje o zobowiązaniach klientów, dotyczących braku spłaty różnych zobowiązań tj. prąd, woda, czynsz itd. BIG to chyba największa baza danych, która jest preferowana m.in. przez firmy pozabankowe.

ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A. – biuro informacji gospodarczej, które tak jak BIK gromadzi wszystkie informacje dotyczące zobowiązań Polaków — zarówno nie spłaconych, jak i te, które zostały spłacone. Z tej bazy najczęściej korzystają firmy windykacyjne.

KRD – Krajowy Rejestr Długów to baza danych należąca do prywatnego biznesu, która cieszy się dużą popularnością na rynku. W KRD są gromadzone informacje, dotyczące zobowiązań osób indywidualnych, jak i firm. Z tej bazy często korzystają m.in. firmy pożyczkowe i banki.

Dodatkowo można jeszcze wymienić takie źródła informacji jak: Związek Banków Polskich – ZBP, Krajowe Biuro Informacji Gospodarczej – KBIG czy Krajowy Rejestr Dłużników Niewypłacalnych – KRDN.

Należy pamiętać, że bazy informacji gospodarczej gromadzą informacje finansowe dotyczące braku spłaty np. za brak wykonanej opłaty za prąd, wodę, gazu, czynszu, abonamentu, mandatu karnego czy alimentów. A wpisu mogą dokonać nie tylko banki czy firmy, ale i osoby prywatne np. właściciele mieszkań, którym najemcy nie opłacili czynszu. O ile zadłużenie jest starsze niż 60 dni, a wierzyciel wcześniej powiadomił dłużnika listem poleconym, o zamiarze wpisania do rejestru. Minimalna wysokość długu, który upoważnia do zarejestrowania braku spłaty, dla osoby prywatnej to 200 zł, a dla firmy 500 zł.

Co znajduje się w bazach Biura Informacji Kredytowej?

BIK czyli Biuro Informacji Kredytowej gromadzi wszystkie informację dotyczące aktywności finansowej każdego klienta. Każdy kto korzystał z produktów bankowych jest w zakresie zainteresowania BIK, który gromadzi dane na temat naszych kredytów.
Ale też innych produktów bankowych. Z których korzystamy / korzystaliśmy. Wszystkie nasze kredyty, pożyczki, karty kredytowe. Niezależnie od formy i oferty produktu.
Dodatkowo w zasobach Informacji Kredytowej, znajdziemy dane na temat ilości składanych wniosków o produkty kredytowe. Poręczycielach czy nawet pełnomocnikach do rachunku albo użytkownikach karty kredytowej.
W bazach BIK nie są odnotowywane informację odnoszące się do usług i produktów pozabankowych. Nie ma tam nic na temat z jakich np korzystamy chwilówek.
Biuro Informacji Kredytowej na podstawie swoich danych, zapewnia że ok 90% danych zgromadzonych w ich bazach. To pozytywne informację o aktywności kredytowej. Czyli terminowe spłaty itp działania, które zostały odnotowane.
Każdy konsument może indywidualnie sprawdzić stan i zakres informacji zgromadzonych w BIK na jego temat. Korzystając z raportu ,, Standard,, który jest udostępniany bezpłatnie raz na pół roku. Inna forma to płatny ,,Raport PLUS,, który za opłatą 30 zł jest udostępniany każdorazowo o ile zażyczy sobie tego klient.
BIK jest wykorzystywany przez banki do pozyskiwania informacji o wiarygodności kredytobiorcy. Czy osoba aplikująca o produkt bankowy jest zdolna do jego spłacenia, czy zgodnego z umowami korzystania z oferty. Często raporty BIK, postrzegane są jako źródło informacji o nierzetelnych kredytobiorcach. Jednak jak zaznaczyliśmy wyżej, że jest zupełnie inaczej, to zaledwie 10% informacji. A 90% to informację o rzetelnych, właściwych zachowaniach kredytobiorców. Coraz częściej świadomi konsumenci, koncentrują się na gromadzeniu pozytywnej historii kredytowej w BIK. Należy pamiętać że czym lepsza historia kredytowa jest zawarta w rejestrze. Tym łatwiej uzyskamy i to na lepszych warunkach kredyt w banku.
Osoby młode, które jeszcze nie korzystali z ofert bankowych i nie posiadają żadnej historii kredytowej. A w przyszłości myślą o pozyskaniu większego kredytu na zakup np samochodu czy mieszkania. Powinny starannie tworzyć swój pozytywny wizerunek dla banków np. po przez: nabywanie produktów na raty. Nawet jeśli posiadamy środki na zakup np telewizora. Skorzystajmy z możliwości ratalnej, choćby w minimalnym zakresie np TRZECH RAT. Wszystko zostanie odnotowane w BIK. Jeśli terminowo spłacimy nasze zobowiązania ratalne, budujemy obraz odpowiedzialnego konsumenta.
Korzystajmy z kart kredytowych. To doskonała forma tworzenia pozytywnego wizerunku i możliwość uzyskania bonusu w postaci zwrotu kosztów 2% każdej transakcji.
W trakcje korzystania z kredytu, zawsze należy dokonywać spłat rat z kilku dniowym wyprzedzeniem, przed końcem terminu spłaty. Dbając o terminowe księgowanie spłaty. Liczy się data księgowania a nie data wpłaty. Zależnie od formy dokonywanej wpłaty, może potrwać kilka dni, zanim nasza wpłata zostanie zaksięgowana przez bank.
Z dniem 11 września 2016r. obowiązują nowe przepisy prawa bankowego, które zobowiązują instytucje bankowe do aktualizacji baz BIK. W terminie do 7 dni, a nie jak do tej pory raz w miesiącu. Każde nowe zobowiązanie, rachunku czy inna aktywność finansowa klientów, musi zostać zaktualizowana w rejestrach BIK w przeciągu kolejnych 7 dni od otrzymania informacji z banku.
Nowelizacja prawa bankowego przewidziała sankcje finansowe do 30 tys. zł. dla instytucji, która nie zastosuje się do nowych okresów aktualizacji danych.

