Rapida Money

Rapida Money to firma, która oferuje różne produkty pozabankowe dla swoich klientów. Możemy otrzymać pożyczki na uproszczonych warunkach, aż do kwoty 25 000 zł, z maksymalnym okresem spłaty wynoszącym 60 miesięcy. Co więcej, Rapida Money wprowadziła innowacyjny model pożyczki z gwarantem, który umożliwia udzielanie pożyczek nawet osobom mającym negatywną historię kredytową. Dzięki temu, osoby, które miały problemy z kredytami w przeszłości, również mają szansę otrzymać potrzebną gotówkę. Rapida Money stawia na łatwość i wygodę, aby zapewnić swoim klientom szybki dostęp do finansowania.

7/8/20175 min read

Rapida Money
Rapida Money

Rapida Money proponuje dla swoich klientów produkty pozabankowe, udzielane na uproszczonych warunkach do sumy 25 000 zł, z maksymalnym okresem spłaty na 60 miesiące. Realizując nowatorski model pożyczki z gwarantem, który pozwala udzielać pożyczek dla osób z negatywną opinią kredytową.

Formularz informacyjny dotyczący kredytu konsumenckiego Rapida Money

Kredytodawca: Rapida Sp. z o.o.,
RRSO: od 46.1%
Pierwsza pożyczka: płatna
Okres pożyczki: do 60 miesięcy
Kwota pożyczki: do 25000 zł
Opłata rejestracyjna: 0,1 zł
Max. kwota pierwszej pożyczki:15000 zł
Wiek pożyczkobiorcy: od 18 lat
Adres: ul. Ostatnia 1C, 31-444 Kraków
Telefon: 128813123
Adres poczty elektronicznej: [email protected]

Reprezentatywny przykład

,,Reprezentatywny przykład dla Jednorazowa wypłata Szczegóły: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi: 158.57%, całkowita kwota kredytu (bez kredytowanych kosztów) 6030 zł., całkowita kwota do zapłaty 9708 zł., oprocentowanie stałe 10%, całkowity koszt kredytu 3,675.71 (w tym: prowizja 3303.57 zł., odsetki 372.14 zł), okres kredytowania 12 miesiące,, Źródło: rapidamoney.pl

1000 - 15 000 zł; do 50 miesięcy; RRSO: 40,33%

Super GroszSuper Grosz
AasaAasa

1000 - 15 000 zł; do 36 miesięcy; RRSO: 48,12%

RatkaRatka

500 - 20 000 zł; do 60 miesięcy; RSOO: 34,97%

SmartneySmartney

3000 - 60 000 zł; do 84 miesięcy; RSOO: 25,99%

WongaWonga

200 - 20 000 zł; do 48 miesięcy; RSOO: 86,09%

ProvidentProvident

300 - 20 000 zł; do 48 miesięcy; RSOO: 19,75%

Niniejsze informacje nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego (Dz. U. z 1964, poz. 16, nr 93 z póź. zm.), mają one jedynie charakter orientacyjny i nie powinny być wykorzystywane w innych celach. Wiążące warunki udzielenia kredytu lub pożyczki zostaną przedstawione przez właściwą firmę lub bank w trakcie zawierania umowy.

Pożyczki na raty

Rapida Money to instytucja finansowa z Wielkiej Brytanii, gdzie działa od 2005 roku. Udzielając pilnych pożyczek na łączną kwotę 5 mld zł dla ponad 230 tys. klientów. W Polsce, firma proponuje dla swoich klientów produkty pozabankowe, udzielane na uproszczonych warunkach do sumy 25 000 zł, z maksymalnym okresem spłaty na 60 miesiące. Realizując nowatorski model pożyczki z gwarantem, który pozwala udzielać pożyczek dla osób z negatywną opinią kredytową.

Pożyczkodawca Rapida Money zapewnia, że udzieli kredytu dla osób z negatywną historią kredytową, jeśli ten zgłosi swojego gwaranta, który będzie dysponował od 18 lat do 75. Dobrą reputacją kredytową i będzie gotów uiszczać spłatę rat pożyczki pożyczkobiorcy, jeśli ten nie będzie w stanie terminowo regulować swojego zobowiązania. Zalecane jest posiadanie przez gwaranta nieruchomości na terenie Polski.

Pożyczka z gwarantem Rapida Money w skrócie

Jedna z nielicznych pożyczek na oświadczenie udzielanych dla osób ze złą historią kredytową — zadłużonych!
Pożyczka z gwarantem jest udzielana od kwoty 2 500 do 25 000 zł;
Spłata jest realizowana od 12 do 60 miesięcy;
Koszt RRSO od 50,59%;
Uproszczone warunki aplikacji, realizowane całkowicie online — bez zaświadczeń o dochodach (na oświadczenie klienta);
Wcześniejsza spłata nie generuje dodatkowych kosztów.

