Pożyczki wypłacane czekiem GIRO na poczcie 

Pożyczki wypłacane czekiem GIRO na poczcie bez konta bankowego i przelewów weryfikacyjnych. Wypełniasz prosty wniosek online i wypłacasz gotówkę na dowód osobisty i kod. 

Pożyczki wypłacane czekiem GIRO na poczcie

Pożyczki wypłacane czekiem GIRO na poczcie 

Super Grosz » do kwoty — 15 000 zł » na okres — do 50 miesięcy » RRSO — 57,15% 

Aasa » do 1500 zł » na 36 miesięcy » RRSO 62,53%

TAKTO Finanse » do 10 000 zł » na 40 miesięcy » RRSO 74.76%

Mikroratka » do kwoty — 750 zł » na okres — 35,44 lub 52 tygodnie » RRSO — 178% 

Lendon » do kwoty — 6000 zł » na okres — 45 dni » RRSO — od 523% 

 Niniejsze informacje nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 §1 kodeksu cywilnego (Dz. U. z 1964, poz. 16, nr 93 z póź. zm.), mają one jedynie charakter orientacyjny i nie powinny być wykorzystywane w innych celach. Wiążące warunki udzielenia kredytu lub pożyczki zostaną przedstawione przez właściwą firmę lub bank w trakcie zawierania umowy. 

Pożyczki wypłacane w okienkach pocztowych za pośrednictwem czeku GIRO

Firmy pozabankowe starają się, aby ich oferta odpowiadała na zapotrzebowanie konsumentów, którzy coraz częściej oczekują oferty dedykowanej dla określonego odbiorcy. Uproszczona forma aplikacji, która pozwala pożyczać online na dowód osobisty, to jedynie punkt wyjścia dla współczesnego rynku pozabankowego. Dziś, pożyczki przez internet to np. oferty promocyjne dla nowych klientów, którzy pierwszy raz pożyczają za darmo, oferty bez przelewu weryfikacyjnego, dedykowane produkty dla osób zadłużonych, czy pożyczki udzielane na 500 plus itd. Kolejnym segmentem konsumentów, który rynek pozabankowy pragnie zagospodarować, są osoby bez konta bankowego, które z różnych przyczyn poszukują pożyczki, np. za pośrednictwem czeku GIRO realizowanego w placówkach Poczty Polskiej czy Banku Pocztowego.

Pożyczki wypłacane w okienkach pocztowych za pośrednictwem czeku GIRO są preferowane przez osoby, które nie mają konta bankowego, lub nie chcą takiej formy obsługi np. seniorzy czy małżonkowie, którzy posiadają wspólne konto i nie chcą, aby ich partnerzy wiedzieli o zaciągnięciu pożyczki itd. Niezależnie od motywacji konsumentów poszukujących takich rozwiązań, instytucje pozabankowe starają się dostarczyć na rynek produkty, które można uzyskać bez konieczności angażowania konta bankowego. Poniżej publikujemy zestaw pożyczek na czek GIRO, które uzyskasz bez konta bankowego.

Co to jest czek GIRO i jak go zrealizować?

Sama nazwa czeku, kojarzy się z blankietami, drukami, które były dość powszechnie stosowane w latach 90 XX wieku. Właściciel wpisywał kwotę, podpisywał taki druk i realizował go w banku lub placówce pocztowej. Dziś czek GIRO to zazwyczaj kod, który jest przekazywany przez pożyczkodawcę dla klienta, za pośrednictwem wiadomości SMS lub pocztą elektroniczną. Czek GIRO — specjalny kod, jest realizowany w placówce pocztowej lub banku pocztowym, wystarczy podać numer kodu i dowód osobisty, aby otrzymać gotówkę. Natychmiast po otrzymaniu kodu (Czeku GIRO) można go zrealizować w dowolnej placówce (w godzinach jej pracy) na terenie Polski. Dzięki czemu klient nie musi czekać np. na zaksięgowanie wpłaty na swoim rachunku bankowym.

