Pożyczki dla zadłużonych online netpozyczka24

Pożyczki dla zadłużonych

Wybrane pożyczki pozabankowe, udzielane na uproszczonych warunkach aplikacji i weryfikacji zdolności kredytowej, dedykowane dla osób bardzo zadłużonych. Sprawdź kto udzieli pożyczki osobom zadłużonym?

Sprawdzone pożyczki dla bardzo zadłużonych online

Provident do kwoty 20 000 zł, na okres 48 miesięcy, RRSO  od 9,9% 

KredytOK do 6000 zł, na  12, 24 lub 36  miesiące, RRSO  148,32%

Hapi Pozyczki do kwoty 15 000 zł na okres 24 miesięcy RRSO 81,83%

Aasa do kwoty 1500 zł, na okres 36 miesięcy, RRSO 62,53%  

Bocian Pożyczki do kwoty 5000 zł, na okres 12 miesiące, RRSO 109%

Finbo do kwoty 15 000 zł, na okres 30 dni, RRSO 523,31%

LoanMe do kwoty 1000 zł, na okres 12 miesięcy, RRSO 173,58%

Kuki do kwoty 15 000 zł, na okres 30 dni, RRSO od 513,90% 

Autokapital pożyczka pod zastaw auta, do kwoty 100 000 zł, na okres 48 miesięcy, RRSO 35,43%

 Niniejsze informacje nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego (Dz. U. z 1964, poz. 16, nr 93 z póź. zm.), mają one jedynie charakter orientacyjny i nie powinny być wykorzystywane w innych celach. Wiążące warunki udzielenia kredytu lub pożyczki zostaną przedstawione przez właściwą firmę lub bank w trakcie zawierania umowy. 

Pożyczki dla zadłużonych

Większość dorosłych konsumentów posiada co najmniej jedno zobowiązanie. Systematycznie poszerza się krąg osób, które muszą borykać się z dwoma lub więcej świadczeniami finansowymi. Klienci firm pozabankowy coraz częściej poszukują produktów pożyczkowych, które są dostępne dla osób zadłużonych. Sprawdzamy rynek finansowy pod kątem dostępności pożyczek pozabankowych dla konsumentów posiadających zadłużenie. 

Pożyczki dla zadłużonych w dobie pandemii COVID-19 

Wraz z wybuchem pandemii COVID-19, sytuacja na rynkach finansowych zasadniczo się zmieniła. Pożyczkodawcy zmodyfikowały swoje oferty i zmienili stosunek do klientów na bardziej ostrożny i zachowawczy. Oferowane kwoty są zdecydowanie niższe a czas ich spłaty krótszy. Trudniej uzyskać pozytywną decyzję kredytową. Firmy pozabankowe starannie prześwietlają swoich klientów, chcąc w ten sposób zanimalizować zakres ryzyka dotyczącego udzielenia pożyczki dla osoby niewypłacalnej. W sposób szczególny odczuwają to osoby zadłużone, które poszukują finansowania w instytucjach pozabankowych. Coraz trudniej znaleźć firmę, która jest gotowa .

Pożyczki pozabankowe dla osób zadłużonych są udzielane całkowicie przez internet. Klienci nie będą zmuszeni do odwiedzania biur kredytowych, czy ustalania spotkań w domu. Dzięki czemu proces aplikacji i wypłaty gotówki jest zdecydowanie szybszy od tradycyjnych form obsługi. Rejestracja klienta i wniosek pożyczkowy jest realizowany na podstawie prostego formularz online. Wystarczą dane teleadresowe, informacje z dowodu osobistego i konta bankowego, aby w kilka chwil aplikować o pożyczkę. Decyzja kredytowa jest podejmowana w oparciu o zautomatyzowany system, który analizując dane klienta, po kilku minutach podejmuje decyzję kredytową. Pożyczka dla zadłużonych na koncie bankowym, może zostać zaksięgowana nawet po 15 minutach.

Kto to jest osoba zadłużona?

Dłużnikiem (osobę zadłużoną) określamy konsumenta, który posiada niespłacone zobowiązania tj. pożyczki, kredyty czy inne opłaty np. za media. Posiadanie długu nie wartościuje klienta jako osobę nierzetelną. Konsument terminowo spłacający swoje zobowiązania, zgodnie z harmonogramem spłaty nie przestaje być dłużnikiem, do czasu pełnego uregulowania należności. Instytucje finansowe, zanim zdecydują się na udzielenie finansowania osobie zadłużonej, sprawdzają rodzaj długu, jego wysokość i ogólny stosunek zobowiązań do dochodów wnioskodawcy. Rzetelny kredytobiorca, który terminowo reguluje swoje zobowiązania, może nie uzyskać pożyczki dla dłużników. Jeśli wartość jego miesięcznych zobowiązań jest zbyt wysoka w stosunku do uzyskiwanych dochodów. Mając na uwadze ilość osób pozostających w gospodarstwie domowym itd.

Długi przeterminowane, które zostały zarejestrowane w rejestrach informacji kredytowej czy gospodarczej, są poważnym problemem dla ich posiadaczy. Instytucje finansowe wyjątkowo niepewnie podchodzą do tego rodzaju konsumentów. Osoba zadłużona z negatywnymi wpisami w rejestrach nie może liczyć na uzyskane kredytu w banku. Firmy pozabankowe też nie kwapią się z finansowaniem takich klientów.

