Pożyczki wypłacane czekiem GIRO na poczcie

16.02.2020

Pożyczki wypłacane czekiem GIRO na poczcie

Firmy pozabankowe starają się, aby ich oferta odpowiadała na zapotrzebowanie konsumentów, którzy coraz częściej oczekują oferty dedykowanej dla określonego odbiorcy. Uproszczona forma aplikacji, która pozwala pożyczać online na dowód osobisty, to jedynie punkt wyjścia dla współczesnego rynku pozabankowego. Dziś, pożyczki przez internet to np. oferty promocyjne dla nowych klientów, którzy pierwszy raz pożyczają za darmo, oferty bez przelewu weryfikacyjnego, dedykowane produkty dla osób zadłużonych, czy pożyczki udzielane na 500 plus itd. Kolejnym segmentem konsumentów, który rynek pozabankowy pragnie zagospodarować, są osoby bez konta bankowego, które z różnych przyczyn poszukują pożyczki, np. za pośrednictwem czeku GIRO realizowanego w placówkach Poczty Polskiej czy Banku Pocztowego.

Pożyczki na czek GIRO

Pożyczki wypłacane w okienkach pocztowych za pośrednictwem czeku GIRO są preferowane przez osoby, które nie mają konta bankowego, lub nie chcą takiej formy obsługi np. seniorzy, dla który bankowość internetowa to ,,obca materia,,. czy małżonkowie, którzy posiadają wspólne konto i nie chcą, aby ich partnerzy wiedzieli o zaciągnięciu pożyczki itd. Niezależnie od motywacji konsumentów poszukujących takich rozwiązań, instytucje pozabankowe starają się dostarczyć na rynek produkty, które można uzyskać bez konieczności angażowania konta bankowego. Poniżej publikujemy zestaw pożyczek na czek GIRO, które uzyskasz bez konta bankowego.

 • Lendon » do kwoty — 6000 zł » na okres — 45 dni » RRSO — od 0.00%
 • PożyczkaCity » do kwoty — 5000 zł » na okres — 30 dni » RRSO — 674.24%
 • KredytOK » do kwoty — 7000 zł » na okres — 4 miesiące » RRSO — 73,68%
 • Super Grosz » do kwoty — 15 000 zł » na okres — do 50 miesięcy » RRSO — 57,15%
 • Bliska Pożyczka » do kwoty — 10 000 zł » na okres — 12 miesięcy » RRSO — 178%

Co to jest czek GIRO i jak go zrealizować?

Sama nazwa czeku, kojarzy się z blankietami, drukami, które były dość powszechnie stosowane w latach 90 XX wieku. Właściciel wpisywał kwotę, podpisywał taki druk i realizował go w banku lub placówce pocztowej. Dziś czek GIRO to zazwyczaj kod, który jest przekazywany przez pożyczkodawcę dla klienta, za pośrednictwem wiadomości SMS lub pocztą elektroniczną. Czek GIRO — specjalny kod, jest realizowany w placówce pocztowej lub banku pocztowym, wystarczy podać numer kodu i dowód osobisty, aby otrzymać gotówkę. Natychmiast po otrzymaniu kodu (Czeku GIRO) można go zrealizować w dowolnej placówce (w godzinach jej pracy) na terenie Polski. Dzięki czemu klient nie musi czekać np. na zaksięgowanie wpłaty na swoim rachunku bankowym.

Pożyczkobiorca nie musi wykonywać przelewów autoryzacyjnych czy innych metod weryfikacji swojej tożsamości. Autoryzacja danych personalnych klienta jest realizowana podczas odbioru gotówki na poczcie, podczas wypłaty pożyczki.

Koszt obsługi pożyczki realizowanej za pośrednictwem czeku GIRO wynosi 13 zł, która jest pobierana przez pocztę.

Osoby, które wybierają wypłatę pożyczki przez czek GIRO, muszą pamiętać, że czas ważności czeku to zaledwie 5 -7 dni. Jeśli w tym okresie gotówka nie zostanie wypłacona, czek GIRO straci swoją ważność!

Warunki uzyskania pożyczki GIRO

Nie ma jednolitych wymagań dotyczących warunków uzyskania pożyczki GIRO dla wszystkich pożyczkodawców. Zależnie od indywidualnych procedur i praktyk, firmy pożyczkowe mogą preferować np. klientów w różnym wieku, czy cechować się różną wrażliwością na zawartość rejestrów informacji gospodarczej itd. Jednak można wyróżnić kilka podstawowych wymogów, które muszą spienić klienci firm pozabankowych np.:

 • posiadania polskiego obywatelstwa;
 • stałego miejsca zameldowania na terenie kraju;
 • ukończenie 18 roku życia (niektórzy pożyczkodawcy preferują starszych klientów);
 • dysponowanie stałym dochodem;
 • posiadanie dowodu osobistego, telefonu komórkowego i adresu e-mail;
 • braku negatywnych wpisów w rejestrach osób zadłużonych (tylko nieliczne firmy udzielają pożyczek dla osób zadłużonych).

Jak uzyskać pożyczkę wypłacaną na poczcie?

Osoby, które chcą uzyskać pożyczkę przez internet, która jest wypłacana na poczcie za pośrednictwem czeku GIRO, muszą najpierw wybrać odpowiednią ofertę, która dysponuje taką formą wypłaty.

Kolejnym krokiem jest aplikacja — wypełnienie wniosku za pośrednictwem formularza online. W którym powinien podać swoje imię i nazwisko, adres zameldowania ew. korespondencyjny, numer PESEL, numer i serię dowodu osobistego, numer telefonu, adres e-mail, uzyskiwane dochody i wydatki.