W BIK sprawdzisz zobowiązania kredytowe i wpisy z Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor

Biuro Informacji Kredytowej poszerza swój zakres usług, dotyczących gromadzenia i udostępniania informacji finansowych, które do niedawna dotyczyły głównie danych bankowych, w przedmiocie kultury regulowania zobowiązań finansowych. Klienci indywidualni, jaki i mikroprzedsiebiorcy, otrzymali nowe kompetencje dotyczące dostępu za pośrednictwem usługi BIK do bazy danych Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Wybierając właściwy pakiet usług, można monitorować za pośrednictwem internetu, zakres kompetencji finansowych dowolnego podmiotu gospodarczego np. spłatę kredytów, pożyczek przez internet, regulowanie leasingu czy bieżących wydatków.
Z danych statystycznych, dotyczących klientów finansowych, zebranych przez BIK wynika, że 50 procent dorosłych konsumentów posiada aktywne zobowiązania dotyczące spłacania pożyczek, kredytów. Liczba zobowiązań sięga łącznej wartości 27,8 mln na kwotę 583,45 mld zł. Partner biznesowy BIK, Biuro Informacji Gospodarczej BIG InfoMonitor, w swoich zasobach posiada 67,9 mln informacji gospodarczych, które teraz są do sprawdzenia m.in. za pośrednictwem BIK.
Biorąc pod uwagę, że 8 na 10 osób prowadzących działalność gospodarcza, dofinansowuje swoją działalność m.in. ze środków pochodzących z kredytów konsumenckich (z oferty pozabankowej), kredytów i pożyczek udzielanych przez instytucje bankowe. W ramach oferty indywidualnej. Dlatego nieodzowne jest zweryfikowanie stanu zobowiązań firmowych, tak jak i tych indywidualnych, zarejestrowanych na osobę prywatną, do pełnego poznania sytuacji finansowej swojego kontrahenta itd. BIK umożliwia w prosty sposób założenie profilu prywatnego i firmowego -, do którego założenia wystarczy NIP. Użytkownicy, którzy dysponują dwoma profilami (firmowym i indywidualnym) po zalogowaniu się na swoje konto, mogą swobodnie przetłaczać z jednego profilu na drugi.
Zaawansowany technologicznie system, oparty na intuicyjnej nawigacji, pozwala w szybki i czytelny sposób uzyskać szczegółowy raport o statusie naszych zobowiązań i innych informacji finansowych. Obsługa systemu może być realizowana za pośrednictwem internetu przy pomocy komputera, tabletu czy smartfona. Uproszczony zakres rejestracji w bazie danych, pozwala na założenie konta przy pomocy dokumentu tożsamości m.in. paszport czy karta stałego pobytu.
Zastosowany model graficznego opisu pozwala na czytelne przedstawienie poszczególnych danych, które dotyczą informacji BIK (dane dotyczące produktów bankowych), jak i BIG (informacje o płatnościach np. za media, faktury, abonamenty itp. zobowiązania). Raporty BIK umożliwiają m.in. weryfikację wiarygodności i sytuacji finansowej firm. Dzięki czemu, każdy może np. sprawdzić, swoje biuro podroży czy jest wypłacalne i gwarantuje bezpieczne zrealizowanie naszych umów. Podmioty gospodarcze mogą w szybki sposób zweryfikować swoich kontrahentów itd.
Zmiany nie ominęły algorytmów wykorzystywanych do prezentacji oceny punktowej tzw. scoring, które we współczesnym modelu BIK, zostały oparte o najnowszą skalę punktową od 1 do 100. W myśl zasady im wyższa ocena tym poziom wiarygodności klienta jest większy. Nowy model oceny punktowej ma dokładniej wyrażać rzeczywisty stan sytuacji finansowej klientów. Zwiększając precyzje i wiarygodność raportów BIK, na podstawie który instytucje finansowe oceniają zdolność kredytową swoich klientów.
Alerty BIK został zaprojektowany do ochrony danych personalnych, przed wykorzystaniem ich do zaciągnięcia kredytu bez wiedzy właściciela. Każde zapytanie w bazie BIK dotyczące określonych danych jest przekazywane w formie Alertu. W podobny sposób zostaniemy powiadomieni o opóźnieniu w spłacie nowego kredytu. W zmodyfikowanej wersji Alertu usługa została poszerzona o informacje pochodzące z bazy Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor. Klient otrzyma informację dotyczącą np. powstania zadłużenia wynikającego z braku opłacenia rachunku za czynsz, czy media. W niedługiej przyszłości Alert BIK ma zadziałać w sytuacji, kiedy zostaną wykorzystane nasze dane do złożenia zapytania w Rejestrze Dłużników BIG InfoMonitor.

