Rapida Money

Data aktualizacji: 21.08.2019

Pożyczki ratalne do 25 000 zł na 60 miesięcy

Reklam

FORMULARZ INFORMACYJNY DOTYCZĄCY KREDYTU KONSUMENCKIEGO RAPIDA MONEY

Kredytodawca: Rapida Sp. z o.o.,
RRSO: od 46.1%
Pierwsza pożyczka: płatna
Okres pożyczki: do 60 miesięcy
Kwota pożyczki: do 25000 zł
Opłata rejestracyjna: 0,1 zł
Max. kwota pierwszej pożyczki:15000 zł
Wiek pożyczkobiorcy: od 18 lat
Adres: ul. Ostatnia 1C, 31-444 Kraków
Telefon: 128813123
Adres poczty elektronicznej: klientaczesc@rapidamoney.pl
Rapida Money

Rapida Money to instytucja finansowa z Wielkiej Brytanii, gdzie działa od 2005 roku. Udzielając pożyczek na łączną kwotę 5 mld zł dla ponad 230 tys. klientów. W Polsce, firma proponuje dla swoich klientów produkty pozabankowe, udzielane na uproszczonych warunkach do sumy 25 000 zł, z maksymalnym okresem spłaty na 60 miesiące. Realizując nowatorski model pożyczki z gwarantem, który pozwala udzielać pożyczek dla osób z negatywną opinią kredytową.

 

Pożyczki z gwarantem Rapida Money

 

Pożyczkodawca zapewnia, że udzieli kredytu dla osób z negatywną historią kredytową, jeśli ten zgłosi swojego gwaranta, który będzie dysponował od 18 do 75 lat. Dobrą reputacją kredytową i będzie gotów uiszczać spłatę rat pożyczki pożyczkobiorcy, jeśli ten nie będzie w stanie terminowo regulować swojego zobowiązania. Zalecane jest posiadanie przez gwaranta nieruchomości na terenie Polski.

Proces ubiegania się o pożyczkę Rapida Money

Pożyczki Rapida Money jest reklamowana jako produkt, który łatwo i szybko uzyskać. Proces ubiegania się o pożyczkę, opiera się na wniosku online, który po wypełnieniu i podpisaniu przez pożyczkobiorcę, podlega ocenie kredytowej i jeśli wniosek zostanie zaakceptowany. Firma wysyła link z formularzem do wypełnienia dla gwaranta, który wypełnia, podpisuje i odsyła dla pożyczkodawcy. Kolejnym krokiem jest uzupełnienie aplikacji o dane finansowe, dotyczące dochodów i wydatków miesięcznych, klienta i gwaranta. W ten sposób pożyczkodawca bada realne możliwości spłaty kredytu.

WERYFIKACJA DANYCH PERSONALNYCH

Niezbędne jest potwierdzenie danych personalnych i zarejestrowanie numeru konta bankowego gwaranta do przelania pożyczki. Dlatego gwarant wykonuje przelew 1 grosza z własnego konta na rachunek pożyczkodawcy lub wybiera alternatywny model weryfikacji. Za pośrednictwem aplikacji, klient loguje się na swój rachunek bankowy bez potrzeby realizacji przelewu.

Uzupełnieniem całego procesu aplikacji jest rozmowa telefoniczna z klientem i gwarantem. W celu potwierdzenia danych zawartych we wniosku i upewnieniu się, że strony rozumieją wszystkie zobowiązania wynikające z umowy pożyczki.
Jeśli cały proces aplikacji zostanie pomyślnie zakończony a wniosek pozytywnie rozpatrzony. Pożyczkodawca w ciągu 48 godzin od momentu akceptowania wniosku wypłaci pożyczkę na konto gwaranta, który przekazuje środki dla pożyczkobiorcy. Jednak praktycznie czas oczekiwania na zaksięgowanie pożyczki na koncie jest zdecydowanie krótszy i wynosi do 24 godzin.

DECYZJA KREDYTOWA

Inaczej niż w standardowym postępowaniu aplikacyjnym o pożyczkę, Rapida Money nie opiera swojej decyzji od zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Klient musi wykazać się wiekiem od 18 do 75 lat i zameldowaniem na terenie Polski. Nie może być w trakcie postępowania o upadłość konsumencką i musi udowodnić, że stać go na spłatę miesięcznych rat. Najważniejszym wymogiem jest posiadanie gwaranta, który może być członkiem rodziny. Zapewniającego bezpieczne uregulowanie pożyczki zgodnie z harmonogramem spłaty. Gwarant musi mieć zdolność kredytową i być gotowym na regulowanie spłaty w sytuacji braku jej przez pożyczkobiorcę.

W RAPIDA MONEY GWARANT OD 18 LAT

Rapida Money zmieniło swoje wymagania dotyczące osób, które gwarantują spłatę pożyczki, zmieniając minimalny wiek gwaranta z 25 na 18 lat. Firma pozabankowa liberalizując swoje oczekiwania względem osób poręczających, pragnie zapewnić swoim klientom, większą funkcjonalność swoich pożyczek przez internet, które są udzielane dla osób o złej reputacji finansowej. Gwarant jest zabezpieczeniem spłaty zaciągniętych pożyczek, które można uzyskać do 25 000 zł, których spłata może zostać ustalona do 60 miesięcy. Pożyczkodawca zapewnia wypłatę pieniędzy dla klienta już w 24 godziny.

REPREZENTATYWNY PRZYKŁAD:

,,Reprezentatywny przykład dla Jednorazowa wypłata Szczegóły: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi: 158.57%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 6030 zł., całkowita kwota do zapłaty 9708 zł., oprocentowanie stałe 10%, całkowity koszt kredytu 3,675.71 (w tym: prowizja 3303.57 zł., odsetki 372.14 zł), okres kredytowania 12 miesiące,, Źródło: www.rapidamoney.pl

POLECAMY SPRAWDZIĆ RÓWNIEŻ

fastero
filarum
finbo
freezl
fundea

Dodaj swoją opinię o Rapida Money

Oceń firmę, pożyczkę i wystaw komentarz, pomożesz innym w wyborze wiarygodnego i uczciwego pożyczkodawcy

Comments: 1
  • #1

    I kto się zgodzi? (Friday, 11 January 2019 12:22)

    Rapida to pożyczka udzielana praktycznie dla poręczyciela, który musi być bez skazy, z przeznaczeniem dla kredytobiorcy, od którego nie wymaga się za wiele. I kto się zgodzi zaciągnąć pożyczkę dla kogoś, kto ma złą wiarygodność kredytową?