Pożyczki w domu klienta — z dojazdem do domu

Pożyczki w domu klienta — z dojazdem do domu

Firmy pozabankowe udzielają swoich pożyczek za pośrednictwem internetu, czasami pożyczkodawcy kontaktują się z kredytobiorcami za pośrednictwem telefonów. Z produktów pozabankowych można skorzystać w stacjonarnych biurach kredytowych, które posiadają w swojej ofercie pożyczki online, w ramach umowy partnerskiej. Autorskim programem firm pozabankowych jest oferta, dotycząca udzielania pożyczek w domu klienta. W Polsce istnieje kilka firm pożyczkowych, które posiadają w swojej ofercie taki zakres usług. Szczególnie pomocny dla osób starszych, które nie zawsze mają możliwości techniczne do skorzystania z pożyczek online. Bezpośredni kontakt z przedstawicielem firmy pozabankowej, realizowany we własnym domu, zwiększa komfort usługi i pozwala na lepsze poznanie oferty. Osoby, które nie mają konta bankowego, lub mają np. zajęte przez komornika, też będą zainteresowane tym zakresem oferty.

Jakie firmy pozabankowe udzielają pożyczek w domu klienta?

Przeglądając rynek firm pozabankowych, można znaleźć kilka ofert, które można zakwalifikować jako pożyczki udzielane w domu klienta np.:
Mikroratka ➜ pożyczka oferowana do wartości 750 zł z tygodniową spłatą na przestrzeni 35,44 lub 52 tyg. - RRSO 178%.

Provident ➜ pożyczka z tygodniową ratą udzielana do kwoty 15 000 zł na 60 - 104 tyg. - RRSO 75,22%;
➜ pożyczka z miesięczną ratą udzielana do kwoty 15 000 zł na 3 - 24 miesiące — RRSO 63,56%.

Obie propozycje można zakwalifikować jako pilne pożyczki na dzisiaj.

W tym zestawieniu nie ujęliśmy pośredników finansowych, którzy oferują pożyczki w domu klienta, z oferty swoich partnerów.

Pożyczka w domu klienta — jak ją uzyskać?

Osoby, które są zainteresowane uzyskaniem pożyczki ratalnej realizowanej w domu klienta, powinni wyszukać firmę pozabankową, która preferuje ten model sprzedaży swoich produktów. W zależności od praktykowanej obsługi klienta, który jest realizowany przez usługodawcę. Można np. skorzystać z wniosku online, w którym musimy podać swoje dane personalne i numer telefonu komórkowego. Na który zadzwoni konsultant z biura obsługi klienta, w celu ustalenia szczegółów dotyczących oczekiwań wnioskodawcy i wstępnej oceny możliwości kredytowej. Jeśli, pożyczkodawca zdecyduje się na przedstawienie oferty pożyczki, konsultant ustali szczegóły dotyczące daty i czasu spotkania w domu pożyczkodawcy w celu zawarcia umowy pożyczkowej i wypłaty gotówki.

Można indywidualnie zainicjować rozmowę telefoniczną, bez wcześniejszego wypełniania wniosku online. Korzystając z numerów telefonicznych pożyczkodawcy, przeznaczonych do kontaktów z klientami. Innym sposobem dla zainicjowania kontaktu jest np. skorzystanie ze stacjonarnych biur pożyczkodawców ew. ich partnerów.

Ocena kredytowa wnioskodawców o pożyczkę w domu klienta

Niezależnie od kanału sprzedaży produktów pozabankowych, niezmienne pozostają procedury dotyczące oceny kredytowej klientów. Właściwe indywidualnym standardom firm pożyczkowych. Każdy pożyczkodawca posiada swoje własne procedury i oceny, na podstawie których wydaje opinie kredytowe. Dlatego nie należy oczekiwać od pożyczek w domu klienta, większej ich dostępności w stosunku do produktów oferowanych za pośrednictwem kanału internetowego. Wszystko zależy od zawartości merytorycznej oferty pożyczki, nie od formy jej sprzedaży.

Warto pamiętać, że pożyczki w domu klienta angażują pracownika firmy pożyczkowej do jej obsługi — zawarcie umowy kredytowej, wypłata gotówki i odbiór rat spłaty. Determinując dodatkowe koszty, które ponosi pożyczkobiorca. Standardowo — koszt takiej pożyczki jest wyższy od oferty realizowanej za pośrednictwem internetu.

Czy pożyczki udzielane w domu są bezpieczne?

Warunki bezpieczeństwa, jakie należy zachować przy wyborze oferty kredytowej w domu klienta, są uniwersalne i mają powszechne zastosowanie do zdziałań konsumenckich.

Decyzja kredytowa powinna zostać dobrze przemyślana i oparta na realnych potrzebach i możliwościach. Dbając o właściwą ocenę własnych możliwości regulowania swoich należności. Nie rolujemy zadłużenia — nie pożyczamy, aby spłacić inne pożyczki. Wybieramy tylko sprawdzone oferty od wiarygodnych pożyczkobiorców, którzy są wpisani do rejestru instytucji pozabankowych w KNF. Nigdy nie wpłacamy przedpłat na poczet pokrycia kosztów uzyskania kredytowania itp. Należy pamiętać, że nie ma tzw. pożyczek dla każdego! A każde zobowiązanie musi zostać uregulowane.

Nie korzystamy z tzw. wyjątkowych okazji, które oferują szemrane środowiska, osoby czy instytucje. Szczególnie należy uważać na oferty pożyczek pod zastaw nieruchomości. Jeśli już zdecydujemy się na skorzystanie z prywatnej oferty, należy bezwzględnie skonsultować zapisy umowy kredytowej z niezależnym prawnikiem, w celu uniknięcia oszustwa, czy wyjątkowo niekorzystnych warunków spłaty.

➤ Nie wpuszczamy do domu pozainstytucjonalnych przedstawicieli pożyczkodawców.

Polecane

Dodaj komentarz

Write a comment

Comments: 1
  • #1

    2323 (Monday, 20 February 2023 20:39)

    Sam kiedyś pożyczałem w ramach pożyczki w domu klienta od Provident Polska. Dobry sposób na uzyskanie gotówki poza kontem bankowym.