Data aktualizacji: 04.01.2022

Pożyczki na oświadczenie

Najczęściej wybierane pożyczki na oświadczenie - sierpień 2022

Provident

Provident


do 20 000 zł, na 48 miesięcy, RRSO od 9,73%,

bez przelewu weryfikacyjnego,

bez telefonów do pracodawcy

WONGA

Wonga

do kwoty 20 000 zł, na okres 48 miesięcy, RRSO 19,90%,

dostępne w soboty i niedziele,

dostępna od 18 roku życia

Via SMS

Via SMS

 do kwoty 4000 zł, na okres 30 dni, RRSO 1927%,

pierwsza pożyczka za darmo dla nowych klientów,

bez przelewu weryfikacyjnego,

bez telefonów do pracodawcy

Freezl

Freezl

 do kwoty 15 000 zł, na okres 65 dni, RRSO 1868%,

bez przelewu weryfikacyjnego

Smartney

Smartney

do 60 000 zł, na 84 miesięcy, RRSO 17,29%,

dostępne w soboty i niedziele,

dostępna od 18 roku życia

Ekassa

Ekassa

 

do 9000 zł, na 4 lub 12 tygodnie, RRSO 173%,

możliwa konsolidacja chwilówek,

bez przelewu weryfikacyjnego,

dostępne w soboty i niedziele,

dostępna od 18 roku życia

KredytOK

KredytOK

do 6000 zł, na   12, 18, 24 lub 36  miesięcy, RRSO  111,84%

Niniejsze informacje nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego (Dz. U. z 1964, poz. 16, nr 93 z póź. zm.), mają one jedynie charakter orientacyjny i nie powinny być wykorzystywane w innych celach. Wiążące warunki udzielenia kredytu lub pożyczki zostaną przedstawione przez właściwą firmę lub bank w trakcie zawierania umowy.

Pożyczki przez internet udzielane na oświadczenie

Pożyczki na oświadczenie, to uproszczony model autoryzacji wysokości i źródła dochodów pożyczkobiorcy. Zamiast papierowego zaświadczenia od pracodawcy o dochodach, klient sam podaje źródło swoich dochodów, oraz ich wysokość. Sprawdzimy firmy pozabankowe, które udzielają takich pożyczek oraz omówimy specyfikę tych produktów.

Rynek pożyczek pozabankowych koncentruje swoją uwagę, na minimalizowaniu niezbędnych formalności w procesie pożyczania online. Uproszony model pożyczania stał się znakiem rozpoznawalnym tego sektora finansowego. Coraz więcej ofert jest proponowanych za pośrednictwem internetu, bez angażowania papierowych dokumentów. Klienci bez wychodzenia z domu, mogą uzyskać nie tylko chwilówkę, ale także pożyczkę ratalną, udzielaną na wysokie kwoty, z długim okresem spłaty. Dzięki czemu ten rodzaj produktów zdobywa coraz większą popularność wśród konsumentów.

Pożyczki na oświadczenie są preferowane przez osoby, dla których ważnym elementem jest, szybka wypłata środków. Specyfika tych produktów doskonale wpisuje się m.in. w potrzeby osób, które posiadają różne źródła dochodu nie zawsze oficjalne.

Osoby o gorszej sytuacji finansowej, czy zadłużone też skupiają swoją uwagę na tym rodzaju produktów, które dzięki swojej specyfice są łatwiejsze w uzyskaniu. Jednak należy pamiętać, że oświadczenie powinno być zgodne z prawdą. Pożyczkodawca szybko może zweryfikować deklarowane przez nas kwoty dochodów i w sytuacji nieprawdziwych informacji odrzuci nasz wniosek.

