Kredyty dla stałego klienta

Nie zawsze twój bank, może Ci zaoferować lepszy kredyt

Data aktualizacji: 5 kwietnia 2017

Posiadanie konta bankowego w instytucji, w której chcemy uzyskać kredyt gotówkowy, jest sytuacją korzystną. Banki preferują stałych klientów i zazwyczaj oferują korzystniejsze warunki kredytowe.
Nie zawsze twój bank, może Ci zaoferować lepszy kredyt
Na bonusy z tytułu posiadania konta bankowego, mogą liczyć np klienci BOŚ, ING, BNP Paribas, Meritum, Raiffeisen Polbank czy Credit Agricole. W tych bankach stały klient otrzyma preferencyjne warunki przy kredycie gotówkowym.
 
Jednak różnice dotyczące kosztów kredytowych w poszczególnych bankach, są zbyt wielkie. Aby bezkrytycznie przyjmować ofertę swojego banku, nawet z uwzględnieniem, bonusu dla stałego klienta. Zanim skorzystamy z konkretnej oferty, należy porównać oferty innych instytucji. Dla uświadomienia istotnych różnic w kosztach. Porównajmy np kredyt w BOŚ, gdzie stały klient może liczyć na obniżone koszty kredytu o 3179 zł. Jednak pomimo obniżonych kosztów za posiadanie konta. Oferta jest droższa o 7300 zł od innych banków, które oferują swoje kredyty dla nowych klientów.
 
Często klienci nie wykazują zbyt wielkiego zaangażowania, chcąc uzyskać kredyt gotówkowy. Naturalnym wyborem jest oferta banku, w którym posiadamy swoje konto. Licząc że bank zaproponuje nam lepsze warunki. Jednak nawet z obniżeniem kosztów dla stałego klienta. Nasza oferta kredytu może się okazać zdecydowanie droższa od innych propozycji. Gdzie banki udzielają znacząco tańsze kredyty nawet dla nowych klientów.
Wracając do oferty BOŚ, przy założeniu kredytu na sumę 20 tys zł ze spłatą rozłożoną na 60 miesięcy. Stały klient tego banku zaoszczędzi 3179 zł. W porównaniu ze standardową ofertą kredytu. Ale gdyby ten sam kredytobiorca skorzystał z propozycji np
Deutsche Banku. W ramach oferty dla nowych klientów, zaoszczędziłby aż 7300 zł. Kredyt gotówkowy Deutsche Banku ,,Taniej być nie może,,. Z oprocentowaniem rzeczywistym na poziomie 9,94% w skali roku, rata miesięczna 426 zł. Propozycja kredytu jest dedykowana dla osób, które otrzymują wynagrodzenie miesięczne min na poziomie 3000 zł netto.
 
Warto też wspomnieć o kredytach, które są oferowane dla nowych klientów. A ich koszty są wyjątkowo korzystne dla kredytobiorców. Oprócz wspomnianej propozycji Deutsche Banku, na uwagę zasługują oferty ING, Eurobanku i BNP Paribas. Ich raty kredytu są wyższe o ok 20 zł. A koszt całkowity o 1400 zł. W odniesieniu do najkorzystniejszej oferty Deutsche Banku.
Warto tu zauważyć, że przy ocenie wysokości kosztów kredytu. Należy zwracać uwagę nie tylko na wysokość miesięcznej raty. Ale również na czas spłaty. Przy mniejszych ratach spłacanych przez dłuższy okres. Realnie zapłacimy więcej niż przy kredytach o większych ratach kredytu, udzielanego na krótki termin kredytowania.
Nasza analiza została oparta przy założeniu, że o kredyt gotówkowy w wysokości 20 tys zł na 60 miesięcy, będzie ubiegać się małżeństwo z pozytywnym BIK. Nie obciążone spłatą innych kredytów i nie korzystające z kart kredytowych.
 
 Podobne tematy
Kredyt gotówkowy eurobank
Kredyt gotówkowy Mini Ratka
Kredyt gotówkowy Alior Bank
Kredyt na start dla nowych firm

Dodaj opinię

Write a comment

Comments: 3
 • #1

  Magda (Monday, 19 May 2014 22:12)

  Info dobrze trafia w moje potrzeby. Mam konto w BOŚ i chciałam tam skorzystać z kredytu. Dzięki za ważne informację.
  Jutro odwiedzę wasz portal i skorzystam z kredytu Deutsche Banku.
  Pozdrawiam

 • #2

  Gigi.. (Monday, 19 May 2014 22:17)

  Ale banki też ostro jadą z tymi kredytami. Niby oferta kredytu gotówkowego nie jest niczym nadzwyczajnym. A tu takie różnice w kosztach. Ja też będę chciał skorzystać z kredytu.

 • #3

  makiol (Wednesday, 21 May 2014 01:13)

  banki nie wiele się różnią od firm pozabankowych