Ferratum

Pożyczka ratalna Ferratum

Ferratum

Ferratum to oferta pożyczki online na uproszczonych warunkach aplikacji i weryfikacji, która jest udzielana bez zbędnych formalności — na dowód osobisty i rachunek bankowy.

Formularz informacyjny dotyczący kredytu konsumenckiego Ferratum

Kredytodawca: Ferratum Bank p.l.c.,
Oprocentowanie: od 10%,
RRSO: od 47%,
Pierwsza pożyczka: płatna,
Okres pożyczki: od 6 do 48 miesięcy,
Kwota pożyczki: od 1000 do 15 000 zł,
Max. kwota pierwszej pożyczki: 10 000 zł,
Wiek pożyczkobiorcy: od 25 do 75 lat,
Godziny pracy: Poniedziałek - piątek: 08:00 - 19:00, sobota: 09:00 - 17:00, niedziela: nieczynne,
Adres: ST Business Centre 120, The Strand, Gzira, GZR 1027, Malta,
Telefon: (71)716 22 22, (22)123 45 67,
Adres poczty elektronicznej: info@ferratum.pl

Przykład reprezentatywny

,,Dla pożyczki ratalnej Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (dalej: „RRSO”) dla przykładu reprezentatywnego na dzień 15.11.2019 wynosi 67%, całkowita kwota pożyczki: 5.000 PLN (bez kredytowanych kosztów pożyczki), okres spłaty: 36 miesięcy (pożyczka spłacana w 36-miesięcznych ratach w wysokości (274.79 PLN)), koszt całkowity pożyczki: 4892.00 PLN (w tym stała opłata administracyjna w wysokości 3510.00 PLN, opłata za uruchomienie pożyczki w wysokości 390,00 PLN oraz odsetki od pożyczki w wysokości 992.00 PLN); kwota całkowita do spłaty: 9892.00 PLN. Zmienna stopa oprocentowania pożyczki wynosi 10% w skali roku.'' Źródło: ferratum.pl

Ferratum do 15 000 zł na 48 miesięcy

Ferratum to oferta pożyczki na oświadczenie na uproszczonych warunkach aplikacji i weryfikacji, która jest udzielana bez zbędnych formalności — na dowód osobisty i rachunek bankowy. Pożyczkodawca nie wymaga przedstawiania zaświadczeń, poręczeń, zastawów czy przelewania 1 grosza dla potwierdzenia tożsamości. Klient bez wychodzenia z domu, może w kilka chwil otrzymać do 15 000 zł na swoje konto bankowe. Spłacając je w dogodnych ratach, nawet przez 48 miesiące.

Pożyczka Ferratum podobnie jak Kasa Tak i Ekspres Kasa należy do Grupy Ferratum, światowego lidera usług finansowych, realizowanych za pośrednictwem internetu. Grupa finansowa świadczy swoje usługi na terenie 25 państw, obsługując ponad 2 mln klientów.

Podstawowe parametry pożyczki Ferratum:
Pierwsza pożyczka jest udzielana od 1000 do 10 000 zł.
Druga i każda kolejna dysponuje limitem od 1000 do 15 000 zł.
O kres kredytowy jest ustalany na przestrzeni 6 - 48 miesięcy.
Aplikacja nie wymaga zaświadczeń, poręczeń, zastawów i przelewów weryfikacyjnych.

Jakie oczekiwania stawia pożyczkodawca wobec swoich klientów?

Osoby, które ubiegają się o uzyskanie pożyczki ratalnej online Ferratum, muszą spełnić kilka podstawowych wymogów dotyczących m.in.:
- posiadania polskiego obywatelstwa, ze stałym miejscem zamieszkania na terenie kraju;
- ukończenia 25 roku życia, ale nie więcej niż 75 lat;
- dysponowania źródłem dochodu, które umożliwi terminową spłatę zobowiązania;
- status konsumenta indywidualnego, który nie ma zarejestrowanej działalności gospodarczej;
- brak aktywnej pożyczki w Ferratum lub innych ofertach, które są własnością Grupy Ferratum (Kasa Tak i Ekspres Kasa);
- posiadanie własnego rachunku bankowego, telefonem komórkowym i adresem e-mail;
- brak wpisów w Krajowym Rejestrze Długów oraz bazie ERIF;
- poprawnie wypełniony formularz wniosku o pożyczkę;
- klient nie może posiadać aktywnej pożyczki w Ferratum, Kasa Tak, i Ekspres Kasa.