Pożyczkobiorca nie musi wykonywać przelewów autoryzacyjnych czy innych metod weryfikacji swojej tożsamości. Autoryzacja danych personalnych klienta jest realizowana podczas odbioru gotówki na poczcie, podczas wypłaty pożyczki.

Koszt obsługi pożyczki realizowanej za pośrednictwem czeku GIRO wynosi 13 zł, która jest pobierana przez pocztę.

Osoby, które wybierają wypłatę pożyczki przez czek GIRO, muszą pamiętać, że czas ważności czeku to zaledwie 5 -7 dni. Jeśli w tym okresie gotówka nie zostanie wypłacona, czek GIRO straci swoją ważność!

Warunki uzyskania pożyczki GIRO

Nie ma jednolitych wymagań dotyczących warunków uzyskania pożyczki GIRO dla wszystkich pożyczkodawców. Zależnie od indywidualnych procedur i praktyk, firmy pożyczkowe mogą preferować np. klientów w różnym wieku, czy cechować się różną wrażliwością na zawartość rejestrów informacji gospodarczej itd. Jednak można wyróżnić kilka podstawowych wymogów, które muszą spienić klienci firm pozabankowych np.:

- posiadania polskiego obywatelstwa;

- stałego miejsca zameldowania na terenie kraju;

- ukończenie 18 roku życia (niektórzy pożyczkodawcy preferują starszych klientów);

- dysponowanie stałym dochodem;

- posiadanie dowodu osobistego, telefonu komórkowego i adresu e-mail;

- braku negatywnych wpisów w rejestrach osób zadłużonych (tylko nieliczne firmy udzielają pożyczek dla osób zadłużonych). 

Jak uzyskać pożyczkę wypłacaną na poczcie?

Osoby, które chcą uzyskać pożyczkę przez internet, która jest wypłacana na poczcie za pośrednictwem czeku GIRO, muszą najpierw wybrać odpowiednią ofertę, która dysponuje taką formą wypłaty.

Kolejnym krokiem jest aplikacja — wypełnienie wniosku za pośrednictwem formularza online. W którym powinien podać swoje imię i nazwisko, adres zameldowania ew. korespondencyjny, numer PESEL, numer i serię dowodu osobistego, numer telefonu, adres e-mail, uzyskiwane dochody i wydatki.

Pożyczkobiorca musi dokonać wyboru metody wypłaty pożyczki. Podczas składania wniosku, klient wybiera preferowany model wypłaty gotówki — za pomocą czeku GIRO. Zwyczajowo jest to wypłata gotówki na konto bankowe.

Pożyczkodawca, dokonuje oceny kompetencji finansowych klienta i podejmuje decyzję kredytową. W tym modelu wypłaty, decyzja kredytowa jest podejmowana przed weryfikacją tożsamości klienta.

Natychmiast po wydaniu pozytywnej opinii kredytowej, firma pożyczkowa prześle czek GIRO (kod) za pośrednictwem wiadomości SMS. Może się zdarzyć, że pożyczkodawca udostępnia czek GIRO w wersji papierowej, który zostanie dostarczony do klienta kurierem.
Finałem jest odbiór gotówki wybranej placówce Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego.

Pożyczki GIRO bez przelewu 1 grosza

Firmy pozabankowe, które udzielają pożyczek przez internet, wymagają potwierdzenia swojej tożsamości — autoryzacji danych personalnych, które zostały podane we wniosku. W tym celu jest wykorzystywane m.in. konto bankowe klienta, z którego wnioskodawca musi wykonać przelew 1 grosza na rachunek pożyczkodawcy lub zalogować się za pośrednictwem specjalnej aplikacji na swoje konto. Wszystko zależy od preferowanej formy autoryzacji przez pożyczkodawcę.

Pożyczki GIRO są udzielane bez angażowania konta bankowego, proces aplikacji jest identyczny jak w pozostałych wariantach wypłaty. Podczas składania wniosku, klient wybiera preferowany model wypłaty gotówki — za pomocą czeku GIRO. Jeśli pożyczkodawca zatwierdzi udzielenie pożyczki, klient otrzyma kod, który posłuży do wypłaty środków. Realizacja czeku wymaga przedstawienia kodu (otrzymanego od pożyczkodawcy) i dowodu osobistego klienta. Poczta, zanim wypłaci środki, zweryfikuje na podstawie dokumentu tożsamości, zgodność danych personalnych klienta.

