Pożyczki na oświadczenie

07.07.2020

Na czym polega pożyczka na oświadczenie?

Pożyczki na oświadczenie

Pożyczki na oświadczenie, to uproszczony model autoryzacji wysokości i źródła dochodów pożyczkobiorcy. Zamiast papierowego zaświadczenia od pracodawcy o dochodach, klient sam podaje źródło swoich dochodów, oraz ich wysokość. Sprawdzimy firmy pozabankowe, które udzielają takich pożyczek oraz omówimy specyfikę tych produktów.

Rynek pożyczek pozabankowych koncentruje swoją uwagę, na minimalizowaniu niezbędnych formalności w procesie pożyczania online. Uproszony model pożyczania stał się znakiem rozpoznawalnym tego sektora finansowego. Coraz więcej ofert jest proponowanych za pośrednictwem internetu, bez angażowania papierowych dokumentów. Klienci bez wychodzenia z domu, mogą uzyskać nie tylko chwilówkę, ale także pożyczkę ratalną, udzielaną na wysokie kwoty, z długim okresem spłaty. Dzięki czemu ten rodzaj produktów zdobywa coraz większą popularność wśród konsumentów.

Pożyczki na oświadczenie są preferowane przez osoby, dla których ważnym elementem jest, szybka wypłata środków. Specyfika tych produktów doskonale wpisuje się m.in. w potrzeby osób, które posiadają różne źródła dochodu nie zawsze oficjalne.

Osoby o gorszej sytuacji finansowej, czy zadłużone też skupiają swoją uwagę na tym rodzaju produktów, które dzięki swojej specyfice są łatwiejsze w uzyskaniu. Jednak należy pamiętać, że oświadczenie powinno być zgodne z prawdą. Pożyczkodawca szybko może zweryfikować deklarowane przez nas kwoty dochodów i w sytuacji nieprawdziwych informacji odrzuci nasz wniosek.

Pożyczki na oświadczenie 2021

Osoby, które są zainteresowane uzyskaniem pożyczki na oświadczenie, mogą skorzystać z kilku propozycji, które oferują m.in.:

Wonga — pożyczka krótkoterminowa jest udzielana od kwoty 200 do 1000 na 30 dni — pierwsza pożyczka do 1000 zł na 30 dni jest darmowa dla nowych klientów, oferta długoterminowa jest oferowana do 10 000 zł na 36 miesięcy — RRSO 55.21%.

Extraportfel — jest udzielana od 500 do 6000 zł z 30-dniowym okresem spłaty — RRSO 513,72%.

Wandoo — od 100 do 8000 zł na 30 dni — RRSO 517.31%.

Filarum — od 100 do 5000 zł z 30-dniowym okresem spłaty — RRSO 516.7%

Super Grosz — od 1000 do 15 000 zł z okresem spłaty 5 - 50 miesięcy — RRSO 57.15%.

Provident — od 300 do 20 000 zł z 30-dniowym terminem spłaty - 79,06%

Smartney — pożyczka ratalna jest oferowana od kwoty 3000 do 60 000 zł z terminem spłaty od 24 do 60 miesięcy — RRSO 15.25%.

Pożyczkodawca akceptuje oświadczenie o dochodach, które zawiera dane klienta: imię i nazwisko, miejsce zamieszkania, numer kontaktowy telefonu i adres e-mail. Klient musi podać wysokość dochodów, jakie uzyskuje, formę zatrudnienia, dane pracodawcy i czytelnie podpisać swoje oświadczenie. Oświadczenie o dochodach jest realizowane jako oddzielne pismo lub załącznik do wniosku pożyczkowego. Jego zapisy mogą zostać zweryfikowane za pośrednictwem autoryzacji danych personalnych, realizowane za pomocą konta bankowego klienta — przelew 1 grosza lub poprzez specjalną aplikację.

Klient powinien podać wszystkie źródła swoich dochodów, również te nieformalne, które podnoszą szanse na uzyskanie finansowania. Pamiętając o możliwości poniesienia prawnych konsekwencji za próbę wyłudzenia pożyczki na podstawie nieprawdziwych danych zawartych w oświadczeniu!
Dodatkowo firmy pozabankowe standardowo pytają o m.in. o ilość osób na utrzymaniu, status posiadania np. mieszkania itp. czy o kosztach utrzymania i wydatkach.

Dostępność pożyczek na oświadczenie jest zdecydowanie większa od standardowej oferty pozabankowej. Jednak nie są to pożyczki dla każdego, czy bez baz. Specyfika oferty pozwala na znaczące poszerzenie grona odbiorców, którzy mogą liczyć na uzyskanie finansowania. Należy pamiętać, że pożyczkodawcy preferują klientów, którzy pomimo pewnych wad dysponują środkami do spłaty zobowiązania.

Cechą charakterystyczną tego produktu jest większa dostępność i szybki przelew pożyczanych środków. Wygoda i wysoki komfort pożyczania, nie może przesłaniać podstawowych warunków bezpieczeństwa i odpowiedzialnego pożyczania. Każda decyzja kredytowa powinna zostać poprzedzona dokładną analizą naszych potrzeb i możliwości finansowych. Pożyczana kwota powinna odpowiadać naszym potrzebom, nie powinna być wyższa od naszych realnych potrzeb. Zanim przystąpimy do aplikacji, musimy poznać wszystkie szczegóły oferty a szczególnie warunki finansowe. Wybieramy tylko wiarygodnych pożyczkodawców, którzy działają na podstawie ustawy o kredycie konsumenckim i zostały wpisane do bazy pożyczkodawców Komisji Nadzoru Finansowego.
Wyższa kwota pożyczki, to większe obciążenie dla domowego budżetu i wyższe ryzyko powstania zatorów płatniczych. Należy unikać spirali zadłużenia, która polega na zaciąganiu nowych zobowiązań do spłaty innych pożyczek.

Polecamy również inne tematy dotyczące pożyczania przez internet


Dodaj swoją opinię o pożyczkach bez baz

Write a comment

Comments: 3
 • #1

  003 (Wednesday, 29 July 2020 12:44)

  Pożyczki na oświadczenie, to optymalny wariant przy krótkoterminowych ofertach udzielanych na niskie kwoty.

 • #2

  Wera33 (Monday, 10 August 2020 11:28)

  Pożyczki na oświadczenie Wonga jest spełnia wszystkie moje oczekiwania w zakresie aplikacji, która jest szybka i prosta bez zbędnych formalności. Polecam Wonga. Wera33

 • #3

  cymes (Wednesday, 04 November 2020 11:14)

  W pożyczkach na oświadczenie, oferta Provident wg. mnie jest poza konkurencją. Dobra pozabankowa oferta godna polecenia dla osób, które poszukują skutecznej formy pożyczania.