ProFimo

10.11.2020

Pożyczki ProFimo — ratalne i samochodowe

Reklama

Formularz informacyjny dotyczący kredytu konsumenckiego PROFIMO

Kredytodawca: Prometeusz Finanse Sp. z o.o.,

Oprocentowanie: 7,2%,

RRSO: 73,8%,

Okres pożyczki: 15/36 miesięcy,

Kwota pożyczki: do 3000/20 000 zł,

Opłata rejestracyjna: brak,

Max. kwota pierwszej pożyczki: 3000/20 000 zł,

Wiek pożyczkobiorcy:

Godziny pracy: pn-pt od 08.00 do 19.00, sob.-niedz. 10.00-15.00,

Adres: 25-502 Kielce, ul. Paderewskiego 48,

Telefon: 801000606,

Adres poczty elektronicznej: profimo@prometeusz.org.pl

ProFimo

ProFimo to znak towarowy, który należy do Prometeusz Finanse Sp. z o.o., która oferuje produkty pozabankowe online tj. pożyczki ratalne i samochodowe. Firma działa na rynku finansowym od 2005 roku, specjalizując się w długoterminowym zakresie finansowania. Pożyczkodawca zapewnia swoich klientów, że jego produkty cechuje m.in. elastyczność i przejrzystość, bez ukrytych opłat. A dane klientów, są bezpieczne dzięki zastosowaniu najwyższych standardów bezpieczeństwa. Na podstawie zapory sieciowej i kodów dostępu. Osoby trzecie nie mają dostępu do danych wrażliwych klientów.

ProFimo udziela pożyczek ratalnych od kwoty 1000 do 3000 zł z okresem spłaty na 15 rat — RRSO 91,6%.
Pożyczki samochodowe są udzielane od kwoty 300 do 20 000 zł, z terminem spłaty od 24 do 36 rat — RRSO od 84,9 do 59,5%.

Warunkiem uzyskania finansowania od ProFimo jest spełnienie warunków tj.:

 • posiadanie polskiego obywatelstwa;
 • stałe zameldowanie na terenie kraju;
 • dysponowanie kontem bankowym w polskim banku;
 • posiadanie adresu e-mail i numeru telefonu;
 • uzyskiwanie stałego udokumentowanego dochodu;
 • brak negatywnych wpisów w bazie BIK.

Wniosek o pożyczkę ProFimo

Osoby, które pierwszy raz aplikują o uzyskanie pożyczki ProFimo, muszą za pośrednictwem kalkulatora pożyczkowego (na stronie pożyczkodawcy/wniosku online) wybrać produkt, jaki ich interesuje. Określić parametry oferty dotyczące kwoty i czasu jej spłaty (suwakiem). Jeśli warunki finansowe naszej kalkulacji odpowiadają naszym oczekiwaniom, klikamy aktywny link ''KONTYNUUJ''. Zostaniemy przeniesieni do formularza online, w którym należy podać swoje imię i nazwisko, numer PESEL i dowodu osobistego. Określić szczegóły swojego zatrudnienia dotyczące informacji tj. formy zatrudnienia i dochodu. Podać swój adres e-mail, numer telefonu komórkowego i utworzyć swoje hasło do panelu pożyczkobiorcy. Wyrazić niezbędne zgody dotyczące przetwarzania danych osobowych.

Niezbędne jest potwierdzenie danych osobowych, które zostały zarejestrowane przez klienta. W tym celu należy przeprowadzić proces weryfikacji, za pośrednictwem systemu Kontomatik. Pożyczkodawca, przy pomocy aplikacji (Kontomatik) loguje się na swoje konto bankowe bez konieczności wykonywania tzw. przelewów weryfikacyjnych.

Klient musi m.in. udzielić Pełnomocnictwa do Podpisania Umowy Pożyczki, które jest niezbędne do uzyskania pożyczki na warunkach uproszczonych przez internet. Upoważnienie dotyczy jednorazowego upoważnienia do zawarcia w naszym imieniu umowy, na zaciągniecie pożyczki bez możliwości podejmowania innych działań prawnych.

Decyzja kredytowa jest podejmowana indywidualnie na podstawie oceny kredytowej klienta. Pożyczkodawca może zaproponować niższą kwotę lub odmówić udzielenia pożyczki, jeśli ocena kredytowa klienta będzie za niska. Informacja zostanie przekazywana w wiadomości SMS.

