Rata na Plus

Data aktualizacji: 22.12.2019

Pożyczka ratalna Rata na Plus

Formularz informacyjny dotyczący kredytu konsumenckiego Rata na Plus

Kredytodawca: Aventus Group Sp. z o. o.,

Oprocentowanie: 10%,

Prowizja: 25,0% - 54,6%

RRSO: od 522,03%,

Odsetki za opóźnienie: 14 % w stosunku rocznym,

Pierwsza pożyczka: płatna,

Okres pożyczki: od 2 do 12 miesięcy,

Kwota pożyczki: od 600 do 10 000 zł,

Max. kwota pierwszej pożyczki: 10 000 zł,

Wiek pożyczkobiorcy: od 20 do 73 lat,

Godziny pracy: Poniedziałek - piątek, w godzinach od 8:00 do 21:00,

sobota - niedziela od 9:00 do 17:00,

Adres: ul. Kard. St. Wyszyńskiego 2B 15-888 Białystok,

Telefon: +48 85 871 00 60,

Adres poczty elektronicznej: info@ratanaplus.pl

logo Rata na Plus

Pożyczka Rata na Plus dotyczy produktu pozabankowego, który jest udzielany bez zbędnych formalności. W zakresie kwot od 600 do 10 000 zł — spłacane na przestrzeni od 2 do 12 miesięcy. Uproszczone procedury pozwalają na uzyskanie gotówki bez opuszczania domu, wystarczy mieć dostęp do sieci, dowód osobisty, konto bankowe i telefon komórkowy, aby w kilka chwil zrealizować aplikację o pożyczkę. Pożyczkodawca zapewnia, że wnioski są rozpatrywane przez całą dobę m.in. w soboty i niedziele.

Kto może uzyskać pożyczkę Rata na Plus?

Pożyczka ratalna Rata na Plus jest udzielana od kwoty 600 do 10 000 zł — spłata odbywa się od 2 do 12 miesięcy.

Rata na Plus, to nie jest oferta dla każdego, aby móc uzyskać pożyczkę należy spełnić kilka podstawowych wymogów, jakie pożyczkodawca stawia dla swoich klientów m.in.:
 • ukończone 19, ale nie przekroczone 73 lata;
 • posiadanie dowodu osobistego, konta bankowego, telefonu komórkowego i adresu e-mail;
 • dysponowanie udokumentowanym stałym dochodem;
 • brak wpisów w rejestrach osób zadłużonych;
 • brak nieuregulowanych zobowiązań względem pożyczkodawcy.

Osoby ubiegające się o pożyczkę ratalną Rata na Plus są weryfikowani w Biurze Informacji Gospodarczej, Platformie Wymiany Informacji Pożyczkowej (CRIF) oraz w Kaczmarski Group.

Co trzeba zrobić, aby uzyskać pożyczkę Rata na Plus?

Pierwszy etap aplikacji o uzyskanie kredytu Rata na Plus polega na wyborze kwoty, o jaką wnioskujemy i okresu jej spłaty. Korzystając z suwaka na kalkulatorze wniosku, klikając w aktywny link ,,weź pożyczkę,, zostaniemy przeniesieni do formularza wniosku rejestracyjnego online, w którym musimy podać swoje dane takie jak: imię i nazwisko, adres e-mail, numer telefonu komórkowego, PESEL, numer i seria dowodu osobistego, obywatelstwo i kraj pochodzenia. Wyrazić zgody dotyczące przetwarzania danych osobowych i akceptacji zapisów umowy i regulaminów.

Pożyczkodawca we wniosku rejestracyjnym udostępnia dane dotyczące kalkulacji: wysokości raty, daty jej spłaty, ilości rat, całkowitej kwoty do spłaty, kosztów pożyczki i wysokości RRSO. Klient może zweryfikować parametry pożyczki o, którą się ubiega.

W drugim etapie aplikacji, klient musi zweryfikować swoją tożsamość, za pośrednictwem konta bankowego. Istnieją dwa warianty autoryzacji: ekspresowa — za pośrednictwem aplikacji, która nie wymaga wykonywania przelewu weryfikacyjnego (klient nie musi posiadać środków na koncie) lub metodą klasyczną, która polega na wykonaniu przelewu 1 grosza z własnego konta na rachunek bankowy pożyczkodawcy.

Wypłata pożyczki jest realizowana natychmiast po wydaniu pozytywnej decyzji kredytowej. Decyzja jest przesyłana do klienta w formie wiadomości SMS. W zależności od banku, w jakim pożyczkobiorca posiada swoje konto bankowe. Gotówka może zostać przelana przelewem ekspresowym lub tradycyjnym.

Reprezentatywny przykład Rata na Plus

,,Reprezentatywny przykład dla pożyczki ratalnej prezentowanej w serwisie: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) to 522,03% przy założeniach: całkowita kwota pożyczki 3000 zł; całkowita kwota do spłaty 4021,14 zł; oprocentowanie zmienne w skali roku 10%; całkowity koszt pożyczki 1021,14 zł (w tym: prowizja 971 zł, odsetki 50,14 zł); umowa na 90 dni. Stan na 01.01.2018. Przyznanie pożyczki zależy od wyniku oceny zdolności kredytowej wnioskodawcy. Brak spłaty pożyczki w terminie spowoduje, że Pożyczkobiorca zobowiązany będzie do zapłaty łącznej kwoty pożyczki, na którą składają się: kwota pożyczki, prowizja za udzielenie pożyczki oraz koszty związane z podjętymi czynnościami przez Pożyczkodawcę mającymi na celu odzyskanie należności od Pożyczkobiorcy.'' Źródło: www.ratanaplus.pl

Pożyczkodawca Rata na Plus

Właścicielem znaku towarowego Rata na plus jest Aventus Group spółka, która prowadzi swoja działalność finansową w pięciu krajach europejskich i jednym azjatyckim. W Polsce jest obecna od roku 2012, proponując chwilówki online i pożyczki ratalne m.in. za pośrednictwem takich marek jak: Pożyczka Plus, Smart Pożyczka, Rata na Plus. Dysponując certyfikatami jakości „Firma Wiarygodna Finansowo” i „Rzetelna Firma”. Działając na podstawie ustawy o kredycie konsumenckim, prawa cywilnego i zezwolenia KNF. Z informacji, jakie spółka udostępnia — wynika, że dostarczyła na polski rynek ponad 300 000 pożyczek na łączną kwotę 6 mld zł.

Podsumowanie

Zalety oferty Rata na Plus
 • uproszczona forma aplikacji;
 • możliwość autoryzacji danych klienta bez przelewu 1 grosza;
 • obsługa wniosków w soboty i niedziele;
 • szybka wypłata gotówki.
Wady oferty Rata na Plus
 • oferta dostępna od 20 roku życia;
 • weryfikacja klienta w bazach informacji gospodarczych;
 • brak propozycji promocyjnych np. dla nowych klientów.

Polecamy również inne pożyczki online

Dodaj opinie o Rata na Plus

Oceń firmę, pożyczkę Rata na Plus i wystaw komentarz, pomożesz innym w wyborze wiarygodnego i uczciwego pożyczkodawcy.

Write a comment

Comments: 2
 • #1

  Rata na Plus? (Wednesday, 04 December 2019 12:03)

  Rata na Plus to propozycja pożyczkowa, którą wymaga dobrej opinii kredytowej od pożyczkobiorcy. Inaczej nie ma mowy o uzyskaniu gotówki!

 • #2

  ? (Friday, 21 February 2020 15:23)

  Czyli tylko dla osób z dobrym bik?