Kto może uzyskać pożyczkę dla zadłużonych?

Osoby zainteresowane kredytem dla zadłużonych, powinni spełniać kilka podstawowych wymogów, które firmy pozabankowe stawiają w takiej sytuacji swoim klientom np.:

- polskie obywatelstwo i stałe zameldowanie na terenie kraju;

- minimalny wiek pożyczkobiorcy to 18 -25 lat;

- posiadanie dowodu osobistego, telefonu komórkowego, konta bankowego;

- w niektórych ofertach pożyczkodawca wymaga od swoich klientów dysponowanie nieruchomością lub ruchomością;

- stałym dochodem nawet tym nieoficjalnym.

Gdzie uzyskać pożyczkę dla bardzo zadłużonych online?

Pożyczki dla zadłużonych online to wybrane oferty z instytucji pozabankowych, które mogą uzyskać osoby zadłużone. Konsumenci, którzy z różnych powodów zostali np. wpisani do rejestrów dłużników tj. BIK, BIG czy KRD.

Pożyczkodawcy preferują klientów, którzy dysponują dobrą historią kredytową i właściwymi kompetencjami finansowym. Jednak jest kilka ofert, które można zadedykować osobom zadłużonym. Pożyczki można uzyskać m.in. na osoby, które zagwarantują ich spłatę, pod zastaw nieruchomości lub samochodu.

Firmy pozabankowe, które udzielają pożyczek online dla osób zadłużonych, stosują indywidualną ocenę kredytową. Wysokość i czas spłaty pożyczki jest ustalany dla każdego odbiorcy indywidualnie, zależnie od warunków i możliwości klienta.

Kto udzieli pożyczki zadłużonym?

Instytucje finansowe tj. firmy pozabankowe i banki stosują własną definicję dotyczącą osób zadłużonych, które według nich są konsumentami, którzy maja problem terminowym z regulowaniem zaciągniętych pożyczek, chwilówek czy kredytów. Zaprzestały spłacać swoje zobowiązania, zostały zarejestrowane w takich bazach informacji gospodarczej jak.: BIK, BIG InfoMonitor, ERIF, KRD. Posiadają długi telekomunikacyjne czy czynszowe.

Czy istnieją pożyczki dla zadłużonych z komornikiem?

Firmy pozabankowe preferują klientów, którzy dysponują dochodami bez wysokiego ryzyka kredytowego. Wraz ze wzrostem złożoności zakresu przedmiotu, wzrasta też koszt potencjalnej usługi. Co więcej, pożyczkodawca, obawiając się braku spłaty zobowiązań przez klientów o wysokim stopniu ryzyka kredytowego, stosuje różne formy zabezpieczenia. Najczyściej jest to np. zastaw nieruchomości mieszkania, domu, lokalu; ruchomości samochodu czy gwarancja spłaty przez gwaranta. Zastawy nie mogą podlegać zajęciom komorniczym a gwarant, powinien dysponować dobrą opinią kredytową.

Jednak zawsze należny pamiętać, że zaciąganie kolejnych zobowiązań przez osoby, w stosunku do których toczą się postępowania komornicze, nie należy do działań właściwych. Tacy klienci są obciążeni najwyższym ryzykiem kredytowym i jeśli jakaś firma zdecyduje się na udzielenie pożyczki to jej koszt, też będzie wysoki. Firmy finansowe z automatu rezygnują z takich klientów. Poza nielicznymi wyjątkami, które dotyczą np. Rapida Money,
Motopożyczka czy Speed Cash.

Czy istnieją pożyczki dla zadłużonych dostępne dla każdego?

Niektóre firmy pozabankowe reklamują swoje produkty jako oferty ,,dla każdego,, ale ten zwrot należy rozumieć jako slogan reklamowy, a nie rzeczywisty zakres dostępności oferowanych pożyczek. Zależnie od dostawcy produktu i jego warunków. Pewne oferty łatwiej uzyskać inne są trudniejsze, wymagają spełnienia bardziej rygorystycznych warunków. Jednak nie ma takich pożyczek, które można uzyskać przez każdego, w każdej sytuacji.

Czy osoba, która ma zajęcie komornicze na rachunku bankowym, otrzyma pożyczkę?

Wszystko zależy od indywidualnych warunków klienta i decyzji firmy pożyczkowej. Posiadanie zajęcia komorniczego na koncie bankowym nie zawsze musi oznaczać negatywną decyzję kredytową. Problemem może być weryfikacja tożsamości ew. odbiór pożyczki. W takich sytuacjach można założyć nowe konto w innym banku ew. wybór alternatywnej metody weryfikacji, wypłaty pożyczki np. pożyczka z gwarantem, wypłata czekiem Giro, czy odbiór gotówki od pracownika firmy pozabankowej.

Czy osoby z BIK mają szanse na uzyskanie pożyczki dla bardzo zadłużonych online?

Osoby, które dysponują negatywnymi wpisami w rejestrach np. BIK, mogą uzyskać finansowanie z instytucji pozabankowej. Niektóre oferty posiadają warunki kredytowe, które dopuszczają taką możliwość.

Jaką wybrać pożyczkę dla zadłużonych?