Pożyczki bez zaświadczeń o dochodach

Osoby, które są zainteresowane uzyskaniem  pożyczki bez zaświadczeń o dochodach na dowód , mogą skorzystać z kilku propozycji, które oferują m.in.:

Wonga — pożyczka krótkoterminowa jest udzielana od kwoty 200 do 1000 na 30 dni — pierwsza pożyczka do 1000 zł na 30 dni jest darmowa dla nowych klientów, oferta długoterminowa jest oferowana do 10 000 zł na 36 miesięcy — RRSO 55.21%.
Extraportfel — jest udzielana od 500 do 6000 zł z 30-dniowym okresem spłaty — RRSO 513,72%.
Super Grosz — od 1000 do 15 000 zł z okresem spłaty 5 - 50 miesięcy — RRSO 57.15%.
Provident — od 300 do 20 000 zł z 30-dniowym terminem spłaty - 79,06%
Smartney — pożyczka ratalna jest oferowana od kwoty 3000 do 60 000 zł z terminem spłaty od 24 do 60 miesięcy — RRSO 15.25%.

Pożyczkodawca akceptuje oświadczenie o dochodach, które zawiera dane klienta: imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, numer kontaktowy telefonu i adres e-mail. Klient musi podać wysokość dochodów, jakie uzyskuje, formę zatrudnienia, dane pracodawcy i czytelnie podpisać swoje oświadczenie. Oświadczenie o dochodach jest realizowane jako oddzielne pismo lub załącznik do wniosku pożyczkowego. Jego zapisy mogą zostać zweryfikowane za pośrednictwem autoryzacji danych personalnych, realizowane za pomocą konta bankowego klienta — przelew 1 grosza lub poprzez specjalną aplikację.

Klient powinien podać wszystkie źródła swoich dochodów, również te nieformalne, które podnoszą szanse na uzyskanie finansowania. Pamiętając o możliwości poniesienia prawnych konsekwencji za próbę wyłudzenia pożyczki na podstawie nieprawdziwych danych zawartych w oświadczeniu!
Dodatkowo firmy pozabankowe standardowo pytają o m.in. o ilość osób na utrzymaniu, status posiadania np. mieszkania itp. czy o kosztach utrzymania i wydatkach.

Dostępność pożyczek na oświadczenie jest zdecydowanie większa od standardowej oferty pozabankowej. Jednak nie są to pożyczki dla każdego, czy bez baz. Specyfika oferty pozwala na znaczące poszerzenie grona odbiorców, którzy mogą liczyć na uzyskanie finansowania. Należy pamiętać, że pożyczkodawcy preferują klientów, którzy pomimo pewnych wad dysponują środkami do spłaty zobowiązania.

Cechą charakterystyczną pożyczek na oświadczenie jest większa dostępność i szybki przelew pożyczanych środków. Wygoda i wysoki komfort pożyczania, nie może przesłaniać podstawowych warunków bezpieczeństwa i odpowiedzialnego pożyczania. Każda decyzja kredytowa powinna zostać poprzedzona dokładną analizą naszych potrzeb i możliwości finansowych. Pożyczana kwota powinna odpowiadać naszym potrzebom, nie powinna być wyższa od naszych realnych potrzeb. Zanim przystąpimy do aplikacji, musimy poznać wszystkie szczegóły oferty a szczególnie warunki finansowe. Wybieramy tylko wiarygodnych pożyczkodawców, którzy działają na podstawie ustawy o kredycie konsumenckim i zostały wpisane do bazy pożyczkodawców Komisji Nadzoru Finansowego.

Wyższa kwota pożyczki, to większe obciążenie dla domowego budżetu i wyższe ryzyko powstania zatorów płatniczych. Należy unikać spirali zadłużenia, która polega na zaciąganiu nowych zobowiązań do spłaty innych pożyczek.

Umowa pożyczkowa, na co należy zwracać uwagę

Dokonując wyboru najlepszej oferty pożyczki na oświadczenie, nasza uwaga jest zwrócona na koszty całkowite i zakres formalny dotyczący wymogów jakie wiążą się z procesem aplikacji o produkt. Jednak dla zapewnienia optymalnych wymogów bezpieczeństwa przy zawieraniu umowy pożyczkowej. Powinniśmy dodatkowo zwrócić uwagę na zalecenia i dyrektywy Urzędu Ochrony Konsumentów, które pomogą nam ustrzec się przed nieuczciwym pożyczkodawcą.