Pożyczkobiorca musi dokonać wyboru metody wypłaty pożyczki. Podczas składania wniosku, klient wybiera preferowany model wypłaty gotówki — za pomocą czeku GIRO. Zwyczajowo jest to wypłata gotówki na konto bankowe.

Pożyczkodawca, dokonuje oceny kompetencji finansowych klienta i podejmuje decyzję kredytową. W tym modelu wypłaty, decyzja kredytowa jest podejmowana przed weryfikacją tożsamości klienta.

Natychmiast po wydaniu pozytywnej opinii kredytowej, firma pożyczkowa prześle czek GIRO (kod) za pośrednictwem wiadomości SMS. Może się zdarzyć, że pożyczkodawca udostępnia czek GIRO w wersji papierowej, który zostanie dostarczony do klienta kurierem.

Finałem jest odbiór gotówki wybranej placówce Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego.

Pożyczki GIRO bez przelewu 1 grosza

Firmy pozabankowe, które udzielają pożyczek przez internet, wymagają potwierdzenia swojej tożsamości — autoryzacji danych personalnych, które zostały podane we wniosku. W tym celu jest wykorzystywane m.in. konto bankowe klienta, z którego wnioskodawca musi wykonać przelew 1 grosza na rachunek pożyczkodawcy lub zalogować się za pośrednictwem specjalnej aplikacji na swoje konto. Wszystko zależy od preferowanej formy autoryzacji przez pożyczkodawcę.

Pożyczki GIRO są udzielane bez angażowania konta bankowego, proces aplikacji jest identyczny jak w pozostałych wariantach wypłaty. Podczas składania wniosku, klient wybiera preferowany model wypłaty gotówki — za pomocą czeku GIRO. Jeśli pożyczkodawca zatwierdzi udzielenie pożyczki, klient otrzyma kod, który posłuży do wypłaty środków. Realizacja czeku wymaga przedstawienia kodu (otrzymanego od pożyczkodawcy) i dowodu osobistego klienta. Poczta, zanim wypłaci środki, zweryfikuje na podstawie dokumentu tożsamości, zgodność danych personalnych klienta

Zalety i wady pożyczki wypłacanej za pomocą czeku GIRO

Zależnie od indywidualnych uwarunkowań i potrzeb, każdy dysponuje własną oceną przydatnością danego produktu. Jednak można wyróżnić kilka zasadniczych cech charakterystycznych pożyczek GIRO m.in.:
Zalety

 • możliwość uzyskania pożyczki przez internet bez konta bankowego;
 • brak przelewów weryfikacyjnych;
 • możliwość wypłaty gotówki zaraz po otrzymaniu czeku GIRO (specjalnego kodu);
 • realizacja czeku GIRO w dowolnej placówce Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego na terenie kraju;
 • uproszczona aplikacja i wypłata gotówki na podstawie dowodu osobistego;
 • brak zarejestrowanej transakcji na rachunku bankowym klienta.

Wady

 • konieczność udania się do stacjonarnej placówki Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego w celu realizacji czeku GIRO;
 • wypłata pożyczki tylko w godzinach pracy Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego;
 • krótki okres ważności (około 5-7 dni) czeku GIRO;
 • koszt obsługi wypłaty na poczcie to 13 zł.

Polecamy również inne tematy dotyczące pożyczania przez internet


DODAJ SWOJĄ OPINIĘ O POŻYCZKACH NA CZEK GIRO

Comments: 9
 • #9

  W.z. (Wednesday, 04 November 2020 11:17)

  Pożyczka na czek GIRO jest dopasowana do mojej obecnej sytuacji. Super!


 • #8

  44 (Wednesday, 29 July 2020 12:43)

  Komornicy muszą nie lubić, takich sprytnych form omijania konta bankowego w obrocie gotówkowej.

 • #7

  NN22 (Wednesday, 24 June 2020 13:26)

  Pożyczki wypłacane czekiem giro mają jeden zasadniczy mankament, który polega na ograniczeniach czasowych, w jakich pracują placówki PP., aby zrealizować czek.

 • #6

  Natasza (Friday, 05 June 2020 11:00)

  Pożyczki udzielane na czek GIRO coraz częściej są preferowane przez klientów, którzy dostrzegają walory takich ofert.

 • #5

  tak (Monday, 18 May 2020 13:54)

  Potwierdzam, pożyczkę giro można dość szybko i sprawnie uzyskać — wymagany jest osobisty odbiór gotówki w stacjonarnej placówce Poczty Polskiej.

 • #4

  aS (Wednesday, 13 May 2020 14:59)

  Pożyczka GIRO nie jest taka czasochłonna, jak się może wydawać. Aplikacja jest realizowana przez internet, wypłata pieniędzy odbywa się na dowód osobisty, i specjalny kod otrzymany SMS. Problem polega na godzinach, w jakich można zrealizować czek — godzinach pracy poczty polskiej.

 • #3

  Polecam (Friday, 21 February 2020 15:34)

  Taka pożyczka wypłacana przez czek jest lepsza od standardowych zrealizowanych przez rachunek bankowy.

 • #2

  JOLA (Wednesday, 19 February 2020 12:26)

  Wypłata pożyczki czekiem GIRO nie jest taka czasochłonna. Wystarczy dowód osobisty i kod aby otrzymać gotówkę na poczcie. Mi taka forma odpowiada!

 • #1

  sowa (Tuesday, 18 February 2020 11:46)

  Pożyczki Giro mogą być szybciej u klienta niż na konto.