Pożyczki dla każdego

Czy istnieją pożyczki dostępne dla każdego klienta? W których instytucjach pozabankowych najłatwiej uzyskać pożyczkę? Na te i inne pytania postaramy się udzielić wyczerpujących odpowiedzi.

 Czy istnieją pożyczki dostępne dla każdego klienta?

Czy są pożyczki dostępne dla każdego odbiorcy?

Pożyczki pozabankowe to produkty finansowe, które są udzielane m.in. dla osób, którym banki odmówiły udzielenia kredytu. Jednak nie każdy wniosek złożony w instytucji pozabankowej, kończy się udzieleniem pożyczki. Czy istnieją pożyczki dostępne dla każdego klienta? W których instytucjach pozabankowych najłatwiej uzyskać pożyczkę? Na te i inne pytania postaramy się udzielić wyczerpujących odpowiedzi.

Które pożyczki najłatwiej uzyskać — dla każdego?

Alfa Kredyt
<< sprawdź
 • do kwoty 6000 zł, na okres 30 dni, RRSO  476,71% 
 • pierwsza pożyczka za darmo dla nowych klientów
Provident
<< sprawdź
 • do 20 000 zł, na 48 miesięcy, RRSO od 9,73%,
 • bez przelewu weryfikacyjnego,
 • bez telefonów do pracodawcy
KredytOK
<< sprawdź
 • do 6000 zł, na   12, 18, 24 lub 36  miesięcy, RRSO  111,84%
Ekassa
<< sprawdź
 • do 9000 zł, na 4 lub 12 tygodnie, RRSO 173%,
 • możliwa konsolidacja chwilówek,
 • bez przelewu weryfikacyjnego,
 • dostępne w soboty i niedziele,
 • od 18 roku życia
SuperGrosz
<< sprawdź
 • do kwoty 5000 zł, na okres do 360 dni, RRSO  485,25%
 • bez konta bankowego,
 • bez telefonów do pracodawcy,
 • możliwość wypłaty czekiem GIRO na poczcie,
 • dostępne w soboty i niedziele,
 • na 500 plus

Firmy pozabankowe stosują różne metody i oceny zdolności kredytowej swoich klientów. Nie ma uniwersalnych produktów, dostępnych dla każdego konsumenta. Odmowa udzielenia chwilówki online przez jedną firmę nie oznacza, że klient nie ma już szans na uzyskanie pożyczki. Poniżej prezentujemy listę pożyczek udzielanych na uproszczonych warunkach aplikacji, które cechują się wysokim odsetkiem przyznawalności.

Czy istnieją pożyczki dla każdego udzielane w każdej sytuacji?

Firmy pożyczkowe to nie są instytucje charytatywne i prowadza swoja aktywność biznesową w celach zarobkowych. Nikt nie udzieli pożyczki dla osoby, która nie rokuje jej zwrotu. Istnieje na rynku finansowym kilka propozycji, które można uzyskać w najtrudniejszych sytuacjach. Jednak są one obwarowane warunkami tj. posiadanie samochodu do 10 lat (Motopożyczka), nieruchomości (Speed Cash Polska) lub gwaranta (Rapida Money) - osoby, która zobowiąże się zwrócić pożyczkę za klienta, jeśli ten nie będzie w stanie jej spłacać.

Osoby, które znajdują się w trudnych sytuacjach finansowych, stanowią łatwy łup dla wszelkiego rodzaju oszustów, którzy wykorzystując trudną sytuację, oferują np. pożyczki prywatne na kosmiczne oprocentowanie (pożyczki prywatne nie są objęte limitami oprocentowania w ramach ustawy o kredycie konsumenckim) dla wyłudzenia nieruchomości itp.

Kto może otrzymać pożyczkę dla każdego?

Firmy pozabankowe nie stawiają wysokich wymogów dla swoich klientów, jednak jest zakres wymogów, który musi zostać spełniony przez pożyczkobiorców. Takim wymogiem, jest np. wiek klienta, który musi być co najmniej osobą pełnoletnią. Mieć polskie obywatelstwo, adres zameldowania na terenie kraju, dowód osobisty, telefon komórkowy i zazwyczaj konto bankowe — istnieje grupa pożyczek, które można uzyskać bez konta bankowego (wypłata gotówki odbywa się, za pośrednictwem czeku giro lub kuriera).

Nie istnieje jeden wspólny model weryfikacji zdolności kredytowych dla wszystkich instytucji pozabankowych. Wszystko zależy od wewnętrznych procedur i regulaminów, które są stosowane przez poszczególne firmy. Ten sam klient może być rożnie oceniany przez poszczególnych pożyczkodawców. Nie każda firma pozabankowa weryfikuje informacje dotyczące stałego źródła dochodu czy kompetencji finansowych.

Pożyczki bez sprawdzania baz

Reklamowanie pożyczek jako oferty bez badania klienta w BIK, skończyło się razem ze zmianami, jakie zaszły na rynku finansowym. Nowe regulacje prawne dotyczące kredytów konsumenckich zobowiązały m.in. firmy pozabankowe do weryfikacji klientów w bazach BIK. UOKiK każe firmy pożyczkowe, które informują — reklamują, że ich pożyczki są udzielane ,,pożyczki bez BIK''. Sam fakt posiadanie negatywnego wpisu w BIK nie dyskwalifikuje klienta. Każda firma indywidualnie ocenia taki stan rzeczy.

Czy osoby bez stałego zatrudnienia mogą liczyć na uzyskanie pożyczki?

Wszytko, zależy od indywidualnych składników oferty pożyczkowej i statusu klienta. ,,... Jeśli zakres otrzymywanych świadczeń — akceptowanych przez pożyczkodawcę — jest na odpowiednim poziomie, to istnieje możliwość uzyskania pożyczki przez osobę bezrobotną, która nie dysponuje umową o prace...''¹

Jak uzyskać pożyczkę dla każdego?

Osoby ubiegające się o pożyczkę dla każdego powinny przygotować dowód osobisty, dane konta osobistego i teleadresowe. Jeśli wszystko zostało już przygotowane, to należy:
1. Wybrać z tabeli powyżej ofertę, która najlepiej odpowiada naszym potrzebom i możliwościom.
2. Kliknąć aktywny link ,,Złóż wniosek''.
3. Zarejestruj się, wypełniając krótki formularz online.
4. Autoryzuj swoje dane personalne za pośrednictwem konta bankowego, które zostały podane we wniosku. Wystarczy przelać jeden grosz lub zalogować się do swojego konta przy pomocy specjalnej aplikacji.
5. Poczekaj na decyzję kredytową.
6. W kilka chwil po uzyskaniu pozytywnej decyzji kredytowej na koncie bankowym powinna pojawić się gotówka.

Na jakiej podstawie jest wydawana decyzja kredytowa?

Zasady dotyczące warunków podejmowania decyzji kredytowych przez instytucje pozabankowe są utajnione. Proces jest w pełni automatyczny, oparty o program informatyczny dla każdej firmy inny. Człowiek w tym procesie stanowi jedynie funkcję pomocniczą. Nie da się określić wszystkich danych w oparciu, na podstawie których działają algorytmy analityczne. Jednak można wyróżnić kilka podstawowych źródeł informacji, które są brane pod uwagę m.in.:
- wiek klienta — optymalny to 30 - 35 lat;
- ilość osób na utrzymaniu;
- rodzaj umowy o prace;
- dochody i wydatki;
- chęć ubezpieczenia pożyczki ma pozytywny wpływ na decyzję kredytową;
- nawet profil na Facebooku może mieć wpływ na ostateczną decyzję.

Write a comment

Comments: 0