Allegro Dostawa z szerszym zakresem usług

Data aktualizacji: 01.12.2018

Allegro Dostawa z szerszym zakresem usług

Współpraca Poczty Polskiej i spółki Allegro w ramach projektu Allegro Dostawa, została poszerzona o kolejny zakres usług, dotyczący dostawy przesyłki na wskazany adres, uzupełniając tym samym dotychczasową ofertę, odbioru przesyłki w punkcie.

Współpraca Poczty Polskiej i Allegro zaowocowała m.in. wprowadzeniem do oferty Allegro usługi Allegro Poczta Polska Odbiór w Punkcie, za której pośrednictwem klienci mogą oferować odbiór swoich przesyłek, w ponad 9 tys. punktów na terenie całej Polski. Przesyłki pocztowe mogą być obierane w placówkach Poczty Polskiej i sieci partnerskiej tj. punkty sprzedaży RUCH, stacje paliw OrlenFreshmarket czy w sklepach Żabka.

Z początkiem września br. sprzedawcy mogą wysyłać swoje przesyłki w ramach usługi Allegro Pocztex Kurier 48, która pozwala na dostarczenie przesyłki do 30 kg w cenie 9,90 zł brutto (8,05 zł netto). Natomiast przesyłka obarczona płatnością przy odbiorze paczki jest świadczona w cenie 12,46 zł brutto (10,05 zł netto). Przesyłki za pobraniem mogą być opłacane m.in. za pośrednictwem karty kredytowej. Klient może kontaktować się telefonicznie z kurierem i na bieżąco monitorować przesyłkę online na stronach internetowych Poczty Polskiej i Allegro. O zmianach statusu przesyłki, klient będzie informowany specjalnymi wiadomościami SMS. W zależności od potrzeb odbiór paczki może zostać ustalony w placówce Poczty w terminie do 7 dni roboczych.

Przesyłki mniejsze do 1 kg zostaną obcięte usługą Allegro Przesyłki Polecone w ramach oferty Allegro Smart. Koszt takiej usługi został ustalony na 4,80 zł netto (5,90 zł brutto) za dostarczenie przesyłki do klienta na przestrzeni 4-5 dni roboczych. Możliwość dodatkowego ubezpieczenia, jeśli wartość przesyłki nie przekracza 100 zł. Poczta nie pobiera opłat za zwroty, nieodebranych przesyłek. Przesyłka jest obsługiwana przez Elektronicznego Nadawcę. Usługa zostanie uruchomiona w połowie września br.


POLECAMY SPRAWDZIĆ RÓWNIEŻ

Czy fora finansowe to wiarygodne miejsca informacji?

Obserwując fora dyskusyjne dotyczące finansów. Przeraża szerokie grono osób, które nie ma zasadniczej świadomości finansowej. Zdecydowana większość, korzystających z tej formy komunikacji, poszukujących informacji - gdzie dostanę pożyczkę w mojej sytuacji..? Jest wykorzystywana przez zwykłych oszustów do zarabiania sporych pieniędzy. Przy biernej postawie właścicieli i administratorów tych forów.

Długi Polaków w 2017 roku

Z raportu BIG dotyczącego zobowiązań Polaków w 2017 roku wynika, że liczba osób, która ma problemy z terminowym regulowaniem swoich długów, wynosi ponad 2 mln 515 tys. Powiększając grono niesolidnych klientów o 193 tys., ogólna kwota zobowiązań wyniosła 64,5 mln zł, jest to wzrost w stosunku do roku 2016 o ponad 10,8 mld zł.

RRSO określa nierealne koszty chwilówek

Chwilówki online to popularny produkt pozabankowy, który budzi wiele emocji. Szczególnie w kręgach nieprzychylnych firmom pozabankowym, które ciężko pracują nad wdrukowanie w świadomość konsumentów przeświadczenia o wyjątkowo negatywnym wpływie tych produktów na pożyczkobiorców.


Comments: 0