Osoby, które mają problemy z uzyskaniem finansowania, ze względu na swoje zadłużenie. Poszukują firmy pozabankowej, która zechce udzielić im pożyczki dla zadłużonych, nie zwracając uwagi na warunki finansowe itd. Jednak decyzja kredytowa powinna zostać poważnie przemyślana i podjęta na podstawie dokładnej analizy swoich potrzeb i możliwości. Dlatego koszty pożyczki powinny być możliwe do udźwignięcia przez kredytobiorcę. Pożyczkodawca musi akceptować negatywną historię kredytową swojego klienta np. w BIK, BIG czy KRD. Strona formalna nie powinna być zanadto rozbudowana, która generuje cały szereg czynności formalnych, które rozciągają w czasie procedurę aplikacji.

Dla uniknięcia błędnych decyzji, dotyczących wyboru ofert, które będą niedopasowane do indywidualnych możliwości finansowych. Warto skorzystać z pomocy portali finansowych, które zajmują się tematem pożyczek dla zadłużonych. 

Czy po spłacie długów uzyskam kredyt 

Czy osoba po egzekucji komorniczej i spłacie długów uzyska kredyt bankowy?
Instytucje finansowe a szczególnie banki dbają o wiarygodność finansową swoich klientów. Dlatego starannie weryfikują kompetencje finansowe osób, które zwracają się do nich o udzielenie kredytu. Pragnąc zabezpieczyć się przed udzieleniem kredytów dla niewypłacalnych klientów. Osoby, które dysponują przeterminowanymi zobowiązaniami, nie mogą liczyć na uzyskanie kredytu. Zachodzi uzasadnione pytanie, co z konsumentami, którzy posiadali egzekucję komorniczą, ale spłacili swoje wszystkie zobowiązania. Czy bank udzieli im kredytu?

Spłata długów nie jest jednoznaczna z odzyskaniem wiarygodności w oczach instytucji finansowych. Szczególnie instytucje bankowe są dość ostrożne w stosunku do osób, które posiadają w swojej historii kredytowej aktywność komorniczą w odzyskiwaniu zaległych zobowiązań. Jednak nie zawsze taka historia kredytowa musi dyskwalifikować. Wszystko zależy od indywidualnej polityki banku, rodzaju komorniczego zobowiązania i aktualnej sytuacji finansowej.

Jeśli egzekucja komornicza dotyczyła kredytu bankowego to informacja o zobowiązaniu będzie widoczna w bazie BIK przez 5 lat, od momentu jego spłaty i zakończenia egzekucji. Wszystkie dane w BIK o przeterminowanych zobowiązaniach, powyżej 60 dni, są w ten sam sposób traktowane. Takie informacje mogą skutecznie blokować możliwość uzyskania kredytu.

Inaczej jest ze wpisami o zaległych zobowiązaniach w innych bazach np. BIG itd. Spłata długu zobowiązuje wierzyciela do usunięcia wpisu z rejestrów do 14 dni od momentu jego uregulowania. Informacja o spłacie zobowiązania, przesłana przez wierzyciela do bazy BIG, powoduje usunięcie wpisu z rejestrów.

Jeśli nie jesteśmy pewni, jakie informacje znajdują się w rejestrze BIK na nasz temat, możemy pobrać Raport BIK, korzystając z wniosku poniżej.

Najczęstsze przyczyny odmowy udzielenia kredytu
Zanim bank zdecyduje się na udzielenie kredytu, sprawdzi naszą zdolność kredytową pod względem jakościowym i ilościowym.

Jakościowym w odniesieniu do wiarygodności konsumenckiej m.in. wyrażonej w rzetelności regulowaniu swoich zobowiązań. Zarówno wymiarze bieżącym, jak i przeszłym.

Ilościowym, czyli określenie zakresu wysokości uzyskiwanych dochodów, podstawy prawnej ich osiągania, miesięcznych obciążeń budżetu domowego np. opłaty za media, spłaty rat, inne wydatki.

Instytucje bankowe w procesie oceny kredytowej swoich klientów realizują podobne procedury, które zależnie od indywidualnych właściwości, mogą się kończyć różnymi wnioskami. Uzyskanie negatywnej decyzji kredytowej w jednym banku, nie musi oznaczać podobnych scenariuszy w innych.

Głównymi przesłankami, które mogą zdecydować o uzyskaniu negatywnej oceny kredytowej, są:

- posiadanie negatywnej historii kredytowej wyrażonej m.in. negatywnymi wpisami w rejestrach tj. BIK. BIG, KRD itd.

- niskie dochody miesięczne,

- wysokie koszty utrzymania,

- posiadane karty kredytowe,

- częste aplikacje o udzielenie kredytu,

- poręczenia kredytów,

- brak zgody współmałżonka na zaciągnięcie kredytu,

- błędy lub nieprawdziwe informacje we wniosku,

- wiek wnioskodawcy ew. status rodziny,

- uzyskiwanie dochodów z niestabilnych form zatrudnienia itp.


Ile czasu są przechowywane informacje kredytowe w BIK?
Wraz z zaciągnięciem kredytu informacja o tym fakcie zostanie zamieszczona w bazie BIK. Gdzie będzie widoczna przez cały okres spłaty. Wraz ze spłatą kredytu kończy się okres dostępu do tej informacji w bazie BIK. O ile kredytobiorca podczas zawierania umowy kredytowej nie wyraził zgody na przetwarzanie danych.