Pożyczkodawca może odmówić udzielenia finansowania na podstawie m.in.:

 • błędnie wypełniony wniosek;
 • brak kontaktu z klientem;
 • nieudanej autoryzacji danych klienta;
 • negatywnego wpisu w bazie BIK;
 • wysokiego ryzyka kredytowego itp.

W sytuacji, kiedy uzyskaliśmy negatywną decyzję kredytową, drugi wniosek o uzyskanie pożyczki ProFimo możemy złożyć po upływie 90 dni.

Pożyczkodawca może zweryfikować źródło i wysokość dochodów u pracodawcy. Klient o takim fakcie zostanie poinformowany w rozmowie telefonicznej z konsultantem. W każdej chwili może odmówić i zakończyć dalsze procedowanie wniosku.

Wypłata pożyczki jest realizowana przelewem na konto bankowe klienta i odbywa się po 15 minutach od uruchomienia pożyczki w panelu klienta. Przelewy są realizowane w godzinach pracy firmy od 8.00 do 18.00.

Umowa pożyczki jest dostarczana na adres e-mail i za pośrednictwem panelu klienta. Klient jest zobowiązany do jej wydrukowania, podpisania i odesłania na adres lub e-mail biura firmy pożyczkowej.

Kolejna pożyczka ProFimo

O kolejną pożyczkę ProFimo można ubiegać się po otrzymaniu potwierdzenia o spłacie poprzedniej. Zazwyczaj pożyczkodawca wysyła wiadomość SMS lub e-mail.

Osoby, które ubiegają się o drugą pożyczkę — wystarczy, że zalogują się do swojego panelu klienta i wybiorą kwotę, która ich interesuje na kalkulatorze pożyczkowym. Jeśli pożyczkodawca będzie miał inną ofertę, konsultant firmy skontaktuje się telefonicznie i przedstawi swoją ofertę.

Pożyczkodawca nie udziela kolejnych pożyczek, zanim nie zostanie spłacona aktualna oferta. Nie ma też możliwości dopożyczenia do bieżącej pożyczki.

Spłata pożyczki ProFimo

Spłata odbywa się w ratach miesięcznych, aktualny stan zadłużenia i bieżąca rata spłaty jest podana w panelu klienta. Pożyczkodawca nie umożliwia zmiany terminu spłaty i wydłużenia okresu spłaty. Jeśli powstał problem z terminowym regulowaniem spłaty, należy niezwłocznie skontaktować się z pożyczkodawca.

Wcześniejsza spłata pozwala zaoszczędzić koszt odsetek ustawowych, jednak prowizja nie podlega zwrotowi.

Panel klienta ProFimo

Klient może zmienić swoje dane w panelu klienta, wybierając zakładkę edycja danych. Zmiany np. danych o zarobkach czy z dowodu osobistego wymagają przesłania dokumentów na e-mail pożyczkodawcy.

Osoby, które utraciły hasło do panelu klienta, mogą je odzyskać za pośrednictwem aktywnego linku ,,ODZYSKAJ HASŁO''. Klient otrzyma na swoją skrzynkę pocztową e-mail link do zmiany hasła.

Panel klienta można usunąć za pośrednictwem wniosku wysłanym przez e-mail lub Pocztę Polską.

Reprezentatywny przykład


,,Reprezentatywny przykład: całkowita kwota pożyczki 2000.00 zł, czas obowiązywania umowy 18 msc., oprocentowanie 7,2%, prowizja 846,40 zł, odsetki 165,00 zł, całkowita kwota do zapłaty 3011,40 zł, RRSO 73,8% Udzielenie pożyczki jest uzależnione od pozytywnej oceny zdolności kredytowej. Stan na dzień 06.07.2020 roku.'' Źródło: www.profimo.pl

Polecamy również inne pożyczki przez internet

Dodaj opinie o ProFimo

Oceń firmę, pożyczkę i wystaw komentarz, pomożesz innym w wyborze wiarygodnego i uczciwego pożyczkodawcy.

Write a comment

Comments: 1
 • #1

  yt (Monday, 16 November 2020 11:27)

  3000 zł spłacane przez 15 miesięcy to wygodna forma spłaty, która nie obciąża nadmiernie budżetu domowego. Koszt takiej pożyczki 73,8% też nie jest wysoki.