Certyfikat BIK Pass

Data aktualizacji: 01.12.2018

Wiarygodność kredytowa z certyfikatem BIK

Certyfikat BIK Pass

Na rynku kredytowym pojawiła się nowa forma określania zdolności kredytowej po przez certyfikat BIK Pass. Biuro Informacji Kredytowej wydaje certyfikat, dotyczący stanu zdolności kredytowej kredytobiorcy. Na wzór stosowanych praktyk w tym zakresie, przez amerykański rynek finansowy. Osoby z pięcioma gwiazdkami mogą liczyć na tańszy kredyt czy rabat na ubezpieczenie.

Każdy zainteresowany, może bezpłatnie uzyskać certyfikat BIK Pass, ze strony Biura Informacji Kredytowej. Dane zawarte w certyfikacie dotyczą między innymi informacji osobowych, oceny w formie punktowej i gwiazdek, status spłacanych zobowiązań. Osoby zainteresowane nie ujawnianiem szczególnie wrażliwych danych, mogą indywidualnie określić poziom zawartych informacji. Kredytobiorcy, którzy otrzymają minimum cztery gwiazdki w ocenie kredytowej, odzwierciedlają klientów regularnie spłacających kredyty. Zakres zobowiązań nie jest zbyt wielki i roztropnie korzystają z posiadanych możliwości kredytowych.


Certyfikat BIK Pass jest obecnie honorowany przez dwie instytucję bankowe: BGŻ i Getin Noble Bank, oraz  firmy ubezpieczeniowe TU Open Life i TU Europa. Bank BGŻ dla osób z oceną min cztery gwiazdki oferuje kredyt gotówkowy na poziomie oprocentowania 9 proc i 5 proc prowizja. W Getin Noble Banku klienci z min 544 pkt scoringu, otrzymają kredyt bez naliczania prowizji.

Dodatkowo osoby z pięcioma gwiazdkami otrzymają lepsze warunki w zakresie kart kredytowych i zredukowane o 1 pkt proc oprocentowanie limitu kredytowego. Istotne jest aby zachować ważność certyfikatu, która jest wymagana przez banki. W zależności od banku, najczęściej jest to okres dwutygodniowy.

W Polsce zarejestrowanych w BIK jest ok 22 mln kredytobiorców. Z czego 7 mln posiada 5 gwiazdkową ocenę scoringi, która upoważnia do korzystania z preferencyjnych warunków uzyskiwania kredytów.
Program certyfikat BIK Pass, ma na celu szerzenie odpowiedzialnego traktowania zobowiązań kredytowych i ukazywanie zalet posiadania wysokiej oceny kredytowej. BIK liczy również na zmianę postrzegania swojej instytucji, która często posiada negatywne skojarzenia dla przeciętnego konsumenta usług finansowych. A sam rejestr BIK jest odbierany jako zbiór nierzetelnych kredytobiorców.
Comments: 1
  • #1

    waldemar (Tuesday, 29 December 2020 20:33)

    potrzebuje raport bik pass ch e wziasc pozyczke w banku niemieckim nie posiadam konta w polsce