7 mln potencjalnych klientów chwilówek

16.09.2016

Wykluczeni z rynku bankowego — docenieni przez sektor pozabankowy

7 mln potencjalnych klientów chwilówek
Analitycy finansowi szacują,że ok 7 mln aktywnych konsumentów jest wykluczona, z możliwości uzyskania kredytu z instytucji bankowych. Banki szacując zakres ryzyka kredytowego, uzależniają udzielenie kredytu od zdolności kredytowej kredytobiorcy, który musi posiadać stałe źródło dochodu i brak negatywnych wpisów w rejestrach BIK, KRD itp.
Kredytobiorca, który np. zwlekał z opłatami swoich zobowiązań powyżej 90 dni jest już zdyskwalifikowany jako wiarygodny klient dla banków.

Przyczyna wykluczenia finansowego z rynku bankowego

Łatwość, z jaką można wpisać dłużnika do rejestrów osób ,,niewiarygodnych,, spowodowała, że duża część dorosłych konsumentów została pozbawiona możliwości kredytowych w instytucjach bankowych.
Konsekwencją ograniczenia możliwości kredytowych, jest wzrost popytu na produkty wywodzące się z sektora pozabankowego, który intensywnie się rozwija i notuję stały wzrost klientów na poziomie 30 - 40% w skali rocznej.

Pożyczki pozabankowe stanowią alternatywę dla produktów kredytowych z oferty bankowej

Pomimo wyższych kosztów, które są konsekwencją wyższego ryzyka kredytowego, jakie wiąże się z udzielaniem chwilówek. Pożyczki przez internet zdobywają coraz szerszy zakres odbiorców. Szczególnie kiedy wzrost popytu idzie w parze z wzrostem konkurencji na rynku firm pozabankowych, które walcząc o klienta obniżają koszty udzielanych pożyczek chwilówek. Czy proponując szczególnie korzystne warunki w ramach promocji. Oferując pierwszą pożyczkę dla nowych klientów za darmo, bez kosztów i prowizji.
Chwilówki, które nie należą do najtańszych na rynku, znajdują uznanie wśród klientów, dla których oferta pozabankowa stanowi jedyną alternatywę do uzyskania finansowania swoich potrzeb.
Ryzyko pożyczkowe w instytucjach pozabankowych jest ponad dwukrotnie wyższe. Firmy pożyczkowe stosują indywidualne sposoby i metody badania ryzyka kredytowego. Od stosowania procedur zbliżonych do bankowych, po innowacyjne metody oparte na badaniu klienta, za pośrednictwem np. portali społecznościowych. Stosując stopniowany system udzielanych pożyczek. Od mniejszych sum, w ramach pierwszej pożyczki, zwiększając kwoty po każdej prawidłowo spłaconej chwilówce. Dochodząc po trzech, czterech właściwie rozliczonych pożyczkach, do maksymalnych wartości.
Comments: 0