Ratka — pożyczka ratalna do 5000 zł

Pożyczka ratalna Ratka jest udzielana za pośrednictwem internetu, bez zaświadczeń i poręczeń. Zakres dostępnych kwot rozpoczyna się od sumy 1000 a kończy się na 5000 zł - spłata jest możliwa od 6 do 24 miesięcy. 

Wypłata pożyczki Ratka może być zrealizowana za pośrednictwem czeku GIRO. 

FORMULARZ INFORMACYJNY DOTYCZĄCY KREDYTU KONSUMENCKIEGO RATKA

Kredytodawca

Aasa Polska S.A.,

RRSO

od 74.07%, 

Oprocentowanie

10%, 

Pierwsza pożyczka

płatna, 

Okres pożyczki

od 6 do 24 miesięcy, 

Kwota pożyczki

1000 - 5000 zł, 

Opłata rejestracyjna

0.01 zł, 

Max. kwota pierwszej pożyczki

5000 zł, 

Wiek pożyczkobiorcy

od 20 do 80 lat, 

Godziny pracy

Pn. - Nd. 8.00 - 22.00, 

Adres

ul. Sienna 64, 00 - 825 Warszawa, 

Telefon

+48 801404040,

Adres poczty elektronicznej

info@ratka.pl 

Ratka – odpowiedzialne pożyczanie

Ratka to serwis finansowy, który umożliwia uzyskanie pożyczki przez internet od Aasa Polska, instytucji pozabankowej należącej do skandynawskiej grupy finansowej Aasa Global. Koncern działa na europejskich rynkach finansowych od 2010 roku, udzielając tzw. pożyczek na raty w oparciu o zasady odpowiedzialnego pożyczania m.in. w ramach Europejskiej Koalicji na rzecz Odpowiedzialnych Kredytów (ECRC).

Pożyczka ratalna Ratka

Pożyczka ratalna Ratka jest udzielana za pośrednictwem internetu, bez zaświadczeń i poręczeń. Zakres dostępnych kwot rozpoczyna się od sumy 1000 a kończy się na 5000 zł - spłata jest możliwa od 6 do 24 miesięcy. Pożyczka może zostać spłacona wcześniej niż przewiduje to terminarz spłaty, bez dodatkowych kosztów. Dla określenia pełnej kwoty zobowiązania, które ma zostać spłacone przed czasem, klient musi porozumieć się z pożyczkodawcą (Biurem Obsługi Klienta).
 

Istnieje możliwość zmiany terminu spłaty Ratka, po wcześniejszym uzgodnieniu z Biurem Obsługi Klienta. 

Produkt jest adresowany do osób, które mieszczą się w przedziale wiekowym od 20 do 80 roku życia. Posiadają stałe źródła dochodu (na terenie Polski), wynikające z umowy o pracę, renty ew. emerytury. Pożyczkobiorca nie może figurować w rejestrach InfoMonitor, ERIF lub KRD (BIG). Nieodzownym wymogiem jest posiadanie stałego adresu zamieszkania na terenie Polski.

Procedura aplikacji Ratka

W procesie aplikacji Ratka - wnioskowania o pożyczkę, klient musi określić wysokość oferty i okres spłaty, który go interesuje. Kolejnym krokiem jest wypełnienie wniosku o pożyczkę, w którym pożyczkobiorca musi podać swoje podstawowe dane personalne. Po wysłaniu wniosku, klient otrzyma informację o decyzji kredytowej za pośrednictwem informacji telefonicznej lub mailem. Firma wymaga realizacji przelewu weryfikacyjnego (1 zł) z konta klienta na rachunek firmy pożyczkowej dla weryfikacji danych personalnych i określenia numeru konta do przelewu kredytu. Warunki kredytowe i harmonogram spłaty, zostaną przesłane klientowi mailem. W formie papierowej umowa zostanie dostarczona do podpisania przez kuriera (klient nie ponosi kosztów kuriera). Natychmiast po otrzymaniu podpisanej umowy, firma przelewa pożyczkę na konto ew. ( o ile pożyczkobiorca sobie zażyczy) za pośrednictwem czeku GIRO z wypłatą w wybranej placówce pocztowej.

Pożyczki Ratka są oferowane od 1000 do 5000 zł 

Maksymalny wymiar kwoty jest dostępny już od pierwszej pożyczki. Spłata może być realizowana dla wszystkich pożyczek do 24 miesięcy, jednak zależnie od kwoty - minimalny okres spłaty (w ratach malejących) jest dostępny: od 1000 zł - spłata od 6 miesięcy; od 1500 zł - spłata od 10 miesięcy; od 2000 zł - spłata od 12 miesięcy; od 2500 zł - spłata od 13 miesięcy; od 3500 zł - spłata od 12 miesięcy; od 4000 zł - spłata od 11 miesięcy; 5000 zł - spłata od 13 miesięcy.
 

Wypłata pożyczki może być zrealizowana na konto bankowe ew. za pośrednictwem czeku GIRO. 


Ratka jest adresowana do osób od 20 do 80 lat, którzy posiadają stały dochód i nie widnieją w rejestrach Krajowego Rejestru Długów, ERIF i InfoMonitor. Wymagane jest konto bankowe i telefon komórkowy.
Koszty Ratka: odsetki kapitałowe - 10% w skali roku, opłata przygotowawcza - zależna od sumy udzielonej pożyczki, opłata administracyjna - pobierana każdego miesiąca, a jej wysokość zależy od kwoty pożyczki.


Niespłacone kredyty w banku nie dyskwalifikują pożyczkobiorcy, klient może zaciągnąć drugą pożyczkę - nawet jeśli jeszcze nie spłacił pierwszej.

Reprezentatywny przykład pożyczki Ratka

,,Rzeczywista roczna stopa oprocentowania dla reprezentatywnego przykładu pożyczki Ratka w wysokości 5000 zł na okres 23 miesięcy wynosi 83,95%. Rata miesięczna 378,37 zł. Roczna stopa oprocentowania (stopa stała) 10%, odsetki od kwoty pożyczki – 514,91 zł, opłata przygotowawcza 300 zł, prowizja 2 880 zł. Całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta to 8 694,91 zł, stan na dzień (1.11.2018). ,, Źródło: www.ratka.pl