W sytuacji, kiedy kredyt nie był spłacany zgodnie z harmonogramem spłaty. Informacje o tym fakcie, mogą być przetwarzane przez BIK, bez zgody kredytobiorcy, nawet przez 5 lat. W sytuacji, kiedy opóźnienie w spłacie rat wyniosły więcej niż 60 dni lub minęło ponad 30 dni od momentu, kiedy kredytobiorca został poinformowany przez instytucję finansową o zamiarze wpisania do BIK informacji o zaległości w spłacie kredytu, a dłużnik nie uregulował tych zaległości.

Prawo bankowe (art. 105 a ust. 4 i 5) umożliwia przechowywanie informacji o kredytach w BIK nawet przez 12 lat. Wyłącznie do celów statystycznych, przechowywane informacje nie są wykorzystywane w procesie oceny kredytowej. 

Chwilówki dla zadłużonych — dla kogo są dostępne 

Osoby zadłużone, które posiadają negatywne wpisy w rejestrach informacji kredytowej czy gospodarczej, nie mają szans na uzyskanie kredytu gotówkowego w banku. W tych okolicznościach warto sprawdzić ofertę pozabankową, dotyczącą np. chwilówek, które są udzielane na uproszczonych warunkach aplikacji. Wybrane firmy pozabankowe udzielają finansowania również dla osób, które mają skomplikowaną sytuację finansową. Jednak nie każdy może liczyć na uzyskanie pożyczki, wszystko zależy od indywidualnej oceny kredytowej. Postaramy się zbadać aktualne oferty chwilówek online, pod kątem dostępności dla osób zadłużonych.

Chwilówki dla zadłużonych to produkty pozabankowe, które są udzielane na uproszczonych warunkach aplikacji i oceny kredytowej. Cała procedura ubiegania się o uzyskanie finansowania, została ograniczona do prostego formularza online. Pożyczkodawca nie wymaga od swoich klientów dokumentów finansowych. Wszystko, co jest niezbędne do złożenia poprawnego wniosku to dowód osobisty, konto bankowe i aktywny numer telefonu komórkowego. Zależnie od indywidualnych wymagań pożyczkodawcy, wymagane jest posiadanie stałego źródła dochodu i odpowiedniej opinii kredytowej. Cechą charakterystyczną chwilówek online są niskie kwoty, na jakie są udzielane i krótki okres spłaty realizowany zazwyczaj formie jednoratalnej.

Kogo uznajemy za osobę zadłużoną?
Osoba zadłużona — dłużnik to osoba fizyczna lub prawna, która posiada nieuregulowane zobowiązania wobec osób trzecich lub firm. Wbrew obiegowym opiniom osoba zadłużona, nie musi być nierzetelnym konsumentem, który nie spłaca swoich zobowiązań. Należy pamiętać, że osoby, które np. terminowo spłacają swoje zobowiązania np. kredyt gotówkowy, też są dłużnikami — do czasu jego spłacenia. Firmy pozabankowe analizują wysokość zobowiązań, rodzaj itd. w procesie oceny kredytowej. Dlatego osoby, które np. terminowo spłacają swoje zobowiązania, mogą nie uzyskać pożyczki dla zadłużonych. Jeśli okaże się, że wysokość zobowiązań w stosunku do ilości osób w gospodarstwie domowym i wysokości miesięcznych dochodów jest zbyt wysoka.

Inną grupę konsumentów stanowią osoby z przeterminowanymi zobowiązaniami, które zostały odnotowane w rejestrach informacji kredytowej czy gospodarczej. Ten rodzaj zobowiązań jest szczególnie uciążliwy dla wnioskodawców, ze względu na ich negatywny wpływ na ocenę kredytową. Posiadanie przeterminowanego długu nie musi oznaczyć braku szans na uzyskanie finansowania, w ramach chwilówki online. Wszystko zależy od indywidualnych warunków finansowych konsumenta i firmy pozabankowej, która może dopuszczać pewien zakres tolerancji dla sytuacji finansowej swoich klientów.

Czy istnieją chwilówki dla każdego?
Dość powszechnym mniemaniem jest opinia, że chwilówkę online może uzyskać każdy bez względu na jego możliwości finansowe i opinię kredytową. Chwilówki online to produkty pozabankowe, które są udzielane na uproszczonych warunkach również dla osób zadłużonych, ale nie dla każdego. Osoby, które są zainteresowane tą formą finansowania swoich potrzeb, muszą spełnić określone warunki dotyczące wieku (ukończone 18 ew. więcej lat), posiadanie zameldowania na stałe w Polsce, uzyskiwanie stałych dochodów na określonych warunkach, dysponowanie kontem bankowym, aktywnym numerem telefonu komórkowego, adresu e-mail. W wybranych ofertach, można znaleźć chwilówki, które nie wymagają angażowania konta bankowego. Firmy pożyczkowe oczekują stabilnej opinii kredytowej, która pozwoli na uznanie wnioskodawcy za wiarygodnego klienta. Istnieją oferty, które np. są mniej wymagające w stosunku do wnioskodawcy w zamian za dodatkowe zabezpieczenie w postaci zastawu nieruchomości /ruchomości lub poręczyciela/gwaranta. Należy pamiętać, że wyższe ryzyko kredytowe wiąże się z wyższymi kosztami, jakie klient będzie musiał ponieść.

