Konta bankowe

Internetowe konta osobiste

Konta bankowe

Konta internetowe, pozwalają na pełna swobodę, w zarządzaniu naszymi środkami zgromadzonymi na naszym rachunku bankowym. Do tego wygoda i komfort w obsłudze. W każdej chwili i w zasadzie z każdego miejsca, możemy swobodnie dokonywać wszystkich operacji na naszym koncie internetowy, w zależności od potrzeb. Jedynym ograniczeniem jest dostęp do komputera i internetu.

W obecnym procesie szybkiej informatyzacji i wprowadzanych udogodnień dla klientów. Banki zaczynają wprowadzać dodatkowe funkcję, dotyczące zarządzania naszymi kontami. A mianowicie role komputera, zaczyna przejmować telefon komórkowy.

Konta internetowe, to nie tylko wygoda i komfort w zarządzaniu naszymi środkami. Ale też możliwość szybkiego i prostego sposobu na pozyskiwanie dodatkowych środków. Za pomocą debetu na koncie. W ofercie kont osobistych, pojawiają się oferty uzyskania debetu online. Wystarczy złożyć wniosek i po kilku sekundach, nasze konto jest zasilone dodatkowymi środkami z przyznanego nam limitu debetowego. Tu liderem jest konto osobiste Inteligo. Bez konieczności zaciągania dodatkowych pożyczek na dzisiaj, kredytów, czy tak zwanych chwilówek.

Sam proces zakładania konta internetowego nie jest tak szybki. Musimy wypełnić wniosek online, o otworzenie internetowego konta osobistego. Następnie bank po sprawdzeniu poprawności i zweryfikowaniu naszych danych osobowych. Za pośrednictwem kuriera wysyła do nas umowę dotyczącą prowadzenia konta osobistego. Po podpisaniu i przekazaniu umowy kurierowi. Musimy poczekać aż nasza podpisana umowa dotrze do banku. Bank natychmiast po otrzymaniu umowy, aktywuje nam nasz rachunek i od tego momentu nasze konto jest już aktywne. Cały proces trwa zazwyczaj ok 2 tygodni.

Zanim otworzymy rachunek bankowy, musimy dokonać wyboru konta osobistego. Tu zazwyczaj zwracamy uwagę na koszty prowadzenia i korzystania z takiego kona internetowego.

Debet na koncie...

Debet na koncie to dług wobec banku, inaczej – ujemne saldo na koncie bankowym. Nie wymaga zawierania specjalnej umowy. Korzystanie z debetu, jest usankcjonowane ogólnymi zasadami zawartymi w zapisach umowy, o prowadzenie konta osobistego. Pożyczka w formie debetu, jest szybka i wygodna , ale zazwyczaj krótkoterminowa. Banki zazwyczaj oczekują spłaty debetu w ciągu 30 dni. I koszty takiego kredytu, są zazwyczaj wyższe od innych tego typu pożyczek. Wadą debetu na koncie, jest niewielka kwota, jaka jest przyznawana przez bank w ramach takiego kredytu.


Kredyty odnawialne podobnie jak debet na koncie, są przyznawane na rachunku bieżącym. Zasadniczą różnicą kredytu odnawialnego, od debetu jest okres na jaki jest przyznawany. Kredyt odnawialny jest przyznawany na okres roku i jest znaczne tańszy od debetu. Jednak kredyt odnawialny, jest zazwyczaj skierowany do stałych klientów, z dłużmy stażem o wyższych obrotach na koncie osobistym. Wspólnym mianownikiem debetu i kredytu odnawialnego jest dowolność wykorzystania- spłaty obu produktów. Zarówno debet, jak i kredyt odnawialny mogą być wydatkowane w formie gotówkowej jak i bezgotówkowej. Klient może wykorzystać cały limit, jednorazowo lub w częściach.

Internetowe konto bankowe - Inteligo

Większość instytucji bankowych, posiada w swojej ofercie kont m.in. rachunki internetowe, które od początku są zarządzane online. Klient zakłada, zarządza i obsługuje takie konto całkowicie zdalnie za pośrednictwem internetu.