Umowa pożyczkowa
Podstawową zasadą jest dokładne zapoznanie się ze wszystkimi zapisami umowy pożyczkowej. Zanim dokument zostanie podpisany musimy dokładnie poznać jego zawartość.

Umowa powinna zawierać:
dokładne dane teleadresowe obu stron umowy (pożyczkodawcy i pożyczkobiorcy),
zakres pożyczanej kwoty,
całkowity koszt pożyczki przez internet, który uwzględnia wszystkie opłaty i prowizję,
paragrafy odnoszące się do ochrony praw pożyczkobiorcy jako konsumenta.

Główne składniki prawa konsumenckiego, które muszą być wyszczególnione w zapisach umowy to ochrona danych osobowych, zasadach i warunkach odstąpienia od warunków umowy, informacji o następstwach przedterminowego uregulowania zobowiązania, terminie spłaty pożyczki i następstw braku terminowego uregulowania spłaty pożyczki.

Ustawa dotycząca ochrony danych osobowych przewiduje, że każdy konsument posiada pełne prawo do ochrony swoich danych, kontroli do jakich celów są wykorzystywane i z jakich źródeł zostały pozyskane.

Firmy pożyczkowe, które uzyskały dostęp do naszych danych osobowych są ustawą zobowiązane do pełnej ich ochrony. Bez naszej wiedzy i zgody nie mogą ich upubliczniać czy wykorzystywać w inny sposób niż zostało to określone w zapisach umowy.

W sytuacji kiedy firma nie dostosuje się do przepisów o ochronie danych osobowych, konsument ma prawo zgłosić przypadek naruszenia swoich praw do Generalnego Inspektora Danych Osobowych, który może nałożyć jednorazową karę pieniężną wysokości 50 000 zł. Kara grzywny może być zwiększana do łącznej sumy 200 000 zł.

Spłata pożyczki na oświadczenie, przesunięcie terminu spłaty

Proces pożyczania zawsze posiada zdefiniowany termin spłaty, który powinien zostać zapisany w umowie pożyczkowej. Często poza głównym terminem spłaty, pożyczkodawca udostępnia możliwość przesunięcia okresu spłaty, w zamian za dodatkową opłatę. Zakres opłat dotyczący przesunięcia terminu spłaty powinien zostać ujęty w zapisach umowy czy regulaminu.

Pożyczkodawca powinien zadbać, aby oprócz tekstu pisanego udostępnić dla klienta właściwy dokument w formie tabeli opłat, która w przejrzysty sposób określa parametry kosztów i okresów, których dotyczy.

Wcześniejsza spłata pożyczki na oświadczenie

Wcześniejsza spłata pożyczki nie zmniejsza naliczonych kosztów. A zapłacona prowizja nie podlega zwrotowi.

Instytucje pozabankowe udzielające pożyczek, nie są zobligowane do przestrzegania tajemnicy bankowej. Od indywidualnych ustaleń i regulacji zależy zakres praktykowanych form działania, które powinny być określone w zapisach umowy. Zasady windykacji stanowią najczęstszy zakres konfliktów i nieporozumień.

Od poziomu etycznego i jakości firmy pożyczkowej zależą stosowane formy windykacji należności, które przy instytucjach o wysokim poziomie profesjonalizmu znajdują odzwierciedlanie w zawartości umowy. Poprzez określenie w formie pisemnej zakresu windykacji i kosztów z tym związanych.

Poziom komunikacji firmy z konsumentem stanowi o wiarygodności instytucji, który obok oferty finansowej jest podstawowym składnikiem produktu. Dlatego nieodzownym obowiązkiem pożyczkobiorcy jest poznanie pełnego zakresu obowiązującej umowy pożyczkowej, przed jej podpisaniem. Każdy niezrozumiały zapis, czy brak pełnego ujęcia procesu pożyczkowego w pisemnej umowie, powinien skutkować odstąpieniem od zawarcia takiej umowy.

Więcej na temat pożyczek


Comments: 0