Zalety chwilówek dla zadłużonych

Chwilówki dla bardzo zadłużonych online można uzyskać w krótkim czasie, bez zbędnych formalności na dowód osobisty i rachunek bankowy. Wystarczy wypełnić prosty wniosek online i potwierdzić swoją tożsamość, za pośrednictwem konta bankowego. Wykonując przelew weryfikacyjny lub logując się na swój rachunek bankowy, przez dedykowaną aplikację. Klient nie musi odwiedzać stacjonarnych biur kredytowych. Osoby zadłużone czy z negatywnymi wpisami w rejestrach, mają szanse na uzyskanie chwilówki.

Wady chwilówek dla zadłużonych
Minusem są niskie kwoty, o jakie można się ubiegać (średnia kwota chwilówki to 2000 zł) i krótki okres spłaty, który najczęściej dotyczy jednoratalnej formy spłaty. Rzadziej są to dwie lub więcej raty. Przeciętny okres spłaty wynosi ok. 30 dni. Koszty ofert krótkoterminowych są mniej konkurencyjne w stosunku do produktów ratalnych. Łatwość uzyskania chwilówki często sprzyja nieprzemyślanym decyzjom. 

Pożyczki z komornikiem

Pożyczki udzielane z przeznaczeniem na spłatę komornika to wybrane produkty dla osób, które znajdują się w trudnej sytuacji finansowej. Wobec których są prowadzone postępowania egzekucyjne i mają status tzw. niesolidnych dłużników z negatywnymi wpisami w bazach BIK, BIG czy KRD.

Pożyczki z komornikiem to specyficzne oferty, które są oferowane przez firmy pozabankowe, prywatne i osoby indywidualne. Pozabankowe oferty pożyczek dla osób z zajęciem komorniczym nie są tak restrykcyjne, jak produkty bankowe, jednak zazwyczaj są zabezpieczone zastawem lub poręczeniem a ich koszt, jest wyższy od standardowej pożyczki pozabankowej.

Pożyczki z komornikiem — kto może je uzyskać?
Pożyczki udzielane dla klientów, którzy posiadają sankcje komornicze z przeznaczeniem na spłatę zobowiązań komorniczych, są towarem deficytowym. Osoby zadłużone, które nie mogą liczyć na obsługę w instytucji bankowej. Poszukują alternatywnych form finansowania swoich zobowiązań za pośrednictwem firm i instytucji, które działają online. Pożyczkodawcy, którzy dysponują pożyczkami dla osób z zajęciem komorniczym:

1. Zwyczajowo rezygnują z weryfikacji zdolności kredytowej w bazach dłużników, np. BIG, BIK, KRD, ponieważ sam fakt posiadania sankcji komorniczych jest rozstrzygający.
2. Wymagają właściwego zabezpieczenia spłaty zaciągniętej pożyczki z komornikiem w podstacji zastawu nieruchomości ew. ruchomości, poręczenia spłaty przez osoby trzecie lub wykupu ubezpieczenia na poczet ew. problemów w regulowaniu spłaty.
3. Mogą naliczyć dodatkowe koszty pożyczki za brak terminowej spłaty, już po 3 niespłaconych ratach kredytu.

Osoby ubiegające się o uzyskanie pożyczki z komornikiem, powinni spełnić kilka zasadniczych wymogów dotyczących m.in.:

1. Posiadania polskiego obywatelstwa i zameldowania na stałe na terenie kraju.
2. Minimalnego wieku klienta od 18 lat.
3. Posiadanie konta bankowego, telefonu komórkowego i dowodu osobistego.
4. W wybranych ofertach istnieje warunek posiadania zastawu ew. poręczyciela.
5. Uzyskiwanie określonego dochodu nawet z nieoficjalnych źródeł.

Jak uzyskać pożyczkę z komornikiem?
Proces aplikacji o uzyskanie pożyczki dla osób z komornikiem, nie rożni się zasadniczo od standardowej procedury, która jest stosowana wobec każdego innego klienta. Różnice mogą wynikać jedynie z charakteru oferty tj. z zastawem czy poręczeniem. Dla uzyskania finansowania z oferty dla osób zadłużonych z komornikiem, klient musi wykonać kilka prostych formalności dotyczących m.in.:

1. Wybrać odpowiednią ofertę, która najlepiej odpowiada na potrzeby i indywidualne możliwości klienta.
2. Określić zakres wnioskowanej kwoty i terminu spłaty, który można wykonać na stronie pożyczkodawcy za pośrednictwem kalkulatora pożyczkowego.
3. Klikając w aktywny link ,,Weź pożyczkę'', należny wypełnić formularz rejestracyjny (imię i nazwisko, e-mail, numer telefonu, miejsce zamieszkania, numer PESEL, numer konta bankowego, a także informacje finansowe, tj. źródło dochodu) i zaakceptować niezbędne zgody dotyczące wykorzystania danych osobowych.
4. Dla potwierdzenia swojej tożsamości klient może zostać poproszony o wykonanie przelewu 1 grosza z własnego konta na rachunek bankowy firmy pożyczkowej lub korzystając z automatycznej weryfikacji zalogować się na swój rachunek bankowy za pośrednictwem specjalnej aplikacji tj. Kontomatik czy Instantor. Możliwe są jeszcze inne warianty autoryzacyjne dotyczące np. kuriera, czeku GIRO czy pracownika firmy pożyczkowej.
5. Decyzja kredytowa jest podejmowana niezwłocznie po analizie indywidualnych warunków finansowych klienta.
6. Jeśli decyzja kredytowa jest pozytywna, firma pozabankowa wypłaca klientowi pożyczkę zależnie od wybranego wariantu przez pożyczkobiorcę.