Wymagania formalne dla gwaranta Rapida Money

Wymagany wiek klienta od 21 do 75 lat;
Polskie obywatelstwo;
Dysponowanie nieruchomością;
Posiadanie możliwości finansowych, które pozwolą na terminowe regulowanie ew. spłaty kredytu;
Gwarant powinien posiadać konto bankowe i kartę kredytową;
Nie powinno toczyć się postępowanie dotyczące upadłości konsumenckiej.

I. Procedura aplikacji klienta
Wypełnienie wniosku online lub u agenta;
Podpisanie wniosku przez internet;
Automatyczna weryfikacja zdolności kredytowej klienta;
Pożyczkodawca przekazuje dla klienta link do wniosku dla gwaranta.

II. Procedura aplikacji gwaranta
Wypełnienie wniosku online lub u agenta;
Podpisanie wniosku przez internet;
Automatyczna weryfikacja zdolności kredytowej gwaranta;
Weryfikacja praw do nieruchomości przez Rapida.

III. Procedura aplikacji wypłata Wysłanie wniosku Rapida Money
Rozmowa telefoniczna z klientem i gwarantem;
Klient i gwarant podają numer konta i karty kredytowej;
Autoryzacja danych personalnych za pośrednictwem przelewu 1 grosza lub automatyczna;
Wypłata pożyczki.

Proces ubiegania się o pożyczkę Rapida Money

Pożyczki Rapida Money jest reklamowana jako produkt, który łatwo i szybko uzyskać - pożyczki dla zadłużonych. Proces ubiegania się o pożyczkę, opiera się na wniosku online, który po wypełnieniu i podpisaniu przez pożyczkobiorcę, podlega ocenie kredytowej i jeśli wniosek zostanie zaakceptowany. Firma wysyła link z formularzem do wypełnienia dla gwaranta, który wypełnia, podpisuje i odsyła dla pożyczkodawcy. Kolejnym krokiem jest uzupełnienie aplikacji o dane finansowe, dotyczące dochodów i wydatków miesięcznych, klienta i gwaranta. W ten sposób pożyczkodawca bada realne możliwości spłaty kredytu.

Weryfikacja danych personalnych pożyczki z gwarantem Rapida Money

Niezbędne jest potwierdzenie danych personalnych i zarejestrowanie numeru konta bankowego gwaranta do przelania pożyczki. Dlatego gwarant wykonuje przelew 1 grosza z własnego konta na rachunek pożyczkodawcy lub wybiera alternatywny model weryfikacji. Za pośrednictwem aplikacji, klient loguje się na swój rachunek bankowy bez potrzeby realizacji przelewu.

Uzupełnieniem całego procesu aplikacji jest rozmowa telefoniczna z klientem i gwarantem. W celu potwierdzenia danych zawartych we wniosku i upewnieniu się, że strony rozumieją wszystkie zobowiązania wynikające z umowy pożyczki.
Jeśli cały proces aplikacji zostanie pomyślnie zakończony a wniosek pozytywnie rozpatrzony. Pożyczkodawca w ciągu 48 godzin od momentu akceptowania wniosku wypłaci pożyczkę na konto gwaranta, który przekazuje środki dla pożyczkobiorcy. Jednak praktycznie czas oczekiwania na zaksięgowanie pożyczki na koncie jest zdecydowanie krótszy i wynosi do 24 godzin.

Decyzja kredytowa

Inaczej niż w standardowym postępowaniu aplikacyjnym o pożyczkę, Rapida Money nie opiera swojej decyzji od zdolności kredytowej pożyczkobiorcy. Klient musi wykazać się wiekiem od 18 do 75 lat i zameldowaniem na terenie Polski. Nie może być w trakcie postępowania o upadłość konsumencką i musi udowodnić, że stać go na spłatę miesięcznych rat. Najważniejszym wymogiem jest posiadanie gwaranta, który może być członkiem rodziny. Zapewniającego bezpieczne uregulowanie pożyczki zgodnie z harmonogramem spłaty. Gwarant musi mieć zdolność kredytową i być gotowym na regulowanie spłaty w sytuacji braku spłaty przez pożyczkobiorce.

W Rapida Money gwarant od 21 lat

Rapida Money zmieniło swoje wymagania dotyczące osób, które gwarantują spłatę pożyczki, zmieniając minimalny wiek gwaranta z 25 na 21 lat. Firma pozabankowa liberalizując swoje oczekiwania względem osób poręczających, pragnie zapewnić swoim klientom, większą funkcjonalność swoich pożyczek przez internet, które są udzielane dla osób o złej reputacji finansowej. Gwarant jest zabezpieczeniem spłaty zaciągniętych pożyczek, które można uzyskać do 25 000 zł, których spłata może zostać ustalona do 60 miesięcy. Pożyczkodawca zapewnia wypłatę pieniędzy dla klienta już w 24 godziny.