Ranking pożyczek ratalnych do 5000 zł na 9 miesięcy

Data aktualizacji: 02.12.2018

Ranking najtańszych pożyczek na raty do 5000 zł — jesień 2017

Jesienne miesiące to szczególny okres w domowych budżetach, które po wakacyjnych, a następnie szkolnych wydatkach został poważnie nadszarpnięty. A do tego zbliżające się chłody, nieubłaganie przypominają o nadciągającej zimie i konieczności zabezpieczenia opału itp. działań.

 

Razem z upalnymi chwilami, przemija wakacyjna beztroska letnich dni, których materialny zakres zaczynamy odczuwać. Kiedy musimy sprostać codziennej prozie, ucieleśnionej w saldzie rachunku bankowego czy zawartości naszych portfeli. A do tego wszystkiego, wrzesień i szkolne potrzeby drenują ostanie pokłady naszych możliwości finansowych.

Wyprawka szkolna, ubrania, dom i itp. wydatki rzadko są do podźwignięcia na podstawie standardowej formy finansowania. Wraz z upływem kolejnych miesięcy, zakres niezbędnych wydatków rośnie do poziomu, który w pewnym momencie, przekracza nasze realne możliwości finansowania z własnych źródeł. Stajemy przed dylematem, uzyskania dodatkowych środków do sfinansowania naszego deficytu w budżecie domowym. Alternatywnym modelem do uzupełnienia brakujących środków, mogą być firmy pozabankowe, których oferta jest coraz częściej wybierana przez konsumentów. I to nie tylko tych, którzy mają problemy z uzyskaniem kredytu bankowego. Szybkość obsługi i prostota uzyskania pożyczki pozabankowej, połączona z konkurencyjnymi warunkami jest magnesem, który przyciąga coraz szersze rzesze klientów.

Postanowiliśmy sprawdzić propozycje pozabankowe, które można uzyskać drogą internetową, na uproszczonych warunkach przy zastosowaniu ratalnej formy spłaty. Dla naszych wewnętrznych zakresów porównania przyjęliśmy za punkt wyjścia dane porównawcze: kwota pożyczki przez internet - 5000 zł; termin spłaty w ratach - 9 miesięcy. Pragnąc zoptymalizować w ten sposób rozłożenie kosztów spłaty na korzystnych warunkach dla konsumenta. Porównanie dotyczyło tylko tych firm pozabankowych, których oferty pożyczek ratalnych, umożliwiały uzyskanie pełnej analizy danych w przedmiocie kosztów całkowitych.

Pożyczki ratalne do 5000 zł z terminem spłaty do 9 miesięcy

Spośród wszystkich badanych ofert pożyczek ratalnych, bezkonkurencyjnym liderem rankingu na najtańszą ofertę, zaciągniętej na kwotę 5000 zł z okresem spłaty na 9 miesięcy. Została propozycja hapipożyczki, której koszt całkowity nie przekracza 500 zł a rata miesięczna, płacona przez pożyczkodawcę nie powinna przekraczać sumy 600 zł, zależnie od indywidualnych parametrów pożyczki.

Ranking najtańszych pożyczek na raty do 5000 zł dla nowego klienta

Firma
Koszt całkowity pożyczki od:
Wysokość pierwszej raty miesięcznej od:
 Hapipożyczki  450,00 zł  605,56 zł
 Wonga  1100,00 zł  677,79 zł
 Monedo Now  1616,00 zł  735,11 zł
 Incredit  2279,98 zł  537,29 zł
 Supergrosz  2582,53 zł  842,50 zł
 PożyczkaOK  2584,12 zł  842,79 zł
 SMSkredyt  2584,12 zł  842,79 zł
 Zaplo  2585,64 zł  842,85 zł
Kolejną pożyczką w naszym rankingu jest oferta Wonga, jednak tu koszty zdecydowanie rosną w stosunku do lidera. Klienci będą zmuszeni do ponoszenia wyższych kosztów obsługi na poziomie raty miesięcznej około 680 zł. Wliczając w to koszt prowizji, który jest kalkulowany w skali miesięcznej. Pożyczający zwróci firmie o 1100 zł więcej, niż od niej pożyczył. Jeszcze tylko jedna propozycja dotycząca pożyczki Monedo Now, kwalifikuje się na poziomie kosztów całkowitych poniżej 2000 zł (miesięczna rata pożyczki wyniesie 735 zł).

Pozostałe pożyczki w naszym rankingu, zdecydowanie przekraczają koszt całkowity 2000 zł i tak np. pożyczka z propozycji InCredit zaciągnięta na 5 000 zł i zwrócona po 9 miesiącach. Będzie nas kosztowała około 2300 zł, pod warunkiem terminowej spłaty pierwszej raty pożyczki. W pozostałych propozycjach realne różnice w kosztach są nieznaczne. Wybierając np. pożyczki: Supergrosz, PożyczkaOK, SMSkredyt czy Zaplo, koszt całkowity, jaki musimy ponieść przy tych ofertach, wyniesie około 2600 zł.

Niezależnie od przeprowadzonych przez nas analiz kosztów całkowitych, wybranych ofert pozabankowych. Instytucja pożyczkowa może zaproponować klientowi inne warunki od tych, które wynikają z naszego porównania. Wszystko zależy od indywidualnych uwarunkowań klienta, dotyczących m.in. sytuacji finansowej, ponoszonych obciążeń czy innych danych, które są składnikiem analizy kredytowej. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o wyborze konkretnej oferty, pożyczkobiorca powinien sprawdzić zakres kosztów raty miesięcznej i całkowitej kwoty do spłaty.

Polecamy również inne tematy dotyczące pożyczania przez internet


DODAJ SWOJĄ OPINIĘ O POŻYCZKACH RATALNYCH DO 5000 ZŁ

Write a comment

Comments: 2
  • #1

    Elka (Friday, 20 October 2017 10:43)

    Hapi pożyczki to doskonała oferta pozabankowe. Korzystam i polecam.

  • #2

    ewa (Saturday, 02 February 2019 19:27)

    Zaplo nie jest złe.