Pożyczki dla osób zadłużonych to produkty, które są częściej wypłacane w formie gotówkowej np. za pośrednictwem czeku GIRO czy bezpośrednio przez pracownika firmy pożyczkowej. Rzadziej, wypłata takiej pożyczki jest wykonywana na konto bankowe klienta, które zazwyczaj jest zajęte przez komornika. Jeśli pożyczka jest zaciągana z myślą o spłacie roszczeń komorniczych, to wypłata na konto jest właściwym rozwiązaniem. Jednak, jeśli przeznaczenie kredytu jest inne, to należy wybrać inny model wypłaty, który pozwoli na odbiór gotówki bez angażowania rachunku bankowego. Dla zabezpieczenia pożyczanych środków przed komornikiem.

Wysokie ryzyko kredytowe
Pożyczki dla osób zadłużonych, które posiadają komornika, są obarczone wysokim ryzykiem kredytowym i ich koszt jest zdecydowanie wyższy od standardowej oferty. Brak spłaty może się wiązać z naliczeniem dodatkowych kosztów i uruchomieniem zabezpieczenia, w postaci spłaty przez poręczyciela lub zabezpieczenia zastawu.

Zanim zdecydujemy się na aplikację o pożyczkę z komornikiem, warto poważnie rozważyć swoją decyzję. Czy jest ona ekonomiczne uzasadnienie i czy ten rodzaj oferty jest optymalny w naszej sytuacji. Należy pamiętać, że można skorzystać np. z oferty konsolidacji chwilówek, która połączy kilka zobowiązań w jedną, z nowym planem spłaty. Należy unikać sytuacji, w której koszt wszystkich spłacanych zobowiązań, przekracza 50 procent naszych dochodów. Zaciąganie nowych zobowiązań do spłaty starych to tzw. spirala zadłużeń, która jest degradująca dla budżetu domowego. I zamiast pozbywać się obciążeń finansowych, generuje nowe, których nie będziemy w stanie spłacić. 

Pożyczki udzielane z poręczycielem - gwarantem

Pożyczanie pieniędzy to proces, który wymaga od pożyczkobiorcy określonej wiarygodności finansowej, w postaci tzw. zdolności kredytowej. Dysponowania możliwościami finansowymi, które umożliwiają swobodne regulowanie swoich zobowiązań. Pewnej dozy zaufania co do sumienności i odpowiedzialności w posługiwaniu się własnymi środkami finansowymi. Wyrażonej m.in. w braku negatywnych śladów co do historii spłat swoich zobowiązań. Wskazane jest posiadanie dobrej historii kredytowej, czyli terminowo spłacanych zobowiązań, które np. zostały zarejestrowane w BIK. Firma pożyczkowa, zanim zdecyduje się na udzielenie pożyczki, sprawdza wiarygodność swojego klienta. Jego aktualne możliwości finansowe i reputację dotyczącą regulowania zobowiązań. Chcąc się upewnić, że zainwestowane środki zostaną zwrócone na określonych warunkach. Banki, dysponują jasno określonymi zasadami, na podstawie których jest oceniany wnioskodawca ubiegający się o udzielenie kredytu.

Firmy pozabankowe nie mają jednego modelu oceny, udzielają pożyczek na podstawie indywidualnych praktyk. Dzięki czemu, można np. wytypować instytucje finansowe, które udzielają finansowania dla osób zadłużonych, czy zarejestrowanych w bazach dłużników. Należy jednak pamiętać, że pożyczki adresowane dla klientów z wysokim ryzykiem kredytowym są dużą, droższe od standardowej propozycji pozabankowej. Pożyczkodawca, który jest gotowy udzielić finansowania dla osoby zadłużonej, będzie oczekiwał określonego zabezpieczenia w postaci np. ubezpieczenia, zastawu czy poręczenia.

Gwarant pożyczki
W sytuacji, kiedy mamy problemy z uzyskaniem pożyczki online i poszukujemy pilnej gotówki, to musimy przygotować się na spełnienie określonych warunków kredytowych. Dotyczących m.in. zabezpieczenia spłaty np. za pośrednictwem osoby, która zagwarantuje firmie pozabankowej, że jest gotowa spłacić nasze zobowiązanie w sytuacji, kiedy powstanie taka potrzeba. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które mają np. zajęcie komornicze czy bez zdolności kredytowej i nie mogą liczyć na uzyskanie wsparcia finansowego od rodziny, czy znajomych. W takich przypadkach można skorzystać z oferty pożyczki z gwarantem.

