Co wybrać, kredyt czy pożyczkę online

Co wybrać, kredyt czy pożyczkę online?

Pożyczanie pieniędzy to zawsze wyzwanie dla przeciętnego konsumenta, niezależnie od formy i zakresu pożyczki. Jest to realna czynność, która ma bardzo wymierny charakter o znamiennych konsekwencjach dla budżetu domowego. Brak należytej staranności, przy wyborze dostawcy oferty, czy jej parametrów może poważnie zdegradować sytuację finansową pożyczkobiorcy. Dlatego warto pamiętać o kilku zasadniczych elementach, które należy uwzględnić w procesie podejmowania decyzji.

Pożyczki stacjonarne czy przez internet?

Istotnym parametrem oferty kredytowej jest forma jej obsługi. Inaczej mówiąc, czy naszą pożyczkę uzyskamy w stacjonarnym biurze kredytowym, czy przez internet? Instytucje bankowe preferują bezpośredni kontakt z klientem. Wymagany m.in. z powodów osobistego dostarczenia dokumentów finansowych, podpisania umowy kredytowej czy fizycznej autoryzacji dokumentów tożsamości wnioskodawcy. Wizyta w placówce banku, czy biurze kredytowym to dodatkowy czas i zwłoka, która nie każdemu może odpowiadać. Wymaga od wnioskodawcy jednej a często kilku wizyt, które pochłaniają czas i m.in. wymuszają dodatkowe czynności np. w postaci gromadzenia dokumentów finansowych — zaświadczeń itp. Sumując te wszystkie elementy i ogólny czas, jaki jest niezbędny do realizacji działań dla zaspokojenia potrzeb bankowych procedur kredytowych. Nasz kredyt gotówkowy z oferty bankowej zostanie zaksięgowany na naszym koncie bankowym po kilku, a nawet kilkunastu dniach. Warto w tym miejscu podkreślić, że pracowników banku, którzy nas obsługują, będziemy musieli opłacić w formie prowizji. itp. opłat dodatkowych, jakie bank doliczy do naszych kosztów kredytowych.

Firmy pozabankowe inaczej niż banki, preferują zautomatyzowane systemy obsługi klientów wg. autorskich modeli oceny kompetencji finansowych klientów, korzystając z różnych źródeł informacji. W odróżnieniu od instytucji bankowych negatywne wpisy w BIK nie zawsze oznaczają odrzucenie wniosku o pożyczkę pozabankową. Niezależnie od rodzaju oferty o jaką aplikujemy, czy jest to chwilówka z natychmiastowym przelewem, czy pożyczka ratalna online. Dzięki czemu, szerokie grono konsumentów, które nie może liczyć na uzyskanie finansowania w banku, ma realną możliwość na uzyskanie pożyczki pozabankowej. Dodatkowo czas uzyskania środków z instytucji pozabankowej jest zdecydowanie szybszy od tradycyjnego procedowania wniosku w banku. Zinformatyzowany system, który pozwala na obsługę wniosków online, bez konieczności odwiedzania stacjonarnych biur kredytowych i potrzeby gromadzenia papierowych dokodontów. Sprawia, że pożyczkę online uzyskamy bez wychodzenia z domu, korzystając tylko z komputera i internetu. Do wypełnienia wniosku niezbędne jest posiadanie dowodu osobistego i konta bankowego. Autoryzacja danych personalnych za pośrednictwem konta bankowego, która m.in. zapewnia pełne bezpieczeństwo naszym wrażliwym danym. Sprawia, że gotówka jest przelewana na rachunek bankowy w czasie rzeczywistym, po kilku minutach od wypełnienia wniosku.

Wbrew obiegowym opiniom, pożyczki online z oferty instytucji pozabankowych wcale nie są tak drogie, jak o tym się mówi. Ustawodawca, zasadniczo ograniczył swobodę kreowania wysokich kosztów pożyczek oferowanych przez firmy pozabankowe. Przepisy prawa regulują wysokość kosztów kredytów konsumenckich, jak i sankcjonują instytucje, które prowadzą działalność pozabankową. Dzięki czemu, bezpieczeństwo konsumentów jest prawnie zagwarantowane. Jednak należy pamiętać, że nikt nas nie zwolni z odpowiedzialności za nieprzemyślane decyzje finansowe, które nie uwzględniają naszych indywidualnych możliwości.

Polecane

Dodaj komentarz

Write a comment

Comments: 1
  • #1

    6688 (Saturday, 18 February 2023 17:51)

    Bank to też niezły zdzierca.