Zalety i wady pożyczki wypłacanej za pomocą czeku GIRO

Zależnie od indywidualnych uwarunkowań i potrzeb, każdy dysponuje własną oceną przydatnością danego produktu. Jednak można wyróżnić kilka zasadniczych cech charakterystycznych pożyczek GIRO m.in.:
 

Zalety

- możliwość uzyskania pożyczki przez internet bez konta bankowego;

- brak przelewów weryfikacyjnych;

- możliwość wypłaty gotówki zaraz po otrzymaniu czeku GIRO (specjalnego kodu);

- realizacja czeku GIRO w dowolnej placówce Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego na terenie kraju;

- uproszczona aplikacja i wypłata gotówki na podstawie dowodu osobistego;

- brak zarejestrowanej transakcji na rachunku bankowym klienta.


Wady

- konieczność udania się do stacjonarnej placówki Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego w celu realizacji czeku GIRO;

- wypłata pożyczki tylko w godzinach pracy Poczty Polskiej lub Banku Pocztowego;

- krótki okres ważności (około 5-7 dni) czeku GIRO;

- koszt obsługi wypłaty na poczcie to 13 zł. 

Czy są pożyczki dostępne dla każdego odbiorcy? 

Pożyczki pozabankowe to produkty finansowe, które są udzielane m.in. dla osób, którym banki odmówiły udzielenia kredytu. Jednak nie każdy wniosek złożony w instytucji pozabankowej, kończy się udzieleniem pożyczki. Czy istnieją pożyczki dostępne dla każdego klienta? W których instytucjach pozabankowych najłatwiej uzyskać pożyczkę? Na te i inne pytania postaramy się udzielić wyczerpujących odpowiedzi.

Które pożyczki najłatwiej uzyskać — dla każdego?

Firmy pozabankowe stosują różne metody i oceny zdolności kredytowej swoich klientów. Nie ma uniwersalnych produktów, dostępnych dla każdego konsumenta. Odmowa udzielenia chwilówki online przez jedną firmę nie oznacza, że klient nie ma już szans na uzyskanie pożyczki. Poniżej prezentujemy listę pożyczek udzielanych na uproszczonych warunkach aplikacji, które cechują się wysokim odsetkiem przyznawalności.

Provident » do kwoty — wysoka przyznawalność — 20 000 zł » na okres — 48 miesięcy » RRSO — od 0.00%

AsKredyt » do kwoty — 15 000 zł » na okres — 36 miesięcy » RRSO — 24.25%

Autokapital » do kwoty — 100 000 zł » na okres — 12 miesięcy » RRSO — 35,43%

Lendon » do kwoty — wysoka przyznawalność — 3000 zł » na okres — 45 dni » RRSO — od 0.00%

Net Credit » do kwoty — wysoka przyznawalność — 4000 zł » na okres — 30 dni » RRSO — od 0.00%

Kuki » do kwoty — wysoka przyznawalność — 5000 zł » na okres — 30 dni » RRSO — od 0.00% 

Czy istnieją pożyczki dla każdego udzielane w każdej sytuacji?

Firmy pożyczkowe to nie są instytucje charytatywne i prowadza swoja aktywność biznesową w celach zarobkowych. Nikt nie udzieli pożyczki dla osoby, która nie rokuje jej zwrotu. Istnieje na rynku finansowym kilka propozycji, które można uzyskać w najtrudniejszych sytuacjach. Jednak są one obwarowane warunkami tj. posiadanie samochodu do 10 lat (Motopożyczka), nieruchomości (Speed Cash Polska) lub gwaranta (Rapida Money) - osoby, która zobowiąże się zwrócić pożyczkę za klienta, jeśli ten nie będzie w stanie jej spłacać.

Osoby, które znajdują się w trudnych sytuacjach finansowych, stanowią łatwy łup dla wszelkiego rodzaju oszustów, którzy wykorzystując trudną sytuację, oferują np. pożyczki prywatne na kosmiczne oprocentowanie (pożyczki prywatne nie są objęte limitami oprocentowania w ramach ustawy o kredycie konsumenckim) dla wyłudzenia nieruchomości itp.