Dzięki czemu koszt utrzymania rachunku, jest zazwyczaj zdecydowanie niższy, od standardowego konta bankowego, zakładanego w placówce banku. Dodatkowym atutem takiej oferty jest minimalny zakres formalności i szybka realizacja, która nie wymaga wizyt w banku.

Na rynku kont internetowych, na szczególną uwagę zasługuje konto internetowe Inteligo, które charakteryzuje się m.in.: brakiem opłat za prowadzenie rachunku; wykonywanie przelewów i zleceń stałych na terenie kraju; bank nie pobiera opłat za wydanie karty i jej użytkowanie - jeśli klient realizuje miesięcznie transakcje bezgotówkowe na min. kwotę 100 zł. Darmowe jest korzystanie z bankomatów PKO Banku Polskiego i BZ WBK.
Proces wnioskowania o konto Inteligo, został oparty o prosty wniosek internetowy po wysłaniu którego, bank kontaktuje się telefonicznie w celu potwierdzenia danych osobowych i weryfikacji wniosku. Za pośrednictwem kuriera, dostarcza klientowi umowę do podpisania. Bank natychmiast po otrzymaniu podpisanej umowy, aktywuje konto, które od tej pory jest w pełni funkcjonalne.
Inteligo udostępnia konta internetowe m.in. dla osób indywidualnych (dla jednej , dwóch ew. trzech osób), dla małoletnich (od 13 roku życia), obcokrajowców. Rachunki dedykowane dla firm i przedsiębiorstw, oszczędnościowe i inwestycyjne.

Darmowe konta bankowe z bezpłatnymi bankomatami

Opłaty za wypłatę gotówki z bankomatów, mogą stanowić poważne obciążenie naszych wydatków. Szczególnie że tzw. darmowe rachunki po kilku tygodniach okresu promocji, przekształcają się w kosztowne konta, które drenują portfele klientów.
Postanowiliśmy sprawdzić rynek bezpłatnych kont bankowych, które nie pobierają opłat za korzystanie ze wszystkich bankomatów. Coraz więcej banków dysponuje ofertą rachunków, które nie naliczają prowizji za korzystanie z bankomatów na terenie kraju. Gorzej jest z bankomatami poza granicami kraju, tu oferta jest zdecydowanie mniejsza, a do tego dochodzi np.koszt przewalutowania.
Nasz ranking został oparty o standardowe propozycje, adresowane dla przeciętnego konsumenta, który przelewa swoje wynagrodzenie na rachunek bankowy (do kwoty 2500 zł), realizując kilka transakcji bezgotówkowych kartą kredytową.
Interesują nas tylko oferty, które odnoszą się do wszystkich bankomatów - bez prowizji.

T-Mobile Usługi Bankowe oferuje najlepsze darmowe konto

Na rynku jest kilka interesujących ofert bankowych, które proponują darmowe konta. W ramach których posiadacze rachunków, mogą uzyskać do kilkuset złotych, w skali roku.
Najwięcej zyskają posiadacze konta T-Mobile Usługi Bankowe, które umożliwia zaoszczędzenie do 600 zł na przestrzeni jednego roku. Głównymi składnikami produktu T-Mobile Usługi Bankowe w ramach konta osobistego są:
  • nawet 5% zwrotu wartości zakupów
  • brak opłat za prowadzenie rachunku
  • brak opłat za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie
  • brak opłat za krajowe przelewy internetowe - w tym co miesiąc 10 natychmiastowych
Dodatkowo istnieje możliwość uzyskania nisko oprocentowanego - 9,75% limitu kredytowego na koncie. Z 1% opłatą za przyznanie limitu, bez względu na kwotę (min. 30 zł). Posiadacze abonamentu telefonicznego T-Mobile, mają do dyspozycji możliwość uzyskania do 1000 zł limitu - bez zbędnych procedur.

Banki wyczuły zysk w programie ,,Rodzina 500+,,

Banki ruszyły do ,,pomocy,, w obsłudze rządowego programu ,,Rodzina 500+,, który jest finansowym wsparciem dla rodzin. Oferując 500 zł na pierwsze dziecko w rodzinach z niskim progiem dochodem, na drugie i kolejne dziecko bez wyznaczania limitu dochodowego.  