Gwarantami zostają najczęściej osoby z najbliższego otoczenia pożyczkobiorcy, członkowie rodziny, znajomi itd. Osoby, które są w stanie zaufać konkretnej osobie i przyjąć na siebie ryzyko związane z potencjalną spłatą pożyczki. Często, gwarant zawiera formalne ew. nieformalne umowy dotyczące warunków, jakie wnioskodawca musi spełnić w określonych sytuacjach. Niezależnie od sytuacji, gwarant musi być świadomy faktu, że bierze na siebie zobowiązanie spłaty pożyczki z wszystkimi konsekwencjami, jakie mogą wiązać się z tym faktem.

Gwarant pożyczki - poręczyciel powinien być osobą pełnoletnią, powyżej 18 roku życia, która nie ukończyła jeszcze 70 lat. Mieć polskie obywatelstwo, miejsce zamieszkania i zameldowania na terenie kraju. Często firmy finansowe wymagają posiadania nieruchomości. Nieodzowne jest dysponowanie stałymi dochodami i dobrą opinią kredytową bez zaległych zobowiązań. Osoba, która ubiega się o status gwaranta, powinna dysponować kontem bankowym i karta kredytową.

Wniosek o pożyczkę z gwarantem
Procedura aplikacji o uzyskanie pożyczki z gwarantem zasadniczo różni się od przeciętnego wniosku online, która  wymaga zweryfikowania dwóch osób - pożyczkobiorcy i gwaranta. Zależnie od firmy pozabankowej, klient może zostać poproszony o przedstawienie dodatkowych dokumentów, dotyczących wysokości dochodów czy własności nieruchomości itd. Niektóre firmy wymagają podpisania u notariusza tzw. umowy gwarancyjnej.

Proces aplikacji na przykładzie pożyczki z gwarantem Rapida Money:
Wnioskodawca składa wniosek online lub korzysta z możliwości aplikacji u agenta pożyczkodawcy. Wypełnia prosty formularz i podpisuje wniosek online. Rapida, wysyła dla klienta, link do wniosku gwaranta, który należy wypełnić i podpisać przez internet. Pożyczkodawca automatycznie bada zdolność kredytową gwaranta i weryfikuje jego prawa do nieruchomości. Konsultant firmy pozabankowej przeprowadza rozmowę telefoniczną z klientem i gwarantem, którzy podają swoje dane dotyczące konta bankowego i karty kredytowej. Ostatnią czynnością jest weryfikacja danych personalnych, za pośrednictwem przelewu weryfikacyjnego, lub poprzez aplikację. Jeśli, pożyczkodawca udzieli pozytywnej opinii kredytowej, chwilówka jest przelewana na konto bankowe gwaranta.

Pożyczka z gwarantem Rapida Money może zostać udzielona całkowicie przez internet w zakresie kwot od 2500 do 25 000 zł. Z okresem spłaty na przestrzeni od 12 do 60 miesięcy. Uproszczona forma aplikacji na oświadczenie o dochodach klienta. Koszt RRSO od 50,59%.

Wypłata pożyczki z poręczycielem
Cechą charakterystyczną pożyczki z poręczycielem — gwarantem, jest forma jej dostarczenia za pośrednictwem przelewu bankowego na konto gwaranta, a nie pożyczkobiorcy. Gwarant po otrzymaniu gotówki na konto przekazuje ją dla pożyczkobiorcy. Taka forma przekazania gotówki dla gwaranta pozwala uświadomić powagę poręczenia pożyczki. Zapewnia bezpieczeństwo przelanych środków, które nie zostaną np. zajęta przez komornika. W sytuacji, kiedy ten zajmuje konto bankowe pożyczkobiorcy.

Taka forma pośrednictwa przez gwaranta w dostarczeniu gotówki dla pożyczkobiorcy jest szczególnie wrażliwa na właściwe dopełnienie formalności. Dotyczące udokumentowania, potwierdzenia przekazania pieniędzy. W celu uniknięcia ew. roszczeń itd. na drodze prawnej.

Podsumowanie
Pożyczka z gwarantem to produkt, z którego korzystają nie tylko osoby zadłużone, czy bez zdolności kredytowej. Często zdarza się, że członkowie rodziny w ten sposób wspierają swoich bliskich. Doceniając zalety takiego produktu, który wyróżnia się m.in.: wysoką kwotą udzielanych pożyczek, długim okres spłaty, dostępnością dla osób bez zdolności kredytowej, nawet z negatywnymi wpisami i komornikiem na koncie.

Do minusów, można zaliczyć: konieczność posiadania poręczyciela, liczne wymogi dotyczące gwaranta i jego zdolności kredytowej, czasami jest wymagane posiadanie nieruchomości przez gwaranta, w niektórych sytuacjach jest wymagane podpisywanie umowy gwarancyjnej u notariusza. 

Kto może ogłosić upadłość konsumencką?

Osoby zadłużone nie mogą liczyć na uzyskanie kredytu bankowego. Firmy pozabankowe też dość restrykcyjne podchodzą do klientów, którzy posiadają wiele różnych przeterminowanych zobowiązań. Korzystanie z prywatnych pożyczek, udzielanych przez osoby/firmy na niekorzystnych warunkach, często z naruszeniem obowiązujących przepisów prawa. Zamiast pomóc, może jeszcze spotęgować istniejące problemy finansowe. W takich sytuacjach zastanawiamy się co jeszcze, można zrobić dla pozbycia się swoich niespłaconych zobowiązań? Czy nasza sytuacja pozwala np. na skorzystanie z możliwości ogłoszenia upadłości konsumenckiej? Dlatego postaramy się na udzielenie wyczerpujących odpowiedzi na tę i inne pytania.