Kto może otrzymać pożyczkę dla każdego?
Firmy pozabankowe nie stawiają wysokich wymogów dla swoich klientów, jednak jest zakres wymogów, który musi zostać spełniony przez pożyczkobiorców. Takim wymogiem, jest np. wiek klienta, który musi być co najmniej osobą pełnoletnią. Mieć polskie obywatelstwo, adres zameldowania na terenie kraju, dowód osobisty, telefon komórkowy i zazwyczaj konto bankowe — istnieje grupa pożyczek, które można uzyskać bez konta bankowego (wypłata gotówki odbywa się, za pośrednictwem czeku giro lub kuriera).

Nie istnieje jeden wspólny model weryfikacji zdolności kredytowych dla wszystkich instytucji pozabankowych. Wszystko zależy od wewnętrznych procedur i regulaminów, które są stosowane przez poszczególne firmy. Ten sam klient może być rożnie oceniany przez poszczególnych pożyczkodawców. Nie każda firma pozabankowa weryfikuje informacje dotyczące stałego źródła dochodu czy kompetencji finansowych.

Pożyczki bez sprawdzania baz
Reklamowanie pożyczek jako oferty bez badania klienta w BIK, skończyło się razem ze zmianami, jakie zaszły na rynku finansowym. Nowe regulacje prawne dotyczące kredytów konsumenckich zobowiązały m.in. firmy pozabankowe do weryfikacji klientów w bazach BIK. UOKiK każe firmy pożyczkowe, które informują — reklamują, że ich pożyczki są udzielane ,,pożyczki bez BIK''. Sam fakt posiadanie negatywnego wpisu w BIK nie dyskwalifikuje klienta. Każda firma indywidualnie ocenia taki stan rzeczy.

Czy osoby bez stałego zatrudnienia mogą liczyć na uzyskanie pożyczki?
Wszytko, zależy od indywidualnych składników oferty pożyczkowej i statusu klienta. ,,... Jeśli zakres otrzymywanych świadczeń — akceptowanych przez pożyczkodawcę — jest na odpowiednim poziomie, to istnieje możliwość uzyskania pożyczki przez osobę bezrobotną, która nie dysponuje umową o prace...''¹

Jak uzyskać pożyczkę dla każdego?
Osoby ubiegające się o pożyczkę dla każdego powinny przygotować dowód osobisty, dane konta osobistego i teleadresowe. Jeśli wszystko zostało już przygotowane, to należy:
1. Wybrać z tabeli powyżej ofertę, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom i możliwościom.
2. Kliknąć aktywny link ,,Złóż wniosek''.
3. Zarejestruj się, wypełniając krótki formularz online.
4. Autoryzuj swoje dane personalne za pośrednictwem konta bankowego, które zostały podane we wniosku. Wystarczy przelać jeden grosz lub zalogować się do swojego konta przy pomocy specjalnej aplikacji.
5. Poczekaj na decyzję kredytową.
6. W kilka chwil po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej na koncie bankowym powinna pojawić się gotówka.

Na jakiej podstawie jest wydawana decyzja kredytowa?
Zasady dotyczące warunków podejmowania decyzji kredytowych przez instytucje pozabankowe są utajnione. Proces jest w pełni automatyczny, oparty o program informatyczny dla każdej firmy inny. Człowiek w tym procesie stanowi jedynie funkcję pomocniczą. Nie da się określić wszystkich danych w oparciu, na podstawie których działają algorytmy analityczne. Jednak można wyróżnić kilka podstawowych źródeł informacji, które są brane pod uwagę m.in.:

- wiek klienta — optymalny to 30 - 35 lat;

- ilość osób na utrzymaniu;

- rodzaj umowy o prace;

- dochody i wydatki;

- chęć ubezpieczenia pożyczki ma pozytywny wpływ na decyzję kredytową;

- nawet profil na Facebooku może mieć wpływ na ostateczną decyzję.