Chwilówki bez baz — firmy, które nie sprawdzają BIK, KRD, INFOMONITOR, ERIF

Pożyczanie wiąże się m.in. z badaniem przez pożyczkodawcę zdolności kredytowych klienta, na podstawie informacji zgromadzonych w bazach BIK, KRD, InfoMonitor, ERIF itd. Osoby, które posiadają negatywne wpisy w tych źródłach informacji, mogą mieć poważne problemy z uzyskaniem finansowania w ramach chwilówek online. Dlatego postanowiliśmy zbadać oferty firm pozabankowych, które oferują chwilówki online, pod kątem sprawdzania baz danych. Akcentując chwilówki o najniższym zakresie wrażliwości na negatywne wpisy w rejestrach, ew. braku procedury weryfikacyjnej. Jeśli masz problemy z uzyskaniem pożyczki krótkoterminowej, które wynika ze względu na niekorzystne informacje, na nasz temat zgromadzone w bazach. Polecamy lekturę naszego artykułu, który pomoże dokonać właściwego wyboru oferty.

Chwilówki z natychmiastowym przelewem to pożyczki krótkoterminowe udzielane na niewielkie kwoty, z krótkim okresem spłaty. Zwyczajowo jest to chwilówka udzielana do kwoty 2000 zł, z jedno ratalnym miesięcznym terminem spłaty. Proces aplikacji został oparty na uproszczonych warunkach, bez konieczności gromadzenia dokumentów i zaświadczeń. Klient wypełnia prosty formularz online na podstawie dowodu osobistego i konta bankowego. Weryfikacja została ograniczona do niezbędnego minimum, bez akcentowania informacji pochodzących z kredytowych i gospodarczych baz danych. Jeśli firma pozabankowa sprawdza zasoby tj. BIK, KRD, InfoMonitor, ERIF itd. to ich zawartość nie musi decydować o ostatecznej decyzji kredytowej.

Chwilówki bez baz BIK

 • Pożyczka Plus, Kuki, Aasa Polska, Tani Kredyt, Solven, Smart Pożyczka.

Chwilówki bez baz KRD

 • TAKTO Finanse, Aasa Polska.

Chwilówki bez baz BIG InfoMonitor i ERIF

 • Szybka Gotówka, Aasa Polska, TAKTO Finanse, Smart Pożyczka.

Dla kogo są dostępne chwilówki bez baz?

