Czy fora finansowe to wiarygodne miejsca informacji?

Data aktualizacji: 02.12.2018

Brak świadomości kredytowej

Obserwując fora dyskusyjne dotyczące finansów. Przeraża szerokie grono osób, które nie ma zasadniczej świadomości finansowej. Zdecydowana większość, korzystających z tej formy komunikacji, poszukujących informacji - gdzie dostanę pożyczkę w mojej sytuacji..? Jest wykorzystywana przez zwykłych oszustów do zarabiania sporych pieniędzy. Przy biernej postawie właścicieli i administratorów tych forów.

Czy fora finansowe to wiarygodne miejsca informacji?

Strategia wydawców serwisów

Właścicielom portali, zależy jedynie na unikatowych treściach i innych parametrach, istotnych przy pozycjonowaniu tych serwisów. A nie, na dbaniu o bezpieczeństwo użytkowników. Sami wielokrotnie próbowaliśmy wpływać na administratorów różnych serwisów. W sytuacjach jednoznacznych, kiedy różni naciągacze, bez pardonu ogłaszali się i systematycznie oszukiwali, naiwnych ludzi na obietnice, uzyskania pożyczki w zamian za dokonanie przedpłaty itp. Niestety nikt nic z tym nie zrobił. Inaczej reagowali jak użytkownicy kopiowali treści i wklejali do ich serwisów. Bardzo szybko blokowali takich internautów. Istnienie takich serwisów polega na zarabianiu a nie doradzaniu. Właściciele dbają o reklamy i pozycjonowanie portali.

Fora internetowe, to miejsca mało przyjazne dla poszukujących pożyczek!

W zasadzie, na każdym forum można znaleźć powtarzający się scenariusz. Różni oszuści publikują swoje ogłoszenia, zmieniając co jakiś czas dane kontaktowe, bezkarnie oszukując naiwnych ludzi. Na obietnice i zapewnienia że załatwią, pomogą uzyskać pożyczkę, ale trzeba dokonać wpłaty, określonej kwoty. Czasami zapewniają że wpłata zostanie zwrócona po otrzymaniu przez pożyczkobiorce przelewu na konto. itd Wszystko się kończy, w momencie kiedy oszust otrzymuje wpłatę. Tracimy wpłacone pieniądze i kontakt z naszym doradcą. Inni mogą nam oferować np kredyty bankowe. Przysyłają linki do wniosków i obiecują że tam otrzymamy kredyt bez BIK! Można by mnożyć podobne metody i sposoby naciągania naiwnych i nieświadomych kredytobiorców.

Prawda jest taka, że różne fora internetowe, to miejsca mało przyjazne dla poszukujących pożyczek! Czym popularniejsze i częściej odwiedzane forum, tym większe ryzyko oszustwa.

Zasady podstawowe:
 • nigdy nie wpłacamy żadnych przedpłat,
 • jeśli mamy zły BIK, to żaden bank nie udzieli nam kredytu,
 • nie udostępniamy danych osobowych, osobom nieupoważnionym,
 • korzystamy tylko z wiarygodnych źródeł informacji i serwisów finansowych...
Należy pamiętać że wiele wypowiedzi, postów są generowane przez oszustów. Często jedna osoba występuję pod różnymi nazwami. Może generować wiarygodność konkretnego ogłoszenia. Występując jako konsument, który np. otrzymał pożyczkę i poleca, zapewnia o uczciwości firmy, osoby, ogłoszenia itd.
Fora finansowe nie są bezpiecznym miejscem i przestrzegam, przed ich zawartością! Podobnie jak ogłoszenia na różnych portalach, które oferują pomoc przy uzyskaniu pożyczki.

POLECAMY

Dodaj swoją opinię

Comments: 3
 • #3

  BRAWO! (Tuesday, 17 May 2016 22:19)

  Doskonały materiał! BRAWO!

 • #2

  JAŚ66 (Saturday, 20 February 2016 17:44)

  Ja też próbowałem reagować i zwracać się do moderatorów Forum o reagowanie na jawne próby oszustwa - ,,na przedpłatę,, NIKT nic nie zrobił, nawet mi nie odpisali...

 • #1

  Emma (Monday, 03 August 2015 14:31)

  Proszę promować ten materiał, tak aby dotarł do szerszego grona odbiorców. Osób, których dotyczy zakres poruszanych zagadnień w tym artykule. Większość tzw. ,,fachowych,, porad zamieszczanych na różnych forach itp. to jedna wielka ściema, która zamiast rzetelnej wiedzy. Kreuje fałsz i obłudę dla partykularnych interesów piszących.
  Zwykły ,,Kowalski,, nie posiada wiedzy tematycznej w przedmiocie pożyczek, kredytów w odniesieniu do zdolności kredytowych , BIK itp. Wasz materiał pozwala na uzyskanie świadomości kredytowej, która uchroni przed nierozważnymi decyzjami kredytowymi...