Projekt zyskał uznanie w kręgach finansowych, szczególnie w instytucjach bankowych, które wyczuły zysk z obsługi klientów, kwalifikujących się do programu. Od możliwości składania wniosków za pośrednictwem serwisów bankowych, po dedykowane produkty tj. konta, lokaty czy kredyty. Instytucje bankowe oferują darmowe składanie wniosków pod warunkiem posiadania konta lub założenie takiego rachunku w danej instytucji. Wszystko dla zwiększenia zysków z tej części klientów, którzy z racji posiadania dzieci uczestniczą w programie ,,Rodzina 500+,,.

O czym muszą pamiętać klienci tych instytucji, którzy chcą korzystać z programu ,,Rodzina 500+,, za pośrednictwem instytucji finansowych, które uczestniczą w obsłudze programu tylko z komercyjnego powodu - zwiększenia zysku kosztem swoich klientów!

 

ING daje 100 zł za konto

Załóż do 31 stycznia Konto z Lwem Direct i odbież 100 zł.
ING tylko do 31 stycznia rozdaje 100 zł dla osób, które za pośrednictwem internetu założą rachunek bankowy. Nieodzownym warunkiem promocji jest  m.in. realizacja płatności za zakupy, wykonana za pośrednictwo karty do konta ew. BLIK-iem na kwotę min. 1000 zł do dnia 30 czerwca 2016 roku.
Konto z Lwem Direct to internetowy rachunek z funkcją bankowości mobilnej, który nie jest obciążony opłatami m.in.
za prowadzenie konta,
za wypłaty z bankomatów ING Banku Śląskiego iPlanet Cash,
za krajowe przelewy realizowane przez telefon i internet,
za usługę Cashback, za wydanie i korzystanie z karty do konta...
Posiadacze rachunku ING mogą realizować wypłaty z bankomatów, ew. wykonywać opłaty za pośrednictwem telefonu. W ramach aplikacji mobilnej BLIK i Visa NFC. Dodatkowo istnieje możliwość naklejenia na telefon Zbliżak Visa, który pozwoli na wykonywanie transakcji zbliżeniowych...

Promocja konta osobistego w BGŻ BNP Paribas - Kontoaktywator

Promocja konta osobistego w BGŻ BNP Paribas - Kontoaktywator
Konto osobiste Kontoaktywator to zarabiający rachunek bankowy, na którym środki są oprocentowane na poziomie 4% w skali rocznej. Kredyt w koncie do sumy 5000 zł, który nie podlega oprocentowaniu.
Posiadacz rachunku nie zostaną obciążeni kosztami za prowadzenie konta, jeśli rachunek jest zasilany min. 1000 zł miesięcznie. Darmowe są m.in. wypłaty z bankomatów na całym świecie, realizacja zleceń stałych i poleceń zapłaty, internetowe przelewy krajowe w złotych i obsługa karty do konta dla posiadacza rachunku.
Warunkami niezbędnymi do spełnienia są m.in. założenie konta objętego promocją „Kontoaktywator” z kartą do rachunku i dostępem online. Regularne zasilanie rachunku bankowego. Promocja została przewidziana na okres od 17 września do 31 października 2015 roku dla nowych klientów BGZ.

Deutsche Bank - przelewy internetowe w weekendy

Wiele usług bankowych jest niedostępnych dla klientów w dni wolne od pracy np. weekendy. Klienci muszą czekać do wznowienia pracy przez instytucje bankowe, na realizację np. przelewu bankowego.
Deutsche Bank zamierza wprowadzić do swojej oferty w bankowości internetowej db easyNET, realizację wewnętrznych przelewów internetowych w dni wolne. Zmiany mają dotyczyć m.in. interfejsu strony banku.