Osoby zainteresowane uzyskaniem chwilówki online, udzielanej bez baz, powinny spełniać kilka podstawowych wymogów, dotyczących m.in. wieku wnioskodawcy. Musi być osobą pełnoletnią, która posiada dowód osobisty i rachunek bankowy. Niektóre firmy posiadają oferty chwilówek, które można uzyskać bez konta bankowego. Wymagane jest posiadanie polskiego obywatelstwa i zameldowania na stałe, na terenie Polski. Nieodzowne jest dysponowanie stałymi dochodami na poziomie, który zapewni terminową spłatę chwilówki. Dochody nie zawsze muszą pochodzić z oficjalnego źródła wynikającego z umowy o prace. Niektóre firmy akceptują np. stałe wpływy na konto bankowe klienta wynikające ze świadczeń socjalnych itp. Klientem instytucji finansowej, która udziela chwilówek bez baz, może zostać osoba, która ma pełną zdolność do czynności prawnych. W sytuacjach, kiedy mamy do czynienia z radykalnymi brakami zdolności kredytowej, firmy mogą zażądać zabezpieczenia spłaty pożyczki w postaci np. zastawu ruchomości ew. nieruchomości, poręczeń, gwarancji itp. Jednak taki zakres zabezpieczeń może odnosi się jedynie do pożyczek pozabankowych.

Chwilówki bez baz BIK

Największe bazy informacji kredytowej i gospodarczej w Polsce

Bazy informacji kredytowych i gospodarczych gromadzą informacje o zobowiązaniach konsumentów. Większość instytucji skupia się na gromadzeniu negatywnych informacji, ale są firmy takie jak Biuro Informacji Kredytowej, zbierają dane o wszystkich aktywnościach finansowych dorosłych Polaków. Wbrew obiegowym stereotypom większość informacji gromadzonym w BIK to pozytywne dane o spłacie kredytów, kart kredytowych itp.
Instytucje finansowe weryfikują swoich klientów w bazach informacji dla wyeliminowania osób, których sytuacja finansowa nie gwarantuje terminowej spłaty zobowiązania. Zbyt wysoka liczba różnych zobowiązań w stosunku do dochodów lub wiele przeterminowanych płatności to negatywne rekomendacje dla firm kredytowych. Firmy pozabankowe w zależności od indywidualnej praktyki, nie zawsze korzystają z wybranych źródeł informacji, ew. nie nadając im waloru decydującego w procesie oceny kredytowej.
W Polsce można wyróżnić kilka głównych baz informacji kredytowych i gospodarczych tj.:
BIK – Biuro Informacji Kredytowej, gromadzi wszystkie informacje dotyczące aktywności klientów instytucji bankowych. W BIK znajdują się informacje o pożyczkach, kredytach, kartach kredytowych itp. formie i czasie spłaty... W brew powszechnej opinii większość informacji zgromadzonych w BIK dotyczą pozytywnych zachowań klientów tj. terminowe spłaty rat itd. BIK to standardowe źródło informacji dla banków podczas weryfikacji zdolności kredytowej. Firmy pozabankowe też korzystają z tego źródła informacji, jednak nie ma ono takiego wpływu na końcową decyzję dotyczącą kompetencji kredytowych.
Posiadanie negatywnych wpisów w BIK nie dyskwalifikuje klientów instytucji pozabankowych. Wszystko zależy od indywidualnej oceny pożyczkodawcy.
BIG InfoMonitor – Biuro Informacji Gospodarczej, to największe źródło informacji gospodarczych dotyczących osób indywidualnych i firm, które gromadzi dane o przeterminowanych zobowiązań pochodzące mi.in. z firm pozabankowych, banków, instytucji państwowych, osób prywatnych czy firm. Warto pamiętać, że BIG współpracuję z BIK, dzięki czemu firmy pozabankowe, które korzysta z tego źródła wiedzy, ma jednocześnie dostęp do zasobów BIK.
Kwalifikacją do rejestracji w bazie BIG InfoMonitor jest niespłacone zobowiązanie powyżej 200 zł z przekroczonym terminem spłaty o co najmniej 60 dni i min. 14 dni od momentu poinformowania przez wierzyciela o wpisaniu naszego zobowiązania do rejestru.
Jedynym skutecznym sposobem na wyczyszczenie negatywnych informacji w BIG jest spłacenie wszystkich zobowiązań, które zostaną wykreślone z bazy po 14 dniach od ich uregulowania.
KRD – Krajowy Rejestr Długów to prywatna baza danych, która cieszy się dużym uznaniem na rynku finansowym. W jej zasobach znajdują się m.in. informacje o niespłaconych pożyczkach, braku spłaty za media, niespłacone mandaty, długi alimentacyjne itd. Posiadanie negatywnego wpisu w KRD może poważnie skomplikować szanse na uzyskanie finansowania w instytucji pozabankowej. Oczywiście wszystko zależy od wartości przeterminowanego zobowiązania zarejestrowanego w bazie i dochodach klienta. Wpisy do tego rejestru są wykonywane dla przeterminowanych zobowiązań od 200 zł – klienci indywidualni i od 500 zł – firmy.
Czyszczenie zasobów KRD jest realizowane po 14 dniach od poinformowaniu przez wierzyciela o spłacie i wpis powinien w ciągu 7 dni zostać skasowany z bazy.
ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A. – należy do grupy KRUK, które podobnie jak BIK, gromadzi wszystkie informacje na temat konsumentów. Zarówno pozytywne, jak i negatywne. W określonych warunkach klient musi wyrazić zgodę na przekazania informacji do bazy ERIF Biuro Informacji Gospodarczej S.A. Z tej bazy, najczęściej korzystają firmy windykacyjne.