Czym jest upadłość konsumencka?
Upadłość konsumencka jest zarezerwowana wyłącznie dla konsumentów indywidualnych i osób prywatnych, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Konsumenci, którzy stracili wydolność finansową i są niewypłacalni, mogą wystąpić do sądu o ogłoszenie upadłości konsumenckiej. W ramach, której mogą wnioskować o całkowite lub częściowe oddłużenie. Oddłużenie może dotyczyć, tylko tych zobowiązań, które powstały przed terminem złożenia wniosku o ogłoszenie upadłości konsumenckiej.

Procesowi oddłużenia podlegają osoby, które wpadły w spirale zadłużenia bez swojej winy np. wyniku choroby czy innych zdarzeń losowych. Jak i Ci dłużnicy, którzy czynie przyczynili się do swojej sytuacji np. generując zobowiązania wynikające z zaciąganych pożyczek, kredytów itp. Osoby, które utraciły wydolność finansowa nie z własnej winy, posiadają 7-letni zakres spłaty. Pozostali dłużnicy, którzy świadomie działali na swoją szkodę, dysponują tylko 3-letnim okresem spłaty.

Z dniem 24 marca 2020 roku weszły w życie znowelizowane przepisy 30 sierpnia 2019 r. prawa upadłościowego. Mające na celu uproszczenie procedur i złagodzenie przepisów, które pozwalają na szersze zastosowanie upadłości konsumenckiej. Według danych Ministerstwa Sprawiedliwości ponad 2 mln dorosłych Polaków ma poważne problemy ze spłatą swoich przeterminowanych zobowiązań.

Ogłoszenie upadłości konsumenckiej nie jest jednoznaczne z całkowitym umorzeniem wszystkich zobowiązań. Wszystko zależy od indywidualnych warunków dłużnika m.in. tj. brak majątku czy możliwości podjęcia pracy zarobkowej na skutek orzeczonej niezdolności. Większość ogłaszanych upadłości konsumenckich jest realizowana na zasadach częściowego umorzenia zobowiązań i ustalenia planu spłaty pozostałych.

Należy pamiętać, że umorzeniu podlegają zobowiązania, które dłużnik ew. wierzyciel wskazał we wniosku o upadłość konsumencką. Zobowiązania, które kwalifikują się w ramach umorzenia: długi bankowe i pozabankowe, zobowiązania podatkowe, nieuregulowane rachunki wynikające z uprzednio prowadzonej działalności gospodarczej, długi u osób prywatnych, nieopłacone rachunki za media itd.

Sąd może warunkowo zawieść spłatę zobowiązań na okres 5 lat, jeśli niezdolność do spłaty nie ma charakteru stałego. W takich sytuacjach dłużnik musi składać sądowi, coroczne sprawozdania ze stanu swoich finansów.

Umorzeniu nie podlegają zobowiązania, które powstały na skutek zasądzonych rent z tytułem zadość uczynienia — odszkodowania za urazy, stałe kalectwo czy śmierć, alimentów, kar grzywny i inne opłaty zasądzone prawomocnym wyrokiem sądowym, długi świadomie niepodane przez dłużnika.

W myśl znowelizowanych przepisów dotyczących upadłości konsumenckiej dłużnik nie może zostać osobą bezdomną. Sąd ma obowiązek zapewnić takiej osobie wypłatę z majątku dłużnika równowartość kwoty przeciętnego czynszu na okres od jednego do dwóch lat.

Proces ogłaszania upadłości konsumenckiej
W celu ogłoszenia upadłości konsumenckiej należy złożyć wniosek d sądu i uiścić opłatę - 30 zł. Częstą praktyką osób zadłużonych jest korzystanie z wyspecjalizowanych kancelarii prawnych, które reprezentują interesy dłużnika przed sądem. Sąd podejmuje decyzję o zakresie umorzenia zobowiązań ew. planie spłaty nieumorzonych długów. Decyzją sądu, wnioskodawca, może zostać zobowiązany do zbycia majątku tj. dom/mieszkanie, samochód, inne urządzenia i sprzęty na rzecz spłaty istniejących długów.

Pierwszym etapem procesu ogłaszania upadłości konsumenckiej jest analiza zobowiązań i majątku dłużnika. Posiadany majątek jest zbywany przez syndyka na poczet istniejących zobowiązań.

W drugim etapie sąd podejmuje decyzję o ew. charakterze spłaty, ustalając jej harmonogram w ramach istniejących ram 12,24 lub 36 miesięcy. Osoby, które wpadły w spirale zadłużenia nie z własnej winy, dysponują możliwością spłaty w cyklu 7-letnim. Jeśli sąd umorzył zadłużenie, proces odbywa się bez ustalania harmonogramu spłaty.

Średni czas trwania całego procesu upadłości konsumenckiej wynosi maksymalnie do 5 lat od dnia złożenia wniosku do sądu.

Upadłość konsumencką można ogłosić więcej niż jeden raz w życiu, warunkiem jest 10-letni okres, jaki musi minąć od poprzedniej upadłości.