Darmowe wypłaty z bankomatów

Okres wakacyjny to m.in. wyjazd na urlop, poza granice naszego kraju. Spędzając urlop, na zagranicznych wojażach musimy mieć dostęp do gotówki, którą najłatwiej uzyskać za pośrednictwem bankomatów. Z myślą o tej grupie osób, która będzie korzystała z bankomatów poza granicami naszego kraju, Credit Agricole przygotowało promocyjną ofertę, darmowych wypłat z bankomatów na całym świecie.
Promocja dotyczy 1 Konta i Konta PROSTOoszczędzającego PLUS i obowiązuję od 27 czerwca do 30 września 2014 roku. W tym terminie klienci, którzy za pośrednictwem kart prowadzonych przez bank w złotówkach, euro oraz dolarach amerykańskich dla wyżej wymienionych kont bankowych, będą korzystali z bankomatów poza granicami kraju. Wypłata gotówki nie będzie obciążona kosztami prowizji.
Niezależnie od formy i miejsca, z którego będziemy korzystać z kart kredytowych. Warto pamiętać o zachowaniu szczególnych zasad, dotyczących bezpiecznego korzystania z naszych kart. Okres wakacyjny, to wzmożony czas, kiedy rośnie liczba kradzieży kart płatniczych. Musimy pamiętać o właściwym korzystaniu z kart.  W sytuacji utraty na skutek kradzieży czy zagubienia musimy je natychmiast zastrzec. W tym celu powinniśmy posiadać numer telefonu do banku i dane karty tj numer itp.

 

Darmowe Konto Internetowe od Alior Banku!

Alior Bank dla klientów indywidualnych wprowadził do oferty - Darmowe Konto Internetowe.

Rachunek bankowy bez opłat za prowadzenie, obsługę m.in. darmowe wypłaty z bankomatów czy bezpłatne przelewy (w tym przelewy zagraniczne do państw EU, działania w systemie płatności mobilnych BLIK itd...). Opłaty nie będą naliczane za korzystanie z karty debetowej, wydanej do konta. W ramach promocji do końca 2015 r. Klienci od 2016 roku, chcący bezpłatnie korzystać z Konta Internetowego, będą musieli zrealizować raz w miesiącu, transakcję bezgotówkową na minimalną kwotę 100 zł.

 

Darmowe bankomaty w Credit Agricole

Klienci Banku Credit Agricola, którzy posiadają 1 Konta i konta PROSTOoszczędzającego PLUS mogą do końca września, korzystać z oferty promocyjnej "Wypłacaj bez granic".

Dzięki, której przez cały okres wakacyjny (do końca września 2015 r.) mogą korzystać z bankomatów na całym świecie, bez żadnych opłat i prowizji. Darmowe wypłaty z bankomatów dotyczą kart do kont złotówkowych i walutowych.

 

Darmowy limit kredytowy na koncie osobistym Banku Millennium

Bank Millennium w ramach oferty promocyjnej, proponuje darmowy limit kredytowy na koncie osobistym, który jest do uzyskania przez 30 dni, od dnia założenia rachunku. Promocja jest dostępna do końca czerwca 2015 roku.
Limit kredytowy na koncie osobistym Banku Millennium, to prosty i skuteczny sposób na dodatkowe środki, bez zbędnych formalności, który m.in. charakteryzuję się:
- nie naliczanie odsetek, jeśli limit jest wykorzystany na przestrzeni siedmiu dni roboczych w miesiącu rozliczeniowym,
- darmowe przeniesienie limitu z innego banku do Banku Millennium,
- limit jest oprocentowany tylko w zakresie wykorzystywanej kwoty a nie pełnej kwoty przyznanego limitu,
- uproszczone zasady aplikacji o limit na koncie, który można zamówić m.in. za pośrednictwem Millenet, telefon, jednej wizyty w banku,
- do kwoty 2000 zł limitu nie jest wymagane dokumentowanie źródeł dochodu...