FAQ Pytania i odpowiedzi

1. Jakie informacje gromadzi KRD, ERIF, BIK i BIG?

Każdy z biur informacji gospodarczej gromadzi dane dotyczące historii kredytowej, zobowiązań finansowych oraz wszelkich wpisów negatywnych, takich jak niespłacone raty czy zadłużenia.

2. Czy można otrzymać pożyczkę pomimo negatywnego wpisu w KRD, ERIF, BIK lub BIG?

Tak, istnieją instytucje finansowe oferujące pożyczki osobom z negatywną historią kredytową. Warunki mogą być jednak bardziej restrykcyjne, a koszty związane z taką pożyczką mogą być wyższe.

3. Jakie dokumenty należy przedstawić przy wnioskowaniu o pożyczkę z wpisem w bazach danych gospodarczych i kredytpwych?

Zazwyczaj konieczne będzie przedstawienie dowodu tożsamości, zaświadczenia o dochodach oraz umowy o zobowiązaniach finansowych. Dodatkowo niektóre firmy mogą wymagać dodatkowych dokumentów potwierdzających sytuację finansową klienta.

4. Czy istnieje możliwość usunięcia negatywnego wpisu z KRD, ERIF, BIK lub BIG?

Tak, istnieje możliwość usunięcia negatywnego wpisu, jednak wymaga to spełnienia określonych warunków oraz formalności. Może to być proces czasochłonny i skomplikowany.

5. Jakie są konsekwencje posiadania wpisu w KRD, ERIF, BIK lub BIG dla zdolności kredytowej?

Negatywne wpisy w biurach informacji gospodarczej mogą znacząco obniżyć zdolność kredytową klienta oraz utrudnić uzyskanie kolejnych pożyczek czy kredytów.

6. Czy po spłaceniu długu wpis zostaje automatycznie usunięty z KRD, ERIF, BIK lub BIG?

Po spłaceniu długu wpis powinien zostać zaktualizowany w bazach danych biur informacji gospodarczej. Proces ten może jednak potrwać pewien czas, dlatego warto monitorować swoją historię kredytową.

7. Czy pożyczki bez sprawdzania baz danych są bezpieczne?

Pożyczki bez sprawdzania baz danych mogą być ryzykowne, ponieważ instytucje udzielające takich pożyczek często nakładają wyższe oprocentowanie i dodatkowe opłaty.

8. Czy warto brać pożyczki z wpisami w KRD, ERIF, BIK lub BIG?

Decyzja o wzięciu pożyczki z negatywnym wpisem powinna być rozważona i przemyślana. Warto dokładnie przeanalizować warunki umowy oraz koszty związane z taką pożyczką.

9. Jakie są alternatywne metody pozyskania środków finansowych dla osób z negatywnymi wpisami?

Osoby z negatywnymi wpisami mogą rozważyć inne formy pozyskania środków, takie jak pożyczki od rodziny czy znajomych, konsolidacja zadłużeń czy oszczędności.

10. Czy istnieją instytucje udzielające pożyczek specjalnie dla osób z negatywnymi wpisami?

Tak, na rynku istnieją firmy specjalizujące się w udzielaniu pożyczek osobom z negatywną historią kredytową. Warunki takich pożyczek mogą być dostosowane do sytuacji klienta.

11. Jakie są najczęstsze przyczyny wpisów w KRD, ERIF, BIK i BIG?

Najczęstszymi przyczynami wpisów są niespłacone raty kredytów czy pożyczek, opóźnione spłaty oraz inne zaległości finansowe.

12. Jak można poprawić swoją historię kredytową i pozbyć się negatywnych wpisów?

Aby poprawić historię kredytową warto regularnie spłacać zobowiązania finansowe, monitorować swoje wpisy w biurach informacji gospodarczej oraz kontaktować się z wierzycielami w przypadku problemów ze spłatą.