Rapida Money

Data aktualizacji: 02.03.2020

Pożyczka z gwarantem Rapida

FORMULARZ INFORMACYJNY DOTYCZĄCY KREDYTU KONSUMENCKIEGO RAPIDA MONEY

Kredytodawca: Rapida Sp. z o.o.,
RRSO: od 46.1%
Pierwsza pożyczka: płatna
Okres pożyczki: do 60 miesięcy
Kwota pożyczki: do 25000 zł
Opłata rejestracyjna: 0,1 zł
Max. kwota pierwszej pożyczki:15000 zł
Wiek pożyczkobiorcy: od 18 lat
Adres: ul. Ostatnia 1C, 31-444 Kraków
Telefon: 128813123
Adres poczty elektronicznej: klientaczesc@rapidamoney.pl
Rapida Money

Rapida Money to instytucja finansowa z Wielkiej Brytanii, gdzie działa od 2005 roku. Udzielając pożyczek na łączną kwotę 5 mld zł dla ponad 230 tys. klientów. W Polsce, firma proponuje dla swoich klientów produkty pozabankowe, udzielane na uproszczonych warunkach do sumy 25 000 zł, z maksymalnym okresem spłaty na 60 miesiące. Realizując nowatorski model pożyczki z gwarantem, który pozwala udzielać pożyczek dla osób z negatywną opinią kredytową.

Pożyczkodawca zapewnia, że udzieli kredytu dla osób z negatywną historią kredytową, jeśli ten zgłosi swojego gwaranta, który będzie dysponował od 18 do 75 lat. Dobrą reputacją kredytową i będzie gotów uiszczać spłatę rat pożyczki pożyczkobiorcy, jeśli ten nie będzie w stanie terminowo regulować swojego zobowiązania. Zalecane jest posiadanie przez gwaranta nieruchomości na terenie Polski.

Pożyczka z gwarantem w skrócie

Jedna z nielicznych pożyczek udzielanych dla osób ze złą historią kredytową — zadłużonych!

 • Pożyczka z gwarantem jest udzielana od kwoty 2 500 do 25 000 zł;
 • Spłata jest realizowana od 12 do 60 miesięcy;
 • Koszt RRSO od 50,59%;
 • Uproszczone warunki aplikacji, realizowane całkowicie online — bez zaświadczeń o dochodach (na oświadczenie klienta);
 • Wcześniejsza spłata nie generuje dodatkowych kosztów.

Wymagania formalne dla gwaranta

 • Wymagany wiek klienta od 21 do 75 lat;
 • Polskie obywatelstwo;
 • Dysponowanie nieruchomością;
 • Posiadanie możliwości finansowych, które pozwolą na terminowe regulowanie ew. spłaty kredytu;
 • Gwarant powinien posiadać konto bankowe i kartę kredytową;
 • Nie powinno toczyć się postępowanie dotyczące upadłości konsumenckiej.

I. Procedura aplikacji klienta

 • Wypełnienie wniosku online lub u agenta;
 • Podpisanie wniosku przez internet;
 • Automatyczna weryfikacja zdolności kredytowej klienta;
 • Pożyczkodawca przekazuje dla klienta link do wniosku dla gwaranta.

II. Procedura aplikacji gwaranta

 • Wypełnienie wniosku online lub u agenta;
 • Podpisanie wniosku przez internet;
 • Automatyczna weryfikacja zdolności kredytowej gwaranta;
 • Weryfikacja praw do nieruchomości przez Rapida.

III. Procedura aplikacji wypłata Wysłanie wniosku

 • Rozmowa telefoniczna z klientem i gwarantem;
 • Klient i gwarant podają numer konta i karty kredytowej;
 • Autoryzacja danych personalnych za pośrednictwem przelewu 1 grosza lub automatyczna;
 • Wypłata pożyczki.

Proces ubiegania się o pożyczkę Rapida Money

Pożyczki Rapida Money jest reklamowana jako produkt, który łatwo i szybko uzyskać - pożyczki dla zadłużonych. Proces ubiegania się o pożyczkę, opiera się na wniosku online, który po wypełnieniu i podpisaniu przez pożyczkobiorcę, podlega ocenie kredytowej i jeśli wniosek zostanie zaakceptowany. Firma wysyła link z formularzem do wypełnienia dla gwaranta, który wypełnia, podpisuje i odsyła dla pożyczkodawcy. Kolejnym krokiem jest uzupełnienie aplikacji o dane finansowe, dotyczące dochodów i wydatków miesięcznych, klienta i gwaranta. W ten sposób pożyczkodawca bada realne możliwości spłaty kredytu.