W sytuacjach szczególnych, dla zapewnienia najwyższych standardów bezpieczeństwa, dotyczącego danych osobowych firma pożyczkowa może poprosić klienta o skan swojego dokumentu tożsamości.

Proces ubiegania się o pożyczkę Ferratum

Klienci, którzy obiegają się o zaciągnięcie pożyczki na raty Ferratum, powinni za pośrednictwem specjalnych suwaków kalkulatora pożyczkowego, określić kwotę i czas spłaty wnioskowanej pożyczki. Kalkulator automatycznie zaprezentuje dane dotyczące symulacji kosztów tj. wysokości rat, opłaty (odsetki, prowizja, opłata administracyjna) i wysokość RRSO.

W kolejnym etapie aplikacji pożyczkobiorca musi uzupełnić wniosek pożyczkowy, w którym zostanie poproszony o podanie danych dotyczących m.in.:
Danych osobowych — imię i nazwisko, PESEL, numer i seria dowodu osobistego.
Informacje kontaktowe — numer telefonu komórkowego, adres e-mail, ulica, numer domu, numer mieszkania, kod pocztowy i miejscowość. W sytuacji, kiedy adres do korespondencji jest inny od adresu korespondencyjnego, klient musi podać dane dotyczące adresu do korespondencji.

Dane konta bankowego — numer własnego rachunku bankowego.

Przed zakończeniem składania wniosku, konieczne jest wyrażenie niezbędnych zgód dotyczących przetwarzania danych osobowych przez pożyczkobiorcę.

Po wysłaniu wniosku klient musi jeszcze potwierdzić swoją tożsamość za pomocą rachunku bankowego. W tym celu musi zalogować się za pośrednictwem usługi Instantor na swoje konto bankowe. Aplikacja automatycznie zweryfikuje tożsamość i pobierze historię rachunku dla oceny kompetencji finansowych wnioskodawcy. Specjalny algorytm przeanalizuje dane konta bankowego w zakresie tożsamości i danych finansowych dla sporządzenia oceny kredytowej. Raport jest sporządzany bez udziału człowieka tylko na podstawie danych wygenerowanych przez aplikację.

Jeśli pożyczkodawca podejmie pozytywną decyzję kredytową, gotówka zostanie przekazana klientowi przelewem bankowym.

Pożyczki Ferratum dla stałych klientów

Osoby, które spłacili swoją pierwszą pożyczkę w Ferratum, mogą po 24 godzinach wnioskować o kolejną, która już nie wymaga składania wniosku. Wystarczy zalogować się do swojego panelu klienta (LOGIN — numer telefonu komórkowego i HASŁO — pięciocyfrowy numer przyznany podczas rejestracji) za pomocą kalkulatora pożyczkowego, określić kwotę, czas spłaty i zatwierdzić. O decyzji kredytowej wnioskodawca zostanie powiadomiony wiadomością SMS.

Spłata pożyczki ratalnej Ferratum

Pożyczka Ferratum jest spłacana w ratach miesięcznych na podstawie harmonogramu, który został ustalony przez pożyczkodawcę. Indywidualny harmonogram spłaty jest przekazywany klientowi, oraz znajduje się w panelu klienta. Spłat zobowiązania może być realizowana za pośrednictwem panelu klienta lub w tradycyjny sposób dotyczący przelewu bankowego. Istotnym warunkiem spłaty jest zachowanie terminu spłaty, który pozwoli uniknąć naliczenia dodatkowych opłat za zwłokę. W uzasadnionych sytuacjach, kiedy klient nie jest w stanie realizować swoich zobowiązań zgodnie z harmonogramem. Powinien niezwłocznie skontaktować się z Biurem Obsługi Klienta Ferratum Bank: tel. 71 716 22 22.

Podsumowanie

Zalety

- długi okres kredytowy do 48 miesięcy;

- minimum formalności;

- brak przelewu weryfikacyjnego;

- możliwość uzyskania pożyczki w sobotę.

 

Wady

- brak oferty promocyjnej;

- oferta niedostępna dla osób zadłużonych.

Poznaj  inne opinie pożyczek online

Dodaj swoją opinię o Ferratum

Oceń firmę, pożyczkę i wystaw komentarz, pomożesz innym w wyborze wiarygodnego i uczciwego pożyczkodawcy

Write a comment

Comments: 0