Do 1000 zł za przeniesienie konta

Credit Agricole w ramach promocji ,,Jesteś gotowy na 1000 zł?,, aktualnej do 31 maja 2015 r. oferuje do 1000 zł dla nowych klientów, którzy będą aktywnie korzystali z nowo otwartego konta.
Premia jest adresowana do nowych klientów m.in. tych, którzy chcą przenieść konto z innego banku do Credit Agricole. Bank w imieniu swojego nowego klienta, przeprowadza wszystkie działania dotyczące przeniesienia konta - wypowiedzenie umowy, przeniesienie salda, zleceń itp.
Zainteresowani uzyskaniem bonusu w postaci premii, muszą otworzyć konto ze stałym zleceniem przelewu wynagrodzenia. Pierwsze zasilenie konta min. kwotą 1500 zł to premia 100 zł. Klienci, którzy przenieśli konto z innego banku otrzymają bonus w kwocie 100 zł. Do 300 zł dla osób, które będą opłacać rachunki za media. W ramach zwrotu 5% przez 18 miesięcy, kosztów za opłacane rachunki za wodę, prąd, wodę, internet i TV. Aktywni klienci korzystający z karty debetowej, w ramach usługi CAsaver, mogą liczyć na kolejny bonus do wysokości 500 zł.
Promocja obowiązuje od 27 marca do 31 maja 2015 r.

 

Promocja Konta Oszczędnościowego Banku Millennium

Promocja Konta Oszczędnościowego Banku Millennium
Bank Millenium wprowadził nowe formy promocyjne, dotyczące oferty Konta Oszczędnościowego, które umożliwiają dla posiadaczy Konta 360º, skorzystać z preferencyjnego oprocentowania 3,3 proc. na Koncie Oszczędnościowym w skali roku przez okres trzech miesięcy. Zachowując swobodę dysponowania zgromadzonymi środkami.
Preferencyjne oprocentowanie 3,3 proc. dotyczy klientów Konta 360, którzy zasilą rachunek nowymi środkami do sumy 30 tys. zł. Nowe środki podlegają oprocentowaniu 3,3 proc. w skali roku przez trzy miesiące.
Szczegółowy wykaz kwot i zakresu oprocentowania dla posiadaczy Konto 360º w skali roku:
  • do 30 tys. zł - 3,3%
  • do 100 tys. zł – 2,9%
  • ponad 100 tys. zł – 2,8%
Klienci Banku Millenium, którzy dysponują innym kontem niż 360º:
  • do 30 tys. zł – 3,1%
  • do 100 tys. zł - 2,6%
  • ponad 100 tys. zł - 2,5%
Preferencyjna stopa oprocentowania obowiązuje przez okres trzech miesięcy dla nowych środków. Promocja obowiązuje do 28 lutego 2015 r. Odsetki kapitalizowane są co miesiąc.

Naklejki i breloki płatnicze

PKO Bank Polski wprowadził koleiny krok, w kierunku kreatywnego i innowacyjnego rozwoju swoich usług. Wprowadzając na rynek, nową formę wykonywania płatności bezgotówkowych kartami debetowymi, za pośrednictwem breloków i naklejek płatniczych dla posiadaczy kont Platinium.
Klasyczna forma plastikowych kart debetowych, przypisana do ofert Kont dla Młodych i kont Platinium. Została wzbogacona o nowatorski projekt, naklejki oraz silikonowego breloka zbliżeniowego. Naklejki mogą być, umieszczane na telefonach czy innych gadżetach. Brelok można swobodnie używać jako wisior, czy w innych formach. W zależności od wyobraźni i inwencji użytkownika.
Nowymi formami płatności zbliżeniowych, można wykonywać transakcji zbliżeniowych bez używania kodu PIN do 50 zł. Powyżej tej sumy musimy potwierdzać płatność kodem PIN. Dzienna kwota, która jest do dyspozycji w ramach operacji bezgotówkowych, wynosi 500 zł. Zabezpieczana każdorazowym monitorowaniem dostępnych środków na koncie.
Gadżet i naklejka, może być zamówiona za pośrednictwem serwisu internetowego iPKO lub w 1200oddziałach banku na terenie całego kraju. Naklejki zostały przygotowane w dwóch wersjach: białej i czarnej. Dla umożliwienia odbiorcom lepszego dopasowania nakielki do przedmiotu, na który zostanie zastosowana.
Gadżety, są udostępniane bezpłatnie, opłata za korzystanie z usług, została ustalona na poziomie 0,39 zł miesięcznie. Klienci otrzymują pocztą naklejki i breloki, które można aktywować za pośrednictwem internetowego serwisu bankowego iPKO. Gdzie można dowolnie wykonywać czynności dotyczące obsługi karty tj. ustalanie limitu dziennego, zastrzeganie karty czy zamawianie nowej.

Write a comment

Comments: 0