Weryfikacja danych personalnych pożyczki z gwarantem

Niezbędne jest potwierdzenie danych personalnych i zarejestrowanie numeru konta bankowego gwaranta do przelania pożyczki. Dlatego gwarant wykonuje przelew 1 grosza z własnego konta na rachunek pożyczkodawcy lub wybiera alternatywny model weryfikacji. Za pośrednictwem aplikacji, klient loguje się na swój rachunek bankowy bez potrzeby realizacji przelewu.

Uzupełnieniem całego procesu aplikacji jest rozmowa telefoniczna z klientem i gwarantem. W celu potwierdzenia danych zawartych we wniosku i upewnieniu się, że strony rozumieją wszystkie zobowiązania wynikające z umowy pożyczki.
Jeśli cały proces aplikacji zostanie pomyślnie zakończony a wniosek pozytywnie rozpatrzony. Pożyczkodawca w ciągu 48 godzin od momentu akceptowania wniosku wypłaci pożyczkę na konto gwaranta, który przekazuje środki dla pożyczkobiorcy. Jednak praktycznie czas oczekiwania na zaksięgowanie pożyczki na koncie jest zdecydowanie krótszy i wynosi do 24 godzin.

Decyzja kredytowa Rapida

Inaczej niż w standardowym postępowaniu aplikacyjnym o pożyczkę, Rapida Money nie opiera swojej decyzji od zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Klient musi wykazać się wiekiem od 18 do 75 lat i zameldowaniem na terenie Polski. Nie może być w trakcie postępowania o upadłość konsumencką i musi udowodnić, że stać go na spłatę miesięcznych rat. Najważniejszym wymogiem jest posiadanie gwaranta, który może być członkiem rodziny. Zapewniającego bezpieczne uregulowanie pożyczki zgodnie z harmonogramem spłaty. Gwarant musi mieć zdolność kredytową i być gotowym na regulowanie spłaty w sytuacji braku jej przez pożyczkobiorcę.

W Rapida gwarant od 21 lat

Rapida Money zmieniło swoje wymagania dotyczące osób, które gwarantują spłatę pożyczki, zmieniając minimalny wiek gwaranta z 25 na 21 lat. Firma pozabankowa liberalizując swoje oczekiwania względem osób poręczających, pragnie zapewnić swoim klientom, większą funkcjonalność swoich pożyczek przez internet, które są udzielane dla osób o złej reputacji finansowej. Gwarant jest zabezpieczeniem spłaty zaciągniętych pożyczek, które można uzyskać do 25 000 zł, których spłata może zostać ustalona do 60 miesięcy. Pożyczkodawca zapewnia wypłatę pieniędzy dla klienta już w 24 godziny.

REPREZENTATYWNY PRZYKŁAD

,,Reprezentatywny przykład dla Jednorazowa wypłata Szczegóły: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi: 158.57%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 6030 zł., całkowita kwota do zapłaty 9708 zł., oprocentowanie stałe 10%, całkowity koszt kredytu 3,675.71 (w tym: prowizja 3303.57 zł., odsetki 372.14 zł), okres kredytowania 12 miesiące,, Źródło: www.rapidamoney.pl

Dodaj swoją opinię o Rapida Money

Oceń firmę, pożyczkę z gwarantem Rapida i wystaw komentarz, pomożesz innym w wyborze wiarygodnego i uczciwego pożyczkodawcy

Comments: 2
 • #2

  1987 (Thursday, 07 May 2020 11:40)

  Rapida pozwala uzyskać pożyczkę z gwarantem dla osób bez zdolności kredytowych. W sytuacji kiedy brak nam innych form dofinansowania, zawsze można skorzystać z takiej opcji. Może nie jest to rozwiązanie szczególnie wygodne, ale pozwalające na uzyskanie pożyczki z legalnego źródła finansowania.

 • #1

  I kto się zgodzi? (Friday, 11 January 2019 12:22)

  Rapida to pożyczka udzielana praktycznie dla poręczyciela, który musi być bez skazy, z przeznaczeniem dla kredytobiorcy, od którego nie wymaga się za wiele. I kto się zgodzi zaciągnąć pożyczkę dla kogoś, kto ma złą